jolly7575
29.06.11,18:04
dobry den prajem, chcem sa opytat aky je postup na vytvorenie stranky napr. ako megazlava.sk a kolko by to stalo, co je k tomu potrebne, mate prosim s tym niekto skusenosti??? proste prostrednictvom takej stranky, bysom na základe žl ponukala zlavnené produkty za proviziu s predaja, prosím si hocijakú radu, ale hlavne kolko by taká stránka stála penazí, kde sa to má zaregistrovat, aké zmuvy mám robit
dakujem
Dantess
29.06.11,16:58
dám ti tú najlepšiu radu. vôbec s tým nezačínaj. momentálne je na trhu asi 60 takých portálov... sú aj väčší hráči ako ponukadna, kde vidím od nich plno billboardov a reklamy za nemalé sumy a predaje majú malé... s týmto biznisom si už zmeškal vlak
jolly7575
30.06.11,12:51
Tak ďakujem....
EricDaze
30.06.11,13:08
Myslím, že aj máš za čo... Založenie zlavoveho portálu v takej konkurencii a s tak krátkodobým potenciálom (do 3 rokov tu budú tak 2-3 aktívne portaly tohto typu) je horši nápad ako začať predávať parfemy :-) A ked si tak čítam tu Tvoju otázku, este jedna rada... myslím že je dobre nepúšťať sa do niečoho, o čom nemáš ani páru a predpokladám že ani peniaze, keďže podla stylizacie a počtu otáznikov usudzujem, že nemáš viac ako 20..
Dáša_
30.06.11,13:15
Myslím, že aj máš za čo... Založenie zlavoveho portálu v takej konkurencii a s tak krátkodobým potenciálom (do 3 rokov tu budú tak 2-3 aktívne portaly tohto typu) je horši nápad ako začať predávať parfemy :-) A ked si tak čítam tu Tvoju otázku, este jedna rada... myslím že je dobre nepúšťať sa do niečoho, o čom nemáš ani páru a predpokladám že ani peniaze, keďže podla stylizacie a počtu otáznikov usudzujem, že nemáš viac ako 20..

len tak na okraj, spominam si na jedného, čo tu rozbiehal predaj parfémov. Nebola by som na to vsadila ani deravy groš. Ale napodiv darí sa mu. Dokonca myslím, že rozbehol aj další obchod.
Tiež sa mi vtedy zdalo, že voňaviek je už plný net.
padro
30.06.11,13:24
len tak na okraj, spominam si na jedného, čo tu rozbiehal predaj parfémov. Nebola by som na to vsadila ani deravy groš. Ale napodiv darí sa mu. Dokonca myslím, že rozbehol aj další obchod.
Tiež sa mi vtedy zdalo, že voňaviek je už plný net.

no ked mas trik ako mat 5 tisic ludi na webe/den zadarmo, tak potom aj parfemy idu coby nie :)
padro
30.06.11,13:25
darí sa mu neviem ci je to este aktualne
Dáša_
30.06.11,13:27
neviem ci je to este aktualne

no ja by som ani na začiatku nebola povedala, že s tým, čo začínal, môže preraziť...

A ešte si spomínam, že ty si raz hovoril o hodinkach - že tiež sa darí predávať. A to teda nechápem ešte viac :D
padro
30.06.11,13:30
no ja by som ani na začiatku nebola povedala, že s tým, čo začínal, môže preraziť...

A ešte si spomínam, že ty si raz hovoril o hodinkach - že tiež sa darí predávať. A to teda nechápem ešte viac :D

tie hodinky mu sli vyborne neviem ako teraz, konkurencie ma uz hodne,.. ale len ja osobne som kupil u neho 4 hodinky:) a boli tam aj pekne marze, ale hovorim neviem ako to je v dnesnej dobe za posledny rok sa toho vela zmenilo.
jolly7575
30.06.11,17:50
no žiaľ, už mám 33..............., sa mi to zdalo veľmi jednoduché, veď čo je na tom ťažké???? nechcem na tom zbohatnúť, ale mať to len ako hobby..................
Dáša_
30.06.11,18:23
no žiaľ, už mám 33..............., sa mi to zdalo veľmi jednoduché, veď čo je na tom ťažké???? nechcem na tom zbohatnúť, ale mať to len ako hobby..................

mimotemy a čo je na tom tak strašné, že máš 33? Veď to mláďa :D ( z mojho pohľadu)
Dantess
30.06.11,20:21
no žiaľ, už mám 33..............., sa mi to zdalo veľmi jednoduché, veď čo je na tom ťažké???? nechcem na tom zbohatnúť, ale mať to len ako hobby..................
čo je na tom ťažké ? momentálne je ťažké nájsť už aj podnikateĽov, ktorí sa na to dajú práve u Teba. V zmluvách sú rôzne klauzuly, že nesmieš mať mesiac pred a po inde ponuku. Ak aj niekto hľadá portál, tak radšej si vyberie už zabehnutý, než nový. Musíš sa stretnúť s veľkým množstvom potencionálnych klientov, ktorých musíš presvedčiť, že práve tvoja firma mu dá najviac, no samozrejme to bude lož, lebo zlavadna, shopcity a pod vynakladajú tisíce mesačne na reklamu... ako som už spomenul, tento vlak už ušiel. Dokonca aj prvý portál v BA, čo to začal sa už topí. stačí pozrieť predaje. Tieto spoločnosti riadia veľké firmy s miliónovými kapitálmi a týmom ľudí a ty ako samostatná jednotka nemáš šancu uspieť...
padro
30.06.11,20:27
no žiaľ, už mám 33..............., sa mi to zdalo veľmi jednoduché, veď čo je na tom ťažké???? nechcem na tom zbohatnúť, ale mať to len ako hobby..................

ty si srandista, velky maju problem... a ze ako hobby dobry vtip pred spanim :D
Stanislav 1975
30.06.11,20:30
Všetci majú pravdu, kašli na to- trh je presýtený...-ak chceš mať hobby, natáčaj s nejakými holkami ero videá a daj to za poplatok na net...
camozzi
30.06.11,20:42
Alebo sprav eroticku megazlavu a namiesto obchodov tam daj verejne domy a lahsie damy :)
jolly7575
01.07.11,00:18
aj tak to skúsim
Dáša_
01.07.11,04:15
Alebo sprav eroticku megazlavu a namiesto obchodov tam daj verejne domy a lahsie damy :)

a tam zlavy typu "Dve za cenu jednej" :D:D:D
Dantess
01.07.11,05:28
a tam zlavy typu "Dve za cenu jednej" :D:D:D
pozor to už je normálne aj teraz takéto "akcie" :D
Dantess
01.07.11,05:42
aj tak to skúsim
tak teda, našiel som zlavik.sk že je napredaj za cca 1000 - 2000eur. Majú už aj slušnú FB základňu a investovali čo to aj do reklamy. Môžeš sa činiť

EDIT: práve som si všimol, že to je agregátor, ale to v podstate nevadí, to sa dá zmeniť na vlastný systém za pár eur. Kebyže už mám ísť do toho biznisu, tak jednoznačne odkúpim portál čo už aspoň trošku funguje
Dáša_
01.07.11,05:44
pozor to už je normálne aj teraz takéto "akcie" :D

no to vieš, v našom meste také nie je, tak nejdem s dobou, nestíham novinky :D:D
jakubi
03.07.11,06:11
jolly7575: napiste mi prosim na ivanecky.jakub@gmail.com