zdenok
29.06.11,11:07
Mám zakúpené garážové státie v podzemných garážach pričom v danom priestore sú takéto garážové státia dve (ohraničené z 3 strán múrmi) a ja by som rád medzi nimi postavil priečku a uzavrel svoju časť priestoru garážovou bránou.
Čo všetko by som mal k takejto úprave vybaviť?
Správcu budovy som požiadal o možnosť zriadiť elektrickú prípojku s vlastnými hodinami a chcem ešte doriešiť protipožiarne čidlo, ktoré je aktuálne namontované na strope na rozhraní oboch státí a ktoré bude asi potrebné zdvojiť, keďže sa sledovaný priestor rozelí.

Úpravu by som rád realizoval do dodania nového auta, ktoré je už objednané, takže na to nemám príliš veľa času.
Mária27
02.07.11,10:07
Je to vôbec možné? Tiež by ma to zaujímalo. U nás si nájomcovia porobili zamykacie dvere načierno, asi to nabielo nejde, ale nemôžem sa dopátrať nejakej normy.

Pod zemou sa robia len garážové státia, nie garáže. Priestory sa považujú za spoločné, teda asi ste spoluvlastníkmi aj tých státí, iba máte vyhradené miesto na užívanie. Je to tak? U nás sú tie garáže stále družstevné, pozostalosť socializmu, nemajú ani súpisné číslo.
Mária27
02.07.11,10:23
Slovenská technická norma STN 73 6058 Hromadné garáže

http://www.sutn.sk/eshop/public/standard_detail.aspx?id=69249
zdenok
06.07.11,09:19
Ja netrvám na právnej zmene statusu, len na zmene komfortu a bezpečnosti využitia, tak aby to bolo OK aj po úradnej stránke. Neodkupoval som len podiel na spoločných priestoroch ale aj konkrétnych 18 m2 plochy (teda nie len užívacieho práva na ňu). Mimochodom predávajúci spolu s realitkou ponúkali priamo možnosť miesto uzavrieť ale nemal už v ponuke jednomiestny priestor ale len dvojmiestny, ktorý bol na mňa priveľký.