c4u
30.06.11,09:37
Ahojte,
do kedy má spoločník v sro (je jediným spoločníkom) rozhodnúť, čo s účtovnou stratou? Resp. má takú povinnosť? Ide mi o to, že moja sro vykázala za rok 2010 stratu a či to treba dáko papierovo riešiť.

Už pri daňovom priznaní za rok 2010, som posielal do zbierky listín schválenú účtovnú uzávierku s vyjadrením jediného spoločníka, že som ju schválil. A či to stačí alebo sa mám ako jediný spoločník vyjadriť aj k tej strate a ako ju chcem vyrovnať. Alebo to netreba? Snáď sa chápeme.
IvoM
30.06.11,10:15
Pozri, to či si mal za uplynulé účtovné obdobie zisk alebo stratu nemá na povinnosti schváliť účtovnú závierku a do 30 dní odniesť potrebné dokumenty na registrový súd /zbierka listín/ žiadny vplyv. Stratu môžeš kľudne dať na neumorenú stratu /429 /Chápeme sa ? :-)
c4u
01.07.11,09:05
Takže nemusím urobiť žiadne vyhlásenie len ohľadom tejto straty? Lebo účtovnú uzávierku som schválil už pri daňovom priznaní za rok 2010 a poslal do zbierky listín. Ďakujem.
evina
01.07.11,12:26
Takže nemusím urobiť žiadne vyhlásenie len ohľadom tejto straty? Lebo účtovnú uzávierku som schválil už pri daňovom priznaní za rok 2010 a poslal do zbierky listín. Ďakujem.

Schválením účtovnej závierky si schválil aj danú stratu. O jej vyrovnaní potom rozhodneš postupne podľa HV v ďalších rokoch, taže žiadne osobitné vyhlásenie nedávaš.