daa
29.06.11,22:02
Dobry vecer :)
Potrebujem radu... stahujem sa na urcity cas k segre do bytu, ktory ma v osobnom vlatsnictve. Chcem si zmenit aj miesto podnikania z mojho doterajsieho (co je miesto mojho trvaleho bydliska) na adresu bytu sestry. Trvaly pobyt si zatial neplanujem menit. Predmetom mojho podnikania je prekladatelstvo a vyucba AJ.
Chcem a spytat jednu vec: chcela by som si najom davat do nakladov, takze ideme so sestrou spisat najomnu zmluvu na prenajom jednej izby o rozlohe 18 m2. Je to vsetko ok? Da sa uzavriet zmluva o prenajme izby na podnikatelske ucely (zaroven v tej izbe budem aj byvat)? Samozrejem nalezitosti budu hlasene na vsetkych uradoch, a ona sa tiez bude registrovat ako FO prenajimajuca nehnutelnost.
Mam schaleny prispevok z UP na SZC, ale v povodnom plane, ktory mi komisia schvalila v aprili som nemala najom uvedeny ako polozku, ktoru by som z prispevku chcela hradit. Teraz vsak uvazujem, ze si poziadam o zmenu a aspon na pol roka si ten najom pokryjem. Da sa to? Mate s tym niekto skusenosti? Ako sa taketo zmeny hlasia, alebo akou formou sa oznamuju?
Dakujem vsetkym za pomoc...budem cakat na nejake informacie.
Pekny vecer vsetkym a dobru noc tym co sa chystaju uz spat. hehe. :rolleyes: