Clone1
29.06.11,09:36
Dobrý deň,

Poporosil by som Vás poradiť ako získať vyššiu, prípadne maximálnu výšku podpory v nezamestnanosti, mám odrobených viac ako 5 rokov v kuse u toho istého zamestnávateľa, dovolenku tohtoročnú mám nečerpanú, nebol som ani na PN, od Júla mi začína plynúť 2 mesačná výpovedná lehota, od Septembra budem nezamestnaný, dopočul som sa niečo o možnom zvýšení podpory, v prípade ak si zamestnanec začne platiť plné odvody v nezamestnanosti, známa vravela vraj takto jedna jej kolegyna dostala podporu v maximálnej výške, dá sa to nejako vybaviť, veľa ludí nevie že také výhody má, Bude sa to týkať aj mna ak si začnem platiť teraz - t.j 10 týždnov pred ukončením pracovného pomeru, prípadne by som si platitl aj počas doby nezamestnanosti?

Po evidovaní na úrade práce vraj treba po určitom čase znížiť poplatok, tak neviem presne ako to je.

ďakujem za pomoc
Katy a R
29.06.11,17:15
...môžeš si zvýšiť dávku ... ak sa teraz prihlásiš na dobrovoľné poistenie v nezamestnanosti a dňom skončenia PP sa odhlásiš. Alebo môžeš platiť aj dlhšie .. a neskoršie sa prihlásiť na UPSVaR:confused:
maximum už asi nedosiahneš;) .. ale zvýšenie áno. Počíta sa obdobie dvoch rokov pred zaradením do evidencie ... takže aj keď budeš platiť len tie dva mesiace .. aj tak sa oplatí. Výšku VZ na DPvN si určíš sám ... ale to záleží aj od toho, aký máš VZ v zamestnaní..:confused: Samozrejme najlepšie by bolo zvoliť rozdiel max VZ a VZ v zamestnaní. poistné je 2% z VZ, ktorý si zvolíš.
popozeraj tu témy o dávkach v nezamestnanosti .. je ich viac
Clone1
11.07.11,11:27
Dobrý deň,

prečítal som si viacero tém o dobrovolnom poistení v nezamestnanosti no nikde som bohuzial nenasiel príkald o kolko sa mi zvýši podpora ak si dám maximálnu moznu platbu , viete mi poradit alebo aspon tému kde sa to preberalo?

dakujem pekne
Jana Motyčková
11.07.11,11:35
Na presný výpočet treba pesné údaje, ale približne to je asi tak :
ak si budeš dva mesiace platiť z VZ 1000 € (čiže 2 platby po 20 €), tak získaš na dávke 1,37 € za kalendárny deň - t.j. za mesiac poberania dávky cca 40 €.
Platiť si ale môžeš iba toľko, aby spolu s VZ zo zamestnania tvoj VZ nepresiahol maximálny VZ - a ak budeš mať napr. v auguste preplatenú dovolenku, zaplatené odchodné, tak možno nebudeš môcť zaplatiť toľko koľko chceš - resp. zaplatiť to môžeš, ale neovplyvní to dávku v nezamestnanosti a preplatok ti vrátia.
Clone1
11.07.11,11:44
ďakujem pekne, toto som hľadal, pozeral som že soc.poisťovna je najbližšie len v bratislave, aké máte skúsenosti, je možné toto všetko zvýšenie vybaviť cez mail,dopisom prípadne fax + telefon kedže momentálne pracujem 8-18:00 + víkendy a nemám kedy ísť na soc.poisťovnu.

ďakujem pekne
rodina1
11.07.11,12:02
ďakujem pekne, toto som hľadal, pozeral som že soc.poisťovna je najbližšie len v bratislave, aké máte skúsenosti, je možné toto všetko zvýšenie vybaviť cez mail,dopisom prípadne fax + telefon kedže momentálne pracujem 8-18:00 + víkendy a nemám kedy ísť na soc.poisťovnu.

ďakujem pekne
Neviem, či si už dobrovoľne prihlásený na platenie poistenia v nezamestnanosti.
Na stránke SP je editovateľné tlačivo RLFO, ktoré po vypísaní môžeš na príslušnú SP zaslať aj poštou, či mailom.

Tlačivo:
http://www.socpoist.sk/616/1567s