IvetaH
29.06.11,11:48
Dobrý deň,
môže sa stať, že Slovák pracuje celý rok v Taliansku a taliani ho nezdania?
Príjem za rok bol okolo 50 tis eur.
Nech čítam zmluvu o zamedzení dvojitého zdanenia ako chcem, stále mi vychádza, že mal byť zdanený v Taliansku.
Ďakujem
Katarina
29.06.11,11:12
Príjem je zo závislej činnosti, alebo zo živnosti?
IvetaH
29.06.11,11:31
Športovec na zmluvu športovú.
Katarina
29.06.11,19:00
Ak činnosť športovca nevykonával ako závislú činnosť je to možné.
Podľa zmluvy o zamedzení dvoj.zdanenia je s Talianskom vyňatie príjmov, ale športovci a umelci majú zápočet. Ak nemá výplatné pásky, tak to bude zdaňovať podľa § 6 ods. 2 písm. b. A čo platby do fondov , v ktorom štáte platil?
IvetaH
30.06.11,05:39
Veď to je také divné, má výplatnú pásku, zrážky do fondov sú odvedené tam, pekne z pásky a najskôr aj daň bola zrážaná, potom je tam v júni niečo že úprava dane a keď pozerám CUD, je tam uvedená daň okolo 300 €, čo nemôže byť podľa mňa.
IvetaH
16.08.11,16:35
Dobrý večer,
športovec na zmluvu príjem podľa §6 - prosím vás, čo mu môžem dať do nákladov? Podľa BV vidím tam 100€ tam 200€ tam 500€ - je toho dosť čo platil, len nemá na to doklad, len ten bankový výpis. Má to také, že niekto mu robil prezentácie, iný mu robil návrh tréningu, potom tam mal maséra, poradcu na výživu, lenže všetko bez zmlúv. Poraďte mi prosím ako mu trochu pomôcť.
Ďakujem
Katarina
16.08.11,16:45
Dala by som 40 % paušálne výdavky ak nevie skutočné vydokladovať. A je možné, že pri jeho príjme to bude aj výhodnejšie.
IvetaH
16.08.11,17:41
Katka, keď som si to nahodila, výhodnejšie má skutočné náklady, preto hľadám možnosť ako to dať doporiadku. Je to milý chlapec, mladý a neskúsený, nechcem napísať, že blbý, každý máme na niečo iné.
Rozmýšľala som, že mu dorobím aspoň na niektoré veci ako sú prezentácie alebo maséra nejaký druh zmluvy, alebo nejak inak vydokladovať tie náklady. Skutočne vynaložené boli, len nemá doklad.