Zelkaem
29.06.11,10:51
Mám pozastavenú živnosť do augusta 2011. Chcem sa spýtať, keď si ju obnovím, koľko musím podnikať? Môžem si ju potom pozastaviť hocikedy, alebo ju musím mať pol roka ako pri pozastavení. Pretože je pravdepodobné, že cez zimu budem bez práce - stavbár.
Zelkaem
29.06.11,08:59
Nikto nevie poradiť? Nechce sa mi volať na ŽÚ, neochota
kn-alka
29.06.11,09:10
pokiaľ viem, nie je to časovo ohraničené
marjankaj
29.06.11,09:17
Mám pozastavenú živnosť do augusta 2011. Chcem sa spýtať, keď si ju obnovím, koľko musím podnikať? Môžem si ju potom pozastaviť hocikedy, alebo ju musím mať pol roka ako pri pozastavení. Pretože je pravdepodobné, že cez zimu budem bez práce - stavbár.


A načo si si ju pozastavil vo februári? Hlásili v telke dobu ľadovú? A neprišla? No kto by to povedal.:rolleyes::eek:
Zelkaem
29.06.11,09:19
pozastavil si ju zo súkromných dôvodov- svadba, dieťa
Zelkaem
29.06.11,09:22
Niekedy nemusí byť ani doba ľadová, príde hocičo v živote a nejako to človek musí riešiť, ale za 5 rokov som mal pozastavenú živnosť prvý krát
marjankaj
29.06.11,09:44
Niekedy nemusí byť ani doba ľadová, príde hocičo v živote a nejako to človek musí riešiť, ale za 5 rokov som mal pozastavenú živnosť prvý krát


Živnostenský zákon

§ 57
(1) Živnostenské oprávnenie zaniká

a) smrťou fyzickej osoby (živnostníka), ak nepokračujú v živnosti dedičia alebo správca dedičstva; oprávnenie však zanikne najneskôr uplynutím lehoty uvedenej v § 13 ods. 5,
b) zánikom právnickej osoby, ak nejde o prípady podľa § 14 a 15,
c) uplynutím času, ak živnostenské oprávnenie bolo vydané na určitý čas,
d) rozhodnutím živnostenského úradu o zrušení živnostenského oprávnenia podľa § 58,
e) ak to ustanoví osobitný zákon,
f) uplynutím lehoty povoleného prechodného alebo trvalého pobytu podnikateľa alebo jeho zrušením,
g) pri ohlasovacích živnostiach dňom uvedeným v oznámení o ukončení podnikania; to neplatí, ak živnostenský úrad začal konanie o zrušení živnostenského oprávnenia podľa § 58 ods. 1 písm. d) § 58 ods. 1 písm. c) alebo § 58 ods. 2 písm. a).


(4) Podnikateľ môže oznámiť miestne príslušnému živnostenskému úradu pozastavenie prevádzkovania živnosti. Účinky pozastavenia živnostenského oprávnenia nastávajú dňom doručenia oznámenia o pozastavení prevádzkovania živnosti živnostenskému úradu, alebo ak je v oznámení uvedený neskorší deň, týmto dňom.

(5) Po pozastavení prevádzkovania živnosti podnikateľ nadobudne živnostenské oprávnenie uplynutím doby pozastavenia prevádzkovania živnosti alebo dňom uvedeným v oznámení o zmene doby pozastavenia prevádzkovania živnosti.

(6) Pozastavenie živnosti nemôže trvať kratšie ako šesť mesiacov a dlhšie ako tri roky.




Takže si sa spoľahol na globálne otepľovanie? A keď náhodou nenastane, tak v októbri znovu prerušíš?