rozala111
29.06.11,20:55
Zdravím, píšem podnikateľský zámer na e-shop, potrebujem prefinancovať 2575,05 € - a neviem na čo všetko.
Keď to sčitujem - tak tam mám zatiaľ len -
OS - operačný systém s licenciou
účtovnícky program
odvody do zdravotnej a sociálnej poisťovne (neviem presne koľko to činí na 2 roky)
záložný zdroj
USB modem
USB kľúč - neviem aký veľký
stolička
nič iné mi nenapadá, hlavne po tom, že neviem zdôvodniť, načo to pre e hop potrebujem. Pani z UP sa divila, že načo USB kľúč, tak sa mi zdá, že ani nedosiahnem 2575 €. Poradte čo napísať.
A ešte ma trápi, čo s tým, ak kúpim napr. niečo lacnejšia, ako mám napísané v zámere, čo potom so zvyšnými peniazmi? ďakujem
Xanti
30.06.11,05:28
No musíš si dať viac vecí čo nakúpiš, a tým pádom ak aj kúpiš lacnejšie tak Ti ostane na viac vecí.
Peniaze z príspevku musíš minúť na ten účel ako napíšeš v podn.zámere.
Zabudla si na stôl k poličke, tiež možno ti schvália skriňu na doklady, proste nejaké zariadenie " kancelárie " , možno schvália dotáciu aj na mobilný telefon- pozor nie na platenie účtov.
Timka1
30.06.11,05:37
ak budeš v prenajatých priestoroch, môžeš si dať prenájom
potom k e-shopu - zriadenie internetu, doménu, web stránku
ešte ma napadá reklama, inzercia,
prípadne multifunkčné zariadenia na tlačenie faktúr pri predaji
j.sch
30.06.11,07:02
Zdravím, píšem podnikateľský zámer na e-shop, potrebujem prefinancovať 2575,05 € - a neviem na čo všetko.
Keď to sčitujem - tak tam mám zatiaľ len -
OS - operačný systém s licenciou
účtovnícky program
odvody do zdravotnej a sociálnej poisťovne (neviem presne koľko to činí na 2 roky)
záložný zdroj
USB modem
USB kľúč - neviem aký veľký
stolička
nič iné mi nenapadá, hlavne po tom, že neviem zdôvodniť, načo to pre e hop potrebujem. Pani z UP sa divila, že načo USB kľúč, tak sa mi zdá, že ani nedosiahnem 2575 €. Poradte čo napísať.
A ešte ma trápi, čo s tým, ak kúpim napr. niečo lacnejšia, ako mám napísané v zámere, čo potom so zvyšnými peniazmi? ďakujem
nezabúdaj že aj odvody tam môžeš zahrnúť ... priateľka včera po 7 mesačnej tortúre podpisovala zmluvu .. /ešte musia peniažky prísť /..
Patrícia Hlavenková
19.07.11,13:43
počítač?
TSteinar
21.07.11,15:06
to chces povedat, ze nedokazes minut 2575 Eur za dva roky? ved si spocitaj, ze ak budes konatelom bez naroku na odmenu, budes platit odvody do zdravotnej poistovne ako samoplatitel, teda vo vyske 46,06 Eur mesacne. za dva roky to mas 1105 Eur. keby si si urcil platit aj do socialnej poistovne, hned vsetky peniazky minies. samozrejme, existuje aj obmedzenie, ze nemozes vsetky peniaze minut len na odvody, takze ako ti radili, daj si tam pocitac (bud notebook alebo stolny), vybavenie kancelarie, nakup domeny...