SERVIS
30.06.11,09:38
ahojte... cez pozemok mám potôčik - šírka cca 50cm, ktorý nevysychá a nie je zakreslený v mape. môže si napr. rybár nárokovať chodiť akože okolo tohto potoka? ryby sú v ňom neni, je tam 2cm vody. počula som že nie, keďže nie je zakreslený... ďakujem za rady.
Fero11
30.06.11,08:26
podla mna nie. Sak presmeruj ho mimo tvoj pozemok
SERVIS
30.06.11,08:31
ale nie, ja ho chcem:-)
ale nechcem aby mi tadiaľ chodil - kto nemá, v domnení že voda je všetkých, tak ako to býva pri veľkých potokoch, že rybári chodia po potoku
Erzebeth
30.06.11,14:33
Možno si myslí, že je to pstruhový potok. Toto neviem naisto, ale myslím si, že rybári majú svoj "revír" kde môžu ryby chytať. Opýtam sa na to suseda rybára.
misoft
30.06.11,14:44
Ak nie je v žiadnej mape (turistickej, katastrálnej a pod.) - tak sa nejedná o evidovaný vodný tok (môže to byť kľudne aj výver podzemnej vody, prípadne odtok zamokrenej pôdy) - v takom prípade sa nejedná o rybolovný revír, a keďže je na tvojom pozemku, tak rybár tam nemá právo vstúpiť bez tvojho súhlasu.
Upozorni toho rybára (ak sa tam opäť objaví), že tento tok nie je nikde evidovaný, ani zakreslený, teda nie je to vodný tok, nespadá ani pod rybolovný revír (nie sú tam žiadne ryby) a on nemá právo vstúpiť na tvoj pozemok - ako vlastník pozemku máš právo ho z neho vykázať (i za spolupráce polície).
arizona
30.06.11,14:52
ahojte... cez pozemok mám potôčik - šírka cca 50cm, ktorý nevysychá a nie je zakreslený v mape. môže si napr. rybár nárokovať chodiť akože okolo tohto potoka? ryby sú v ňom neni, je tam 2cm vody. počula som že nie, keďže nie je zakreslený... ďakujem za rady.
Mas oploteny pozemok? Ak nie,mozno ten rybar nevie ze chodi po sukromnom pozemku.:confused:

To, ze ma "niekto" rybarsky listok,:---:confused: ho myslim neopravnuje chodit po cudzom, sukromnom pozemku.