chrobak1
29.06.11,17:00
zdravim poradaci, uz dlhsi cas sa pohravam s myslienkou zacat podnikat na internete popri praci. Rozhodujem sa medzi 2 eshopmi elektronika (velka konkurencia) alebo posilovacie stroje (u nas zatial celkom predrazene a nic moc)

no ale v tomto poradit mi netreba, raz mi niekto povedal ze na zacatie podnikanie vobec nepotrebujem mat nieco doma ze niektore velkoobchody to robia aj tak ze ja dostanem objednavku, odoslem ju velkoobchodu oni to zabalia a poslu v mojom mene a na konci mesiaca mi pridu peniaze.

Takze mam 2 otazky:
1, poznate velkoocbhod s elektro a posil. strojmi ktory toto dokaze ?
2, je to celkovo ten system fungovania pravdivy alebo je naozaj potrebny vlastny sklad ?

dakujem pekne
mio001
30.06.11,17:09
Ahojte,

je moznost drzat na sklade urcity pocet tovarov cim sa termin dodania konecnemu spotrebitelovi minimalizuje avsak neviem si realne predstavit, ze pri velkom mnozstve druhov tovarov, resp. pri ich nadmernej cene alebo objemnosti uskladnenia a pod. ich realne maju kazdy na sklade.

Klienti to vykonavaju napr. ze zvysia dobu dodania a po prijati objednavky objadnaju u dodavatela, ktory to doruci na adresu eshopu a ten doruci objadnavatelovi v eshope.

Tvorim eshopy a zalezi ake pozadujete podmienky funkcionality eshopu.

Mam mnoho klientov, ktory maju eshopy ako druhu pracu.

Zalezi na tom, aky ocakavate vysledok.

Dufam, ze som Vam aspon priblizil samotny princip a v opacnom pripade pokojne sa pytajte, odpoviem ked tu budem.

M.
KEJKA
30.06.11,17:18
existujú dodávatelia s popísaným spôsobom práce - organizovania eshopov. Vzhľadom na povinnosť mlčanlivosti však nemôžem byť konkrétnejšia. Samozrejme v takom prípade máš z predaja menší zisk.
Dáša_
30.06.11,17:56
existujú dodávatelia s popísaným spôsobom práce - organizovania eshopov. Vzhľadom na povinnosť mlčanlivosti však nemôžem byť konkrétnejšia. Samozrejme v takom prípade máš z predaja menší zisk.
kejka, dufam, že sem ešte zavítaš. pred časom tu profesional rozvíjal teorie, že takýto spôsob obchodu odporuje zákonu o dph. Už som si to aj kreslila, ale neprišla som stále na to, ako to myslel.
Správne chápem, žš ty taký nejaký reálny príklad poznáš? A teda predpokladám, že je to aj správne z hladiska zákonov?

