lubica2403
29.06.11,10:08
Mám fungujúci e-shop - prenajatý ,ale nie som veľmi spokojná.Rada by som si vytvorila - presnejšie dala vytvoriť :-) - novú stránku s upraveným dizajnom a zakomponovaním mojich individuálnych požiadaviek. Mám predstavu, čo by som chcela doplniť, čo by ako malo fungovať, ale realizovať moje predstavy musí niekto, kto tomu rozumie :-) Viete mi niekto poradiť? Koľko môže stáť také vytvoreníe e-shopu na mieru? A viete mi odporučiť nejakého šikovného programátora?
Prípadne máte dobré skúsenosti s nejakými prevádzkovateľmi, ktorých e-shopy fungujú super? Je možné ,ak by som prešla k inému prevádzkovateľovi, aby sa všetok obsah z terajšieho e-shopu nejako "preniesol" do nového, či by som musela všetko zas pracne manualne nahadzovať?
Možno pre niekoho "primitívne " otázky, bohužiaľ IT - pre mňa dosť veľká španielska dedina :-)
Ďakujem a pekný deň všetkým
Dantess
29.06.11,08:41
Mám fungujúci e-shop - prenajatý ,ale nie som veľmi spokojná.Rada by som si vytvorila - presnejšie dala vytvoriť :-) - novú stránku s upraveným dizajnom a zakomponovaním mojich individuálnych požiadaviek. Mám predstavu, čo by som chcela doplniť, čo by ako malo fungovať, ale realizovať moje predstavy musí niekto, kto tomu rozumie :-) Viete mi niekto poradiť? Koľko môže stáť také vytvoreníe e-shopu na mieru? A viete mi odporučiť nejakého šikovného programátora?
Prípadne máte dobré skúsenosti s nejakými prevádzkovateľmi, ktorých e-shopy fungujú super? Je možné ,ak by som prešla k inému prevádzkovateľovi, aby sa všetok obsah z terajšieho e-shopu nejako "preniesol" do nového, či by som musela všetko zas pracne manualne nahadzovať?
Možno pre niekoho "primitívne " otázky, bohužiaľ IT - pre mňa dosť veľká španielska dedina :-)
Ďakujem a pekný deň všetkým
shop na mieru ti môže vytvoriť nejaký študent za 500 eur aj profi firma za 4000. na trhu je momentálne veľa firiem a najlepšie je vybrať si tak, že si pozrieš ich referencie, poprípade oslovíš majiteľov shopov, či sú s ich systémom spokojní...
avalik
29.06.11,08:56
ja mam jeden prenajaty a jeden na mieru ... priznam sa, teraz lutujem, ze som si najprv dala robit na mieru za dost velky peniaz :(
v prenajatom eshope mam vsetky aktualizacie priebezne za stalu cenu prenajmu (reaguju na poziadavky prenajimatelov). kdezto v kupenom si kazdu dalsiu poziadavku musim platit.
mozno by stalo zato zmenit prenajom u inej firmy. skus sa registrovat, su cca 2 tyzdnove skusobne verzie. predpokladam, ze preklopenie dat by nebol velky problem.
camozzi
29.06.11,09:04
ja mam jeden prenajaty a jeden na mieru ... priznam sa, teraz lutujem, ze som si najprv dala robit na mieru za dost velky peniaz :(
v prenajatom eshope mam vsetky aktualizacie priebezne za stalu cenu prenajmu (reaguju na poziadavky prenajimatelov). kdezto v kupenom si kazdu dalsiu poziadavku musim platit.
mozno by stalo zato zmenit prenajom u inej firmy. skus sa registrovat, su cca 2 tyzdnove skusobne verzie. predpokladam, ze preklopenie dat by nebol velky problem.
Preco nepoziadas o odkupenie licencie?
lubica2403
29.06.11,10:47
čo znamená odkúpenie licencie? Ja nepotrebujem ten shop "vlastniť". Ja potrebujem dobrý funkčný shop taký,aký mi vyhovuje. Je mi v podstate jedno, či je prenajatý alebo môj.Ide o to, že v prenajatom ak chceš niečo doprogramovať - nie je to lacné,ak sa to vôbec dá - lebo nedorobia ti všetko, o čo by si mal záujem. Čo mi napr. veľmi chýba je možnosť automatického odčítavania položiek zo skladu.Náš shop sa nedá prepojiť na sklad a teda musíáme manuálne odpisovať každú položku. Ja by som chcela, aby sa odpísala rovno so zaevidovaním objedávky - teda zákazník pošle objednávku, systém nám odráta položku zo skladu.Máte to tak urobené? Ako sa k tomu dopracujem?
Rado Rohal
01.07.11,08:56
čo znamená odkúpenie licencie? Ja nepotrebujem ten shop "vlastniť". Ja potrebujem dobrý funkčný shop taký,aký mi vyhovuje. Je mi v podstate jedno, či je prenajatý alebo môj.Ide o to, že v prenajatom ak chceš niečo doprogramovať - nie je to lacné,ak sa to vôbec dá - lebo nedorobia ti všetko, o čo by si mal záujem. Čo mi napr. veľmi chýba je možnosť automatického odčítavania položiek zo skladu.Náš shop sa nedá prepojiť na sklad a teda musíáme manuálne odpisovať každú položku. Ja by som chcela, aby sa odpísala rovno so zaevidovaním objedávky - teda zákazník pošle objednávku, systém nám odráta položku zo skladu.Máte to tak urobené? Ako sa k tomu dopracujem?

