Pidgey
29.06.11,12:06
Dobry den, chcem sa spytat, ci je mozne niektorym Savom vydezinfikovat aj umyvacku riadu, ci je mozne ho dat prebehnut niektorym umyvacim cyklom. Mate s tym niekto skusenost? Alebo poradite nieco ine? Ide mi o dezinfekciu. Dakujem
Gina Er
29.06.11,10:09
to by som nerobila v žiadnom prípade......radšej trochu octu
janaGT
29.06.11,10:18
ja kupujem čistič na umývačku Calgonit, dáš do umývačky, pustíš program a máš postarané :)

http://www.najnakup.sk/Porovnaj_cistiace-prostriedky-pre-domacnost_CALGONIT-cistic-do-umyvaciek-riadu-250ml_457449.html
Pidgey
29.06.11,10:47
Dakujem, mne vsak ide vyslovene o dezinfekciu, nie o odstranenie mastnosty alebo kamena... Je ten Calgonit aj dezinfekcny?
krokodil28
29.06.11,11:00
kup si v DM drogerie ich cistic do umyvacky riadu ( je lacnejsi ako Calgonit), pustis jeden cyklus len s týmto prípravkom a mas krasnu cistu umyvacku a odporuca sa to tak 2x do roka, aby sa ocistila aj tesniaca guma na dverach, odporucam kupovat v DM taktiež aj osviezovac do umyvacky riadu
Pidgey
29.06.11,11:10
A vycisti sa aj ta tesniaca guma na dverach od bakterii?? O to mi ide. Cistim pravidelne vsetky filtre a sitka, dvierka, o to nejde, ide o tu gumu, tam sa vraj drzia nebezpecne kvasinky (napokon aj v pracke). A to prave neviem, ci sa vycisti... Nepanikarim, ved ked je program cca nad 65 °C, tak sa vacsina bakterii zabije, ale istota dezinfekcie pre komplex umyvacku - neviem, to asi nie je, alebo ano?
Dostali sme nejaky cistic z Lidlu, vyskusam ho. Osviezovace su podla mna blbost, akurat je z toho naparfumovany riad a ked pijem z takeho pohara (nehovoriac o plastovom), tak uplne ze fuj! Ked su v zatvorenej umyvacke, tak oki, ale ked ich nahodou zabudnem a "vyperu" sa mi s riadom, tak mam akurat nervy... A skusali sme aj drahe Calgonitove, aj lacne DM a je to to iste.
krokodil28
29.06.11,11:27
hej, prave o tu gumu hlavne ide, aby lepsie tesnila a nestratila elastickost:o) tie vonacky treba davat von pred umyvanim, ale posluzia hlavne v lete a ak sa neumyva kazdy den, ale z Lidlu su super ich tabletky do umyvacky
ivka70
29.06.11,11:40
hej, prave o tu gumu hlavne ide, aby lepsie tesnila a nestratila elastickost:o) tie vonacky treba davat von pred umyvanim, ale posluzia hlavne v lete a ak sa neumyva kazdy den, ale z Lidlu su super ich tabletky do umyvacky

To pocujem prvy krat, ze by sa tie vonacky mali davat von pred umyvanim.
Kvoli comu?
Ved oni su prisposobene tomu, aby sa vona uvolnovala pri posobeni vody.

A inak hlavne v lete pustam umyvacku kazdy den, mne by teda ziadna vona nepotlacila pach rozkladajucich sa zbytkov na riade :(
sharlota
29.06.11,20:34
A vycisti sa aj ta tesniaca guma na dverach od bakterii?? O to mi ide. Cistim pravidelne vsetky filtre a sitka, dvierka, o to nejde, ide o tu gumu, tam sa vraj drzia nebezpecne kvasinky (napokon aj v pracke). A to prave neviem, ci sa vycisti... Nepanikarim, ved ked je program cca nad 65 °C, tak sa vacsina bakterii zabije, ale istota dezinfekcie pre komplex umyvacku - neviem, to asi nie je, alebo ano?
Dostali sme nejaky cistic z Lidlu, vyskusam ho. Osviezovace su podla mna blbost, akurat je z toho naparfumovany riad a ked pijem z takeho pohara (nehovoriac o plastovom), tak uplne ze fuj! Ked su v zatvorenej umyvacke, tak oki, ale ked ich nahodou zabudnem a "vyperu" sa mi s riadom, tak mam akurat nervy... A skusali sme aj drahe Calgonitove, aj lacne DM a je to to iste.

My používame len ten čistič z Lidlu na umývačku. Dáš to do košíka na príbor a pustíš najvyšší program a umývačka je ako nová. Či už čistotou alebo vôňou. Keď sme to skúsili prvýkrát, až mi vyrazilo dych, aká bola umývačka predtým špinavá a ako pekne môže vyzerať. A nie je to ani drahé. Ostatným prostriedkom na čistenie sa to vyrovná. Savo bysom určite nedávala, môžeš poškodiť filter. Tento prostriedokaj dezinfikuje. :)
daria29
30.06.11,06:24
tesnenie sa musi lepsie povedane malo by sa poutierat rucne.pod dverami je toho vzdy dost nasadane, potom pri pantoch, to cistic neumyje!gumu treba celu kolom utriet poriadne .cistice su rozne, dalej je dobre mycku nechavat privretu, potom obsah nezasmradne....
Letko
30.06.11,06:30
My používame len ten čistič z Lidlu na umývačku. Dáš to do košíka na príbor a pustíš najvyšší program a umývačka je ako nová. Či už čistotou alebo vôňou. Keď sme to skúsili prvýkrát, až mi vyrazilo dych, aká bola umývačka predtým špinavá a ako pekne môže vyzerať. A nie je to ani drahé. Ostatným prostriedkom na čistenie sa to vyrovná. Savo bysom určite nedávala, môžeš poškodiť filter. Tento prostriedokaj dezinfikuje. :)

Ako vyzerá taký čistiť z Lidlu?
janaGT
30.06.11,06:56
...
Letko
30.06.11,07:22
...

Takže to len treba otvoriť a vložiť do prázdnej umývačky hore dnom?
sharlota
30.06.11,11:37
Takže to len treba otvoriť a vložiť do prázdnej umývačky hore dnom?

Ano, to je presne ten čistič, na tom obrazku od JanyGT. Tam stačí iba dať dolenálepku, čo je na vrchnáku, ten sa neodkrúca a dá sa to hore dnom do košíka na riady a na na najvyšší stupeň. V návode píšu 65°C ale my máme 70°C, tak dávame ten. ;)
janaGT
30.06.11,16:41
Takže to len treba otvoriť a vložiť do prázdnej umývačky hore dnom?

na vrchnáku máš nálepku, tú odlepíš, a fľaštičku vložíš dolu dnom do nádoby na príbory a pustíš program na najvyšší stupeň.