1236Lenca
30.06.11,07:10
Dobré ránko prajem. Chcem sa opýtať, že v prípade, že na dohodu o vykonaní práce vezmem študenta, akú mzdu mu môžem dať a koľko hodín môže odpracovať?
Hansa
30.06.11,05:15
- na dohodu o vykonaní práce môže odpracovať max. 350 hodín za rok.
Výška odmeny nie je ničím obmedzená.
1236Lenca
30.06.11,05:31
ďakujem za odpoveď. Ešte jedna otázka, môže na takúto dohodu pracovať aj študent?
Hansa
30.06.11,05:34
ďakujem za odpoveď. Ešte jedna otázka, môže na takúto dohodu pracovať aj študent?

- môže
Marccus
05.07.11,07:37
Zdravim,

mam podobnu otazku, ale specializovanu: denny student VS ktory pobera davku v hmotnej nudzu (62,50€) si kolko moze zarobit Dohodou o vykonani prace? (za mesiac, celkovo).

Dakujem.
Mila123
05.07.11,07:40
Zdravim,

mam podobnu otazku, ale specializovanu: denny student VS ktory pobera davku v hmotnej nudzu (62,50€) si kolko moze zarobit Dohodou o vykonani prace? (za mesiac, celkovo).

Dakujem.
to nech si zistí na ÚPSVaR môže zarobiť nejakú čiastku, kt. mu neovplyvní poberanie dávky v hmotnej núdzi.....tam by som to riešila max. dohodou o vykonaní práce, na jednorázové činnosti.......ale info z úradu by bolo vhodné....
Timka1
05.07.11,07:41
za príjem pri posudzovaní hmotnej núdze sa nepovažuje aj:

- príjem z príležitostných činností, náhodné a jednorazové príjmy a príjmy získané na základe dohody o vykonaní práce do výšky dvojnásobku životného minima získané za 12 mesiacov,
- príjem žiaka strednej školy a príjem študenta vysokej školy, ktorý študuje dennou formou štúdia získaný za 12 mesiacov, ak tento príjem neprevyšuje 1,2-násobok sumy životného minima pre plnoletú fyzickú osobu,

....

viac sa dočítate tu http://www.employment.gov.sk/DIS/dis/index.php?SMC=1&id=160
Marccus
05.07.11,07:51
Dakujem,

super, ta pani na UPSVAR mi hovorila nieco o sume cca 376€ za 12 mesiacov, ale nikde som to nemohol vyguglit. Teraz uz viem ze je to dvojnasobok zivotneho minima.

Ale od Timky1 citam ze pre VS plati len 1,2 nasobok. Skutocne mozem zarobit len cca 222,50€?
Mila123
05.07.11,08:18
Dakujem,

super, ta pani na UPSVAR mi hovorila nieco o sume cca 376€ za 12 mesiacov, ale nikde som to nemohol vyguglit. Teraz uz viem ze je to dvojnasobok zivotneho minima.

Ale od Timky1 citam ze pre VS plati len 1,2 nasobok. Skutocne mozem zarobit len cca 222,50€?
ale daj si pozor, aby si sa neprepočítal.....
pani u nás počítala 12 mesiacov po sebe idúcich odo dňa registrácie ako nezamestan.
Marccus
05.07.11,08:47
To je v pohode, to neprekrocim, ja budem mat len mensiu brigadu na leto a evidovany som od konca minuleho roka.

Len ma zaujima ta ciastka ktoru mozem zarobit. Podla poctu hodin by som mal presiahnut ten 1,2 nasobok ale neprekrocit ten dvojnasobok. Tak teraz neviem na com som, ked tam mi povedali ze mozem zarobit okolo tych 370, ale nie som si isty ci neprepoculi ze som student.