derek191919
29.06.11,17:57
Dobrý deň,
prosím Vás. Idem pripevniť na výťahovú stenu kabíny reklamnú tabuľu. Avšak neviem, akým spôsobom to tam mám pripevniť, kedže sa z druhej strany výťahovej kabíny nemám ako dostať. Prvá možnosť je asi nejaky samorezný šrôb, ktorý ide aj do železa (kedže niektoré výťahy sú kovové), tu ma zaujíma či si treba predvrtať nejakú dierku. Ale skôr ma zaujíma iný spôsob pripevnenia (okrem lepidla), kedže sa bojím, že pri samorezných šrôbov hrozí odmontovanie rámu zlodejom.
Ďakujem veľmi za rady
srska
29.06.11,16:11
kvalitná obojstraná lepiaca páska (ak tabuľa nemá 20kg)
derek191919
29.06.11,16:23
tabuľa má 4,5 kg. Len bojím sa, že to nejaký zlodej aj tak odlepí.
Gina Er
29.06.11,16:28
buchač
29.06.11,16:33
Dobrý deň,
prosím Vás. Idem pripevniť na výťahovú stenu kabíny reklamnú tabuľu. Avšak neviem, akým spôsobom to tam mám pripevniť, kedže sa z druhej strany výťahovej kabíny nemám ako dostať. Prvá možnosť je asi nejaky samorezný šrôb, ktorý ide aj do železa (kedže niektoré výťahy sú kovové), tu ma zaujíma či si treba predvrtať nejakú dierku. Ale skôr ma zaujíma iný spôsob pripevnenia (okrem lepidla), kedže sa bojím, že pri samorezných šrôbov hrozí odmontovanie rámu zlodejom.
Ďakujem veľmi za rady
Treba predvŕtať ...asi o taký menší priemer , ako je šírka závitu ...
Povedzme pri priemere skrutky 8 mm je potrebné 6 - 7...vždy si robím pre istotu skúšku do dreva ...

Dá sa aj inak , ale musíš mať súčinnosť s dozorcom výťahu .
Ten otvorí dvere na najnižšom možnom poschodí , vloží do kontaktov dverí taký špací spojovací prípravok ,aby ku kontaktu došlo a odošle výťah vyššie .
Ty vlezieš dole a on výťah dá na Tvoju úroveň ....potom už len rýchlo rám nahodť , do vopred pripravených dierok dať skrutky a z druhej strany podložky a matičky ...
Bezpečnosť práce ale nadovšetko ...;)
derek191919
29.06.11,16:33
:D dobrééé. Ale ja tu tabuľu potrebujem dať aj dole, ak sa napríklad bude malovať výťah a v tomto pripade mi to sice zlodej neukradne ale ani ja to odtial uz nikdy nedam :D
buchač
29.06.11,16:34
prilepíš čokoľvek ku čomukoľvek :)


....dríííííííííííííííííííííí ííííííííííííííísty .....

Obyčajnú hadičku nespojilo ...:confused:
derek191919
29.06.11,16:35
Treba predvŕtať ...asi o taký menší priemer , ako je šírka závitu ...
Povedzme pri priemere skrutky 8 mm je potrebné 6 - 7...vždy si robím pre istotu skúšku do dreva ...

Dá sa aj inak , ale musíš mať súčinnosť s dozorcom výťahu .
Ten otvorí dvere na najnižšom možnom poschodí , vloží do kontaktov dverí taký špací spojovací prípravok ,aby ku kontaktu došlo a odošle výťah vyššie .
Ty vlezieš dole a on výťah dá na Tvoju úroveň ....potom už len rýchlo rám nahodť , do vopred pripravených dierok dať skrutky a z druhej strany podložky a matičky ...
Bezpečnosť práce ale nadovšetko ...;)

dobra rada, ale ešte som uvažoval, išlo by to tam prinitovať, či aj tam treba aby som sa dostal na druhu stranu? (ešte som nenitoval tak neviem)
Gina Er
29.06.11,16:38
....dríííííííííííííííííííííí ííííííííííííííísty .....

Obyčajnú hadičku nespojilo ...:confused:
buchač,je veľa druhov,asi si nevybral to správne lepidlo....:D
derek191919
29.06.11,17:33
No čo hovoríte na to nitovanie, dá sa nitovať tak, že sa nemusím k tomu nitu dostať z druhej strany?
bodliak
29.06.11,17:59
Jasne, ze da. Kazdy klampiar vam to prinituje z jednej strany. Taketo klieste stoja par eur, spravite si to aj sami...