No v prvom rade je idealne licenciu vlastnit a mat eshop s otvorenym kodom, nakolko tak nie si naviazana na vlastnika licencie/dodavatela, teda v idealnom pripade nejaky opensource eshop.

Ak chces migrovat z uzavreteho systemu do ineho skus exportom XML alebo vyexportovanim databazy (kazdopadne ziaden med to nebude)
camozzi
01.07.11,09:16
Ani volne dostupna OS aplikacia nemusi byt rentabilna. To, ze je volna, respektive s otvorenym kodom je "osekana" napr. o technicku podporu ci zaruku. Najvacsie a najznamejsie OS aplikacie su zahranicne a ich potrebna ich SK lokalizacia. Nehovoriac, ze aj volne dostupne moduly a rozsirenia je potrebne upravovat. Je zvycajne narocnejsia na hosting. Kod sice je otvoreny, ale neznamena to lacnejsie upravy.
Rado Rohal
01.07.11,10:16
Ani volne dostupna OS aplikacia nemusi byt rentabilna. To, ze je volna, respektive s otvorenym kodom je "osekana" napr. o technicku podporu ci zaruku. Najvacsie a najznamejsie OS aplikacie su zahranicne a ich potrebna ich SK lokalizacia. Nehovoriac, ze aj volne dostupne moduly a rozsirenia je potrebne upravovat. Je zvycajne narocnejsia na hosting. Kod sice je otvoreny, ale neznamena to lacnejsie upravy.

Debaty o open source vs uzavrete systemy su nekonecne (kazda strana ma scasti pravdu), ale v skratke:

Az na vetu o lokalizacii suhlasim (vid napr. prestashop.com/en/downloads/#lang_pack ,zostava nutnost prekladat cast rozsireni od tretich stran ), samozrejme opensource maju svoje nevyhody. Ale ako podnikatel, kt. chce rozvinúť eshop by som uvazoval perspektivne takto: Co ak moj dodavatel prestane existovat, nebudem spokojny s jeho sluzbami, budem chciet casom rozsirenia ktore neponuka atd?

IMHO open source nie je primarne o cene (OS je zadarmo, implementacia a upravy ale cosi stoja a v konecnom dosledku ak si ho date implementovat a spravovat moze byt rovnako drahy ci drahsi ako uzavrety).

Ano otvoreny system nemusi byt lacnejsi (ak ho date implemnentovat a upravit nejakej firme), nebudete mat zaruku na system ako taky, ale sloboda odist od dodavatela a zadat prace inemu, Vam ostane.

