vjejka
29.06.11,13:01
Dobrý deň, prosím o radu. Obchod s oblečením sa prostredníctvom jedného zo zľavových portáloch rozhodol predávať poukážky v hodnote 10 Eur, ktoré si ludia kúpia za 5 Eur. Ked prídu do obchodu a kúpia si tovaru napr. v hodnote 80 Eur v skutočnosti zaplatia len 70 Eur. Ale predajca nedostane zaplatených 80 Eur, ale len 75 Eur. Čo mám brať a blokovať ako predajnú cenu?? 80 eur, čo je predajná cena alebo 75 Eur, ktoré skutočne dostaneme zaplatené (lebo on mi tu nechá 70 Eur, 5 Eur poukážke a 5 Eur bola moja zlava? ja myslím, že by sme to mali vyblokovať za 75 Eur? Vaše rada???
Gina Er
29.06.11,11:08
zákazník si kúpi tovar za 80 euro.nablokuješ do pokladne 80 euro.toľko je cena na tovare uvedená,takže nemôžeš blokovať inú cenu.zadáš platbu poukážkou 10 euro a platbu hotovosťou 70 euro.takto by mal vyzerať doklad z pokladne.ale ako sa to rieši v účtovníctve,to poradia asi účtovníci.ako zákazník očakávam z pokladne takýto doklad.
vjejka
29.06.11,11:12
toto mi je jasné, ale nejde mi do hlavy, prečo mi som mala odviesť dph z tovaru v hodnote 80 eur, keď zaň dostanem zaplatené 75 Eur. toto tu potrebujem vyriešiť...preto sekcia dph...
Gina Er
29.06.11,11:13
pýtala si sa,ako to máš blokovať,takže ja som odpovedala na to blokovanie...