Benko
30.06.11,10:50
Ahoj, robím DP typu B, mám tam príjem zo závislej činnosti a príjem zo živnosti.
Zo závislej je základ dane 8000 € a zo živnosti je strata 6000 €.
Takže základ dane pre FO bude 2000€. Lenže keď vypĺňam tlačivo, tak mi stále vypisuje základ dane 8000 € a z toho mi aj vypočíta daň.
Prosím vás, ako je to s tým základom dane v tomto prípade?
Ďakujem
Katy a R
30.06.11,10:52
.. no vypisuje ti to správne ;) ... treba lepšie pozrieť zák o DzP;):)
doplním .. stratu z §6 nemôžeš jednoduch odčítať od príjmov § 5
Benko
30.06.11,10:54
Ďakujem.
Benko
30.06.11,11:16
A ešte prosím vás, ak kúpi auto v 12/2010, zaradí ho v 12/2010, môže si uplatniť daňové odpisy do roku 2010?
Ďakujem
zk24
30.06.11,11:21
A ešte prosím vás, ak kúpi auto v 12/2010, zaradí ho v 12/2010, môže si uplatniť daňové odpisy do roku 2010?
Ďakujem

Pre uplatnenie ročného daňového odpisu je dôležité, aby auto bolo v obchodnom majetku k 31. decembru zdaňovacieho obdobia. Znamená to, že ak by si podnikateľ kúpil auto napr. 21. decembra 2010 a účtovne ho uviedol do užívania, môže si za rok 2010 uplatniť ročný odpis v plnej výške.

Zdroj: http://www.podnikajte.sk/prevadzka-firmy/category/uctovnictvo/article/auto-v-podnikani-2010-kupa-lizing-sukromne.xhtml
Benko
30.06.11,13:11
Ďakujem vám pekne za odpovede. Nemôžem vám dať bodík, lebo ma systém nepustí a pochvalu mi tiež nedovolí odoslať, ale zaslúžite si ju hlavne za rýchlosť.
Ešte raz ďakujem.
Tweety
30.06.11,13:13
A ešte prosím vás, ak kúpi auto v 12/2010, zaradí ho v 12/2010, môže si uplatniť daňové odpisy do roku 2010?
Ďakujem
Účtovné za december, daňové za celý rok.