Hovori sa tomu trhacie nity.

http://nity.sk/pages/4_tn_info.htm
derek191919
29.06.11,18:27
Jasne, ze da. Kazdy klampiar vam to prinituje z jednej strany. Taketo klieste stoja par eur, spravite si to aj sami...

Hovori sa tomu trhacie nity.

http://nity.sk/pages/4_tn_info.htm


dakujem veľmi ste mi pomohli. Ale môže sa mi stať, že z nejakeho dovodu budem musieť dať ten rám dolu, čiže tie nity budem musieť nejako odstraniť, akým spôsobom sa takéto nity odstranuju? Mna by napadlo iba nejako vrtačkou rozvrtať :D ale to asi nieje ten pravy sposob :)
fedo78
29.06.11,18:30
dakujem veľmi ste mi pomohli. Ale môže sa mi stať, že z nejakeho dovodu budem musieť dať ten rám dolu, čiže tie nity budem musieť nejako odstraniť, akým spôsobom sa takéto nity odstranuju? Mna by napadlo iba nejako vrtačkou rozvrtať :D ale to asi nieje ten pravy sposob :)

Ale práveže je. Odvŕtaš hlavičku nitu a je to. Ostanú len dierky.
bodliak
29.06.11,18:32
Je to hlinik, odvrtanie nie je problem. V strede je vlastne otvor, ktory vam vedie vrtak.
Ak ste priemerne sikovny, neposkodite povodny otvor a mozete to (po malovani) pripevnit na to iste miesto novym nitom.
derek191919
29.06.11,18:36
No super, to ste mi veľmi pomohli, ´dakujem Vám
yoyo3333
30.06.11,03:49
No čo hovoríte na to nitovanie, dá sa nitovať tak, že sa nemusím k tomu nitu dostať z druhej strany?

Nie. Keď nituješ, nemusíš mať prístup z druhej strany. A keď to budeš chcieť dať dole (napr. pri malovaní), jednoducho to odvŕtaš a potom znova nanituješ.
derek191919
30.06.11,05:45
A čo nitovanie na drevotriesku? Lebo niektoré výťahy majú vnútornú stenu z drevotriesky, bude sa to dať aj tak? Mám si dať na niečo pozor pri tom?
buchač
30.06.11,06:12
A čo nitovanie na drevotriesku? Lebo niektoré výťahy majú vnútornú stenu z drevotriesky, bude sa to dať aj tak? Mám si dať na niečo pozor pri tom?

...včetko sa dá...len treba chcieť a vedieť...;)

Pri drevotrieske by som volil podložky so širšou plochou ...aj z jednej a aj z druhej strany ...samozrejme , že je potom zvoliť aj primeranú dlžku spojovacieho materiálu ( skrutky ,nity ....)
pepa78
30.06.11,06:21
....dríííííííííííííííííííííí ííííííííííííííísty .....

Obyčajnú hadičku nespojilo ...:confused:

.asi nesprávny druh lepidla a ďaľšia vec je dostatočná styčná plocha spojovaných častí

Na vlastné oči som videl prilepiť človeka s pattexom na topánkach a otočiť ho dole hlavou, na našej firemnej akcii
bodliak
30.06.11,09:20
Pozri podrobne ten link, co som poslal. Je tam aj nasledovne:

Trhacie nity - rozštiepne
Tieto nity sa vyznačujú vznikom veľkej závernej hlavy, ktorá vzniká pomocou hlavy tŕňa, ktorý rozštiepy driek na štyri časti. Používajú sa hlavne na nitovanie drevených dosiek, plastov, dosiek na báze papiera alebo sklenených vlákien. Bežne sú dodávané v hliníkovom prevedení.

Treba zvolit len vhodny typ a rozmer nitu.
buchač
30.06.11,10:07
.asi nesprávny druh lepidla a ďaľšia vec je dostatočná styčná plocha spojovaných častí

Na vlastné oči som videl prilepiť človeka s pattexom na topánkach a otočiť ho dole hlavou, na našej firemnej akcii

http://www.youtube.com/watch?v=eFSByu_064U


...hej ...aj v slovenskej verzi zlepí vždy , všetko ...dokonale ...ale kedy je to ????
To vždy , všetko a dokonale ???
srska
30.06.11,10:14
.asi nesprávny druh lepidla a ďaľšia vec je dostatočná styčná plocha spojovaných častí

Na vlastné oči som videl prilepiť človeka s pattexom na topánkach a otočiť ho dole hlavou, na našej firemnej akcii
to ako dokázali - prilepiť a otočiť ho dole hlavou?