Anetz
29.06.11,06:48
Chcem sa spýtať, či môže vycestovať do Chorvátska 12 ročné dieťa s preukazom totožnosti (nie OP) s prehlásením od rodičov so svojou sestrou.Ďakujem
pivko
29.06.11,05:16
podľa mňa musí mať vlastný cestovný pas.
lujza.j
29.06.11,18:56
Cestovanie maloletého dieťaťa (občana SR) do zahraničia

Dieťa staršie ako 5 rokov musí byť držiteľom vlastného cestovného pasu slovenskej republiky.

Ak cestuje dieťa v sprievode inej osoby ako rodiča musí sa preukázať vlastným platným cestovným pasom a písomným povolením rodičov, vyhotoveným v jazyku krajiny do ktorej cestuje, pričom pravosť podpisu rodičov na povolení overí notár.

Ak cestuje dieťa v sprievode inej osoby ako rodiča v rámci EÚ na občiansky preukaz, malo by mať k dispozícii písomné povolenie rodičov, ktorých pravosť podpisu na povolení je overená notárom.
http://www.foreign.gov.sk/sk/cestovanie_a_konzularne_info/casto_kladene_otazky#cestovaniemaloleteho
nicoool
12.06.12,12:42
dobrý chcela by som sa opýtať, že ak niesme zosobášený a dieťa ma vlastný cestovný pás či treba povolenie od druhého rodiča na to aby mohlo dieťa vycestovať na dovolenku
arizona
12.06.12,12:50
dobrý chcela by som sa opýtať, že ak niesme zosobášený a dieťa ma vlastný cestovný pás či treba povolenie od druhého rodiča na to aby mohlo dieťa vycestovať na dovolenku

http://www.mzv.sk/servlet/content?MT=/App/WCM/main.nsf/vw_ByID/ID_C0B1D004B5A332B2C1257627003301E7_SK&OpenDocument=Y&LANG=SK&MENU=staty_sveta&TG=BlankMaster&URL=/App/WCM/Aktualit.nsf/%28vw_ByID%29/ID_954BDC0CBE08ADF4C1257982003BBCC2
lienka.b
22.06.12,06:28
Tak aj ja mám podobnú otázočku alebo skor len potrebujem doplniť ino. Vieš je uvedený link na mzv so vzorom pre suhlas vycestovania dieťaťa s inou osobou ako rodičom. Je tento vzor postačujúci pri vycestovaní do Bulharska? Ďakujem
arizona
22.06.12,07:14
Tak aj ja mám podobnú otázočku alebo skor len potrebujem doplniť ino. Vieš je uvedený link na mzv so vzorom pre suhlas vycestovania dieťaťa s inou osobou ako rodičom. Je tento vzor postačujúci pri vycestovaní do Bulharska? Ďakujem

Na tej stranke su uvedene informacie vsetkych krajin, staci si len preklikat danu krajinu,ktoru potrebujes.
Su tam vsade uvedene aj tel.kontakty a kontaktne formulare,ktore sluzia na otazky pre obcanov. Ak nenajdes odpoved v informaciach na ich stranke,prip. si potrebujes nieco overit,staci ich kontaktovat

Bulharsko:
Občan SR mladší ako 5 rokov smie vstúpiť na územie BR bez vlastného cestovného pasu, ak cestuje s rodičom, v ktorého cestovnom pase je zapísaný, a to aj vtedy, ak cestovný doklad rodiča nie je opatrený fotografiou dieťaťa. Deti do 5 rokov musia opustiť krajinu v sprievode rodiča, v ktorého cestovnom pase sú zapísané. Ak maloletý občan SR cestuje do Bulharska bez sprievodu rodičov, nevyžaduje sa žiadne splnomocnenie od zákonného zástupcu. V takom prípade musí však byť aj občan mladší ako 5 rokov držiteľom vlastného cestovného pasu.
Občianske preukazy na cestu do Bulharska je možné použiť aj pokiaľ sa tranzit uskutočňuje cez územie Srbska. Od 12. júna 2010 vstúpilo do platnosti uznesenie vlády Srbskej republiky, v zmysle ktorého občania EÚ môžu vstupovať na územie Srbska aj s platným občianskym preukazom vo forme ID karty, ktorý sa tiež považuje za cestovný doklad.
viac :http://www.mzv.sk/servlet/content?MT=/App/WCM/main.nsf/vw_ByID/ID_DD6F67735A1B6F80C12576350033486B_SK&OpenDocument=Y&LANG=SK&MENU=staty_sveta&TG=BlankMaster&URL=/App/WCM/karta_statov.nsf/%28vw_ByID%29/ID_AF3991765565E968C125707A003EF6D5#bookViKoTuInIn fo
lienka.b
22.06.12,07:24
dakujem krááááááásne....prajem pekný deň..... "enka
bonita
07.09.12,13:17
Mam otazku, ked cestuje dieta na obciansky preukaz , ma 17 rokov, musi mat dovolenie od rodicov, notarsky overene? Cestuje letecky, s babkou do anglicka. A moze cestovat na obciansky preukaz alebo musi ist na pas?