Je to otazka preferencii.
poshook
14.07.11,11:08
posli mi e-mail na info@music-audio.sk s nejakymi info, o co presne ide
stewo
15.07.11,05:44
Tvorba e-shopu na mieru sa pohybuje cca od 1500 Eur.Odporucam ti poobzerat sa v tvojom meste po firmach co sa tym venuju,pozriet si hlavne ich uz vytvorene stranky a podla toho sa rozhodnut.Neriesil by som dat vytvorit shop nejakemym vysokoskolakom.Nic proti,lenze aby si nemala casom problem s nejakou reklamaciu,kde ho budes hladat?
Radsej by som vyuzil fakt firmu ktora sa tym zaobera,vies si u nich zaplatit hosting,registrovat domenu a pod.
Ja mam 3 internetove stranky,z toho jeden e-shop a vsetko mi robila jedna firma.Naviac som mu dohodil tvorbu dalsich troch eshopov a vsetci boli nadmieru spokojny.
Ako prve by som pozeral na ich tvorbu.
ormika
15.07.11,06:49
Dobrý deň možno trochu mimo témy, ale vedel mi niekto pomôcť a porovnať, kde je lepšie si ako začiatočníkovi urobiť e-schop? Pozerala som webareal a webnode, samozrejme platené verzie s vlastnou doménou. Veľmi pekne ďakujem a želám pekný deň.
Digitalne
16.07.11,08:15
Pekné porovnanie lacných eshopov na prenájom je napríklad na:

http://pr-clanky.blogspot.com/2011/06/eshopy-takmer-zdarma-za-5-minut-lacne.html

Ale ja osobne uprednostňujem eshopy poskladané profi firmou "na mieru" treba len presne vedieť čo potrebujete a čo nie. Kým ale eshop na kľúč od niekoho objednáte dôkladne si pozrite jeho referencie - eshopy ktoré už robil.

Často nie je problém si eshop vyskúšať zdarma v uvedenom článku sú aj nejaké linky na demo a skúšobné verzie.
yoyo74
16.07.11,14:27
Ahoj, posli mi prosimta ich link cez ss. Dakujewm


Tvorba e-shopu na mieru sa pohybuje cca od 1500 Eur.Odporucam ti poobzerat sa v tvojom meste po firmach co sa tym venuju,pozriet si hlavne ich uz vytvorene stranky a podla toho sa rozhodnut.Neriesil by som dat vytvorit shop nejakemym vysokoskolakom.Nic proti,lenze aby si nemala casom problem s nejakou reklamaciu,kde ho budes hladat?
Radsej by som vyuzil fakt firmu ktora sa tym zaobera,vies si u nich zaplatit hosting,registrovat domenu a pod.
Ja mam 3 internetove stranky,z toho jeden e-shop a vsetko mi robila jedna firma.Naviac som mu dohodil tvorbu dalsich troch eshopov a vsetci boli nadmieru spokojny.
Ako prve by som pozeral na ich tvorbu.
D.Halas
18.07.11,05:39
Clanok zaujimavy, zial obsahuje aj par nepresnosti. Napriklad system shoptet umoznuje hromadny import/export dat vo formate .csv (excel).
camozzi
18.07.11,20:10
mimotemy Ludia, ale tak bud radte alebo inzerujte, ale v prislusnej sekcii. Pripadne si dajte svoj reklamny odkaz do profilu. Ked budte dobre radit, ludia si vas profil pozru.
roberto_2
19.07.11,09:13
ahoj ja robim e-shopy
dragan.michal
19.07.11,12:00
a hľa, pod Tebou dalsí z reklamou :D bez ostychu :D
Chobot
19.07.11,13:43
ahoj ja robim e-shopy

roberto, prestaň spamovať a vo všetkých príspevoch ponúkať svoje služby. Porada nie je inzertná stránka, ak chceš inzerovať svoje služby, choď na iné stránky - s inzerciou.

Ak s tým neprestaneš, koleduješ si o vylúčenie z porady.....:cool:
micika
20.07.11,07:09
dobrý obchod zdarma je napr. prestashop, je zbytečné platit za profesionální řešení když člověk začíná.