andrejka 1
29.06.11,13:04
ahoj poradáci.

Potrebovala by som informáciu ako je to so zádržným právom.

Riešime s jednou firmou obchod, lenže v minulosti sme tam zostali dĺžny pár tisíc EUR, už to rieši exekútor.

Momentálne sme do tej firmy poslali objednávku, samozrejme zaslali nám predfaktúru, ktorú sme s úsmevom na tvári zaplatili.

Ževraj nám tovar nedodajú a peniaze si zadržujú!!!

Tak moja otázka znie: Môže si firma takéto peniaze zadržať?

Vopred ďakujem za odpovede.
7lienka
29.06.11,11:15
Ako že zadržať peniaze?
Veď firma len spláca čo je dlžná.
andrejka 1
29.06.11,11:27
Objednali sme si u nich materiál, oni nám vystavili zálohovú faktúru s variabilným symbolom. My sme tú faktúru uhradili s uvedeným variabilným symbolom.
Lenže nám dali takú odpoveď, že oni nám materiál nedodajú a peniaze si zadržujú, kvôli tomu,že majú voči nám nejakú pohľadávku, ktorú má už veľmi dlho v rukách exekútor.
No a ak nám materiál nedodajú, alebo nevrátia peniaze, tak sme hotový, pretože ten materiál bol na dosť veľkú zákazku, z ktorej by sme pokryli skoro všetky dlžoby. :( Len som chcela vedie či si môžu zadržať peniaze za tú pohľadávku, ktorú už má v rukách exekútor.
7lienka
29.06.11,11:40
Môžu. Oznámia koľko ste z pohľadávky uhradili, ak celú sumu tak exkútor vám vypočíta úroky k tomu dňu.
zk24
29.06.11,11:41
Ja teda sice neviem odpovedat ani poradit, ale musim povedat, ze celkom odvaha objednavat si tovar od firmy ktorej dlzim peniaze...
andrejka 1
29.06.11,11:46
Ďakujem, aj keď to nieje utešujúca správa :(
No rozumné to nebolo objednávať to tam, ale tak je veľa múdrejších nadomnou :D
Tweety
29.06.11,11:47
Ďakujem, aj keď to nieje utešujúca správa :(
No rozumné to nebolo objednávať to tam, ale tak je veľa múdrejších nadomnou :D
Tak nech teraz nemudrujú.:rolleyes: Dlhy treba platiť.
JUDr. Daniela Ježová
29.06.11,17:23
firma ktorej dlhujete peniaze uskutocnila zapocitanie svojej pohladavky - cize ludovo povedane zadrzala si vase peniaze ale so zadrznym pravom to nema nic spolocne. Kazdopadne na to maju opravnenie.