montbiker1976
29.06.11,15:16
Dobrý deň,

Chcel by som sa poradiť ohľadom založenia realitnej kancelárie - spoločnosti s.r.o. Zaujíma ma hlavne postupnosť, čo a v akom poradí treba vybaviť aby som s.r.o. zapísal do obchodného registra, poplatky ktoré treba zaplatiť a aké vzdelanie je potrebné na podnikanie v tejto oblasti. Mám VŠ vzdelanie II. stupňa aj skúsenosti s realitami.

Vopred ďakujem
domenico.office
29.06.11,14:10
1. Vypracovať zakladateľské listiny potrebné z založeniu s.r.o.
2. Vybaviť živnostenské oprávnenie
3. Podať návrh na zápis do ORSR
4. Zaplatiť súdny poplatok (331,50 € papierovo, elektronicky s 50% zľavou)
5. Po zápise vybaviť podnikateľský účet.... atď, atď......
........a potom už len veľa úspechov v podnikaní.
akina
30.06.11,15:22
Dobrý deň,

Chcel by som sa poradiť ohľadom založenia realitnej kancelárie - spoločnosti s.r.o. Zaujíma ma hlavne postupnosť, čo a v akom poradí treba vybaviť aby som s.r.o. zapísal do obchodného registra, poplatky ktoré treba zaplatiť a aké vzdelanie je potrebné na podnikanie v tejto oblasti. Mám VŠ vzdelanie II. stupňa aj skúsenosti s realitami.

Vopred ďakujem
Je potrebné vzdelanie VŠ ekonomické, právnické, stavebné alebo architektúra.
Economic
04.07.11,18:25
Je potrebné vzdelanie VŠ ekonomické, právnické, stavebné alebo architektúra.

a prax preukázať, je to viazaný predmet podnikania. Na ŽR poplatok za tenro predmet je 15.- Eur
zalobaba
04.07.11,18:43
Je potrebné vzdelanie VŠ ekonomické, právnické, stavebné alebo architektúra.

a v tom prípade nie je potrebné preukazovať prax v odbore
zalobaba
04.07.11,18:44
a prax preukázať, je to viazaný predmet podnikania. Na ŽR poplatok za tenro predmet je 15.- Eur

zle radíš..... prax je potrebné preukazovať iba v prípade stredoškolského vzdelania alebo vysokoškolského vzdelania v inom než ekonomickom, stavebnom alebo právnickom smere.
Economic
05.07.11,06:24
Je potrebné vzdelanie VŠ ekonomické, právnické, stavebné alebo architektúra.


Môže byť aj stredoškolské príslušné vzdelanie a k tomu sa preukazuje prax.
Mila123
05.07.11,07:23
môj posteh....mimotemy...je viac realitných kancelárií ako ponúkaných realít......jednu realitu nájdem aj na 10-tich stránkach konkurenčných kanc.
zalobaba
05.07.11,08:01
môj posteh....mimotemy...je viac realitných kancelárií ako ponúkaných realít......jednu realitu nájdem aj na 10-tich stránkach konkurenčných kanc.


Nevidím v tom problém, aj keď niekedy to dosť otravuje. Ale človek si aspoň podľa rôznych cien jednej nehnuteľnosti u rôznych RK, vie porovnať výšku ich drzosti = výšku provízie. Odvážnym patrí svet, tak im držme palce, ono sa to samo vyselektuje :D