rozala111
29.06.11,22:33
Zdravím, robím podnikateľský zámer a tam potrebujem vyúčtovať účtovný program. vybrala som si pohodu standard, ale potom ma prekvapili ešte rôzne typy a už som v koncoch. Neviete mi poradiť, ktorý sa mi na eshop bude hodiť najviac? http://www.stormware.sk/pohoda/cenik.aspx
ďakujem
blavaciko
30.06.11,06:08
KEJKA
30.06.11,15:38
nie som si istá úrovňou užívateľského komfortu pri tomto programe.
rozala111
30.06.11,17:33
ja som sa pýtala, že aký typ asi, pretože som si vybrala standard - a potom E1
ale neviem, či mi to na eshop bude stačiť
redialer
02.07.11,04:34
ja som sa pýtala, že aký typ asi, pretože som si vybrala standard - a potom E1
ale neviem, či mi to na eshop bude stačiť


a prečo sa nepýtaš rovno autora/predajcu?
alessi
02.07.11,04:56
Ja používam Alfu od krosu a som spokojný. Pokiaľ sa rozbehne eshop v pohode stačí. Ale ak neovládas účtovníctvo tak ti bude jeden program jak druhy.
rakerian
02.07.11,06:53
Pokiaľ som dobre pochopil otázku, tak ide o to, že či nejaký účtovný program vyhovuje vedeniu účtovníctva pre eshop?
Účtovný software, pokiaľ viem, nikdy nie je robený špeciálne pre nejaký druh podnikania. Vždy je to nejaký základ účtovnej evidenice doplnený o rôzne moduly, ktoré si treba vyberať práve podľa toho s čím a ako podnikáme (knihy jázd, sklady, pokladničný modu a pod.)
Pre eshop sú podstané také moduly ako je fakturácia, sklad a evidencia partnerov/odberateľov. Tieto si treba dobre preskúmať a vyskúšať, pretože pri narastajúcich nákupoch cez eshop je potom dôležité koľko času strávime pri evidencii týchto nákupov.
Každý kto má eshop vie aké je dôležité mať na eshope naozaj to čo má skladom a mať zobrazenú aktuálnu dostupnosť produktu. Skoro každý eshop, či už je robený na mieru, alebo je len prenajatý má možnosť importu produktov a skladových zásob. Import sa robí vždy práve z výstupu z nejakého skladu. A preto je podstatné, čo účtovný software dokáže. Či sa dajú položky exportovať a čo tieto exporty obsahujú.

Špeciálnu kategóriu účtovných programov tvoria programy, ktoré majú priamo v sebe zabudovanú podporu komunikácie s nejakým eshopom. Z pohľadu ušetrenia času a pracnosti je to skvelá voľba, ale treba mať na zreteli to, že tieto programy podporujú komunikáciu len s vybranými eshopmi, ktoré nám vždy nemusia vyhovovať. Tu si treba zvážiť, či dostupné eshopy implementované do účtovnictva spĺajú naše požiadavky. Na zazačiatku sa táto voľba môže zdať ako veľká výhoda, ale po čase to možno budeme chcieť zmeniť a vtedy to už bude komplikovanejší proces.

V každom prípade by sopm odporúčal dvoch výrobcov - Kros (programy Omega alebo Alfa) alebo potom už spomínaný Stormware.
Myslím, že každý z nich poskytuje nejakú demoverziu, ktorú si treba stiahnuť a vyskúšať.