veronika_bb
29.06.11,18:29
Dobry den,

chcela by som vas poprosit o radu pri zakladani nechtoveho studia.

Som oboznamena s tym, ze v tomto pripade ide o remeselnu zivnost a ak som dobre informovana, je potrebne mat absolvovany akreditovany kurz, resp. vzdelanie v odbore plus minimalne 6 mesacnu prax.

Moja otazka je, ci je mozne len zamestnat zodpovednu osobu, ktora bude splnat vyssie uvedene podmienky, kedze ja osobne ich nesplnam, alebo takato osoba musi byt konatelom spolocnosti (kedze ide o s.r.o.). Takisto by ma zaujimalo, ci pri zamestnani takejto osoby, ktora by uz napriklad bola drzitelom zivnostenskeho opravnenia, moze moja spolocnost prevadzkovat (otvorit) nechtove studio.

Dakujem vopred za odpovede.
akina
29.06.11,17:08
Dobry den,

chcela by som vas poprosit o radu pri zakladani nechtoveho studia.

Som oboznamena s tym, ze v tomto pripade ide o remeselnu zivnost a ak som dobre informovana, je potrebne mat absolvovany akreditovany kurz, resp. vzdelanie v odbore plus minimalne 6 mesacnu prax.

Moja otazka je, ci je mozne len zamestnat zodpovednu osobu, ktora bude splnat vyssie uvedene podmienky, kedze ja osobne ich nesplnam, alebo takato osoba musi byt konatelom spolocnosti (kedze ide o s.r.o.). Takisto by ma zaujimalo, ci pri zamestnani takejto osoby, ktora by uz napriklad bola drzitelom zivnostenskeho opravnenia, moze moja spolocnost prevadzkovat (otvorit) nechtove studio.

Dakujem vopred za odpovede.
Aj ako FO aj ako sro-čka môžeš podnikať cez zodpov.zástupcu, ktorý musí mať s firmou pracovnú zmluvu. Ak je zodpov.zástupca súčasne aj spoločník v sro / nie je zaujímavé, či je konateľ ! /, vtedy pracovná zmluva nemusí byť. U zodpov.zástupcu sa neskúma, či má aj živnosť alebo iný pracovný pomer či pracovno-právny vzťah, skúma sa pri kontrole, či má pracov.pomer s podnikateľom, ktorý vykonáva reálne činnosť a má dotyčnú osobu ustanovenú ako zodpov.zástupcu za danú živnosť
/ prevádzkovanie nechtového štúdia /.
chrobak1
03.07.11,19:23
aku mas skolu ? pokial si kozmeticka a mala si zdravovedu mozes mat nechtovy salon, viac by ti o tomto povedali na zivnostenskom. Priatelkina sestra chcela to iste a tiez mala problem s remeslom a toto jej povedali