Teda konkrétne popíšem príklad - máš eshop, dojde ti objednávky, ty ju posunieš svojmu obchodnému partnerovi, ktorý za teba túto objednávku vybaví, priloží tvoju faktúru, na balíku bude tvoja adresa, pošle to v mene teba. A tebe potom fakturuje nejaké služby? Prípadne to má zahrnuté v inej cene dodávaného tovaru?
KEJKA
30.06.11,18:06
Teda konkrétne popíšem príklad - máš eshop, dojde ti objednávky, ty ju posunieš svojmu obchodnému partnerovi, ktorý za teba túto objednávku vybaví, priloží tvoju faktúru, na balíku bude tvoja adresa, pošle to v mene teba. A tebe potom fakturuje nejaké služby? Prípadne to má zahrnuté v inej cene dodávaného tovaru?
Klient má registrovaný svoj e-shop pod svojim menom, značkou, ale v rámci webstránky-e-shopu svojho dodávateľa - veľké firmy toto umožňujú. Technicky to neviem vysvetliť. Funguje to tak, že zákazník zavíta na "tvoj e-shop" a objedná si. Reálne však objednávku spracuje tvoj dodávateľ, pošle ti faktúru na tovar, ty zaplatíš, on tovar zabalí a pošle tvojmu zakazníkovi na dobierku, pričom do balíka dá tvoju faktúru - vyrobí ju podľa obchodných podmienok medzi vami za teba. Zákazník tovar prevezme, zaplatí a peniaze budú už doručené na tvoj účet.
Tvoj zisk=marža je rozdiel ceny na faktúre pre koncového zákazníka a na faktúre pre Teba.
To je jeden zo spôsobov. Pri spolupráci dlhodobejšej tvoj dodávateľ ti umožní ísť do mínusu, teda nemusíš objednaný tovar zaplatiť vopred.
Tiež spôsob platby nemusí byť vždy dobierkou........
Všetko je legálne, ty máš dodávateľskú aj odberateľskú faktúru, akurát, že zákazník o tom ani nevie - ak by chcel napr. objednávať sám u tvojho dodávateľa, tak ho to ani "nepustí", lebo najskôr sa musíš registrovať.
Dáša_
30.06.11,18:20
Klient má registrovaný svoj e-shop pod svojim menom, značkou, ale v rámci webstránky-e-shopu svojho dodávateľa - veľké firmy toto umožňujú. Technicky to neviem vysvetliť. Funguje to tak, že zákazník zavíta na "tvoj e-shop" a objedná si. Reálne však objednávku spracuje tvoj dodávateľ, pošle ti faktúru na tovar, ty zaplatíš, on tovar zabalí a pošle tvojmu zakazníkovi na dobierku, pričom do balíka dá tvoju faktúru - vyrobí ju podľa obchodných podmienok medzi vami za teba. Zákazník tovar prevezme, zaplatí a peniaze budú už doručené na tvoj účet.
Tvoj zisk=marža je rozdiel ceny na faktúre pre koncového zákazníka a na faktúre pre Teba.
To je jeden zo spôsobov. Pri spolupráci dlhodobejšej tvoj dodávateľ ti umožní ísť do mínusu, teda nemusíš objednaný tovar zaplatiť vopred.
Tiež spôsob platby nemusí byť vždy dobierkou........
Všetko je legálne, ty máš dodávateľskú aj odberateľskú faktúru, akurát, že zákazník o tom ani nevie - ak by chcel napr. objednávať sám u tvojho dodávateľa, tak ho to ani "nepustí", lebo najskôr sa musíš registrovať.

ďakujem veľmi pekne. Nenapadlo ma, že fam je ešte ta faktúra od tvojho dodavateľa tebe.
camozzi
30.06.11,20:09
Klient má registrovaný svoj e-shop pod svojim menom, značkou, ale v rámci webstránky-e-shopu svojho dodávateľa - veľké firmy toto umožňujú. Technicky to neviem vysvetliť. Funguje to tak, že zákazník zavíta na "tvoj e-shop" a objedná si. Reálne však objednávku spracuje tvoj dodávateľ, pošle ti faktúru na tovar, ty zaplatíš, on tovar zabalí a pošle tvojmu zakazníkovi na dobierku, pričom do balíka dá tvoju faktúru - vyrobí ju podľa obchodných podmienok medzi vami za teba. Zákazník tovar prevezme, zaplatí a peniaze budú už doručené na tvoj účet.
Tvoj zisk=marža je rozdiel ceny na faktúre pre koncového zákazníka a na faktúre pre Teba.
To je jeden zo spôsobov. Pri spolupráci dlhodobejšej tvoj dodávateľ ti umožní ísť do mínusu, teda nemusíš objednaný tovar zaplatiť vopred.
Tiež spôsob platby nemusí byť vždy dobierkou........
Všetko je legálne, ty máš dodávateľskú aj odberateľskú faktúru, akurát, že zákazník o tom ani nevie - ak by chcel napr. objednávať sám u tvojho dodávateľa, tak ho to ani "nepustí", lebo najskôr sa musíš registrovať.
Cely tento proces sa vola dropshipping a co-to sa o nom uz popisalo aj na Porade (http://www.porada.sk/t156322-drop-shipping.html).
Marco18
22.05.13,11:21
Droppshiping sa to volá, ak sa nemýlim. :)