lubica2403
30.06.11,10:44
Nechcem vyzvedať,ale rada by som sa spýtala na niekoľko vecí.:-)
Mám pocit, že makám ako blbec a efekt nie je taký, ako by som čakala.
Hľadám odpovede - chýbajú mi potrebné schopnosti? Nízka kúpyschopnosť obyvateľstva? Slabá ponuka produktov? Dlhé dodacie doby? Slabá reklama? ...................
Rada by som sa porovnala s inými e-shopmi aby som sa vedela trochu v sebe zorientovať.
Sme menší e-shop, predávame tovar v hodnote cca od 5 do 200 eur - prevažne ale v tých nižších cenových hladinách.Môžem vám položiť pár otázok?
1.Ako dlho už máte e-shop?
2.Aký drahý tovar predávate ?
3.Koľko balíkov cca mesačne odošlete?
4.Skladujete tovar niekde doma v garáži :-) alebo máte prenajaté skladové priestory?
5.Pracujete sami na plný úväzok alebo máte stálych zamestnancov,prípadne nejakú inú pomoc :-)
6.Aké sú cca vaše dodacie doby?
7.Koľko cca investujete mesačne do reklamy?
8.Čo vás najviac vyčerpáva - zháňanie tovaru, komunikácia so zákazníkmi, účtovníctvo,vedenie skladu , balenie a odosielanie tovaru, atď, prípadne, čo vám najviac "ide na nervy" ? :-)
9.Máte nejaké vzdelanie týkajúce sa obchodu,ekonomiky,IT prípadne týkajúce sa produktov,ktoré ponúkate?
10. Máte e-shop prenajatý alebo urobený "na mieru"? Ste spokojní s fungovaním stránky?
11.Máte prepojený sklad s objednávkami? Ako robíte aktualizáciu skladu - manuálne odpísať každú predanú položku alebo máte na to systém na stránke,čo pracuje za vás ? :-)
12. Idem vám na nervy so svojimi otázkami? :-)

V prípade odpovede "áno" na otázku 12 - prijmite prosím moje hlboké ospravedlnenie :-)

Ďakujem. Pekný a úspešný deň všetkým.
padro
30.06.11,11:42
ja to vidim tak ze treba este aspon rok vydrzat, trh sa musi upratat a ludia musia zacat nakupovat, inak zlepsenie nepride... po rokoch 2008-2010 prisla kriza potom bude zase rast a potom asi zas pokles, tak to vidim ja, zial neviem to u seba posudit lebo som zacal v 2007 ale podla toho co mi hovorili skusenajsi tak za zivot uz par takychto kriz prezili.
zubro85
30.06.11,12:51
1. v septembri budu dva roky
2. od 0,10 EUR do 700 - 1000, zalezi od toho co konkretne, v prvom eshope mame dost široký záber a ľudia skladajú objednávky aj na vyššie sumy, len asi 30% objednávok je takých ze je tam len jeden produkt, ostatné su s viac
3. balíkov neviem, počítame to na zásielky kedže nám účtuju za zásielku - cca 120 - 200
4.prenájom, doma by som to nerobil
5. ako kedy
6.to co je skladom ide hned co nieje zálezi od druhu tovaru, väcsina je na 4 den od objednania u zákaznika
7. moc nie
8.Najtahsia je komunikácia s problémovými zákazníkmi a s problémovimy dodávatelmi
9. Dá sa povedat ze pracujem v tom co som vystudoval..
10. Upravené free riešenie
11.Fakturáciu a eshop nemáme prepojenú, sklad sa odpočítava pri tvorbe faktúr
12. zatial nie, len nech ich nieje vela
lubica2403
30.06.11,15:14
Ďakujem :-)

Ja sa chystám ešte vydržať,len niekedy je to o držku .... Hlavne,keď sedím pri práci od rána do večera a mínus na účte sa nezmenšuje :-))

Ešte ak môžem? Koľkopercentný rabat máte na produkty? My cca 28-40% - záleží od toho,aké máme podmienky od dodávateľov-máme ich viac. To nie je nič moc,pri tovare v hodnote 7-40 Eur :-(
Dantess
30.06.11,15:17
Ďakujem :-)

Ja sa chystám ešte vydržať,len niekedy je to o držku .... Hlavne,keď sedím pri práci od rána do večera a mínus na účte sa nezmenšuje :-))

Ešte ak môžem? Koľkopercentný rabat máte na produkty? My cca 28-40% - záleží od toho,aké máme podmienky od dodávateľov-máme ich viac. To nie je nič moc,pri tovare v hodnote 7-40 Eur :-(
Ja mám rabat od 20 - 40% čo tiež nieje veľa a tovar od 10 do 30eur. Už o 2 týždne otváram, tak uvidíme čo to spraví. A ty koľko dávaš do reklamy ? Poprípade aj ty by si mohla odpovedať na svoje otázky, nech sa téma rozbehne :-)
lubica2403
30.06.11,15:24
:-)

Na niektoré som už odpovedala.Dopĺňam
- v oktobri budú dva roky, pracujem s jedným spolupracovníkom, sklad máme len doma, čo je už dosť problém,keďže predávame objemovo aj väčšie veci (aj keď za malú cenu) :-), posielame čosi cez 100 balíkov _ teda zásielok, najviac mi vadí komunikácia s problémový,mi zákazníkmi a evidencia skladu - to mi ide na nervy,keďže nemáme prepojené faktúry so skladom (Ide o to, že ja sedím v inom meste a sklad je v inom meste a obaja pracovníci nemôžeme mať v PC sklad)- teda aspoň sa mi zatiaľ nepodarilo zistiť, či sa to dá nejako dobre urobiť - čosi sme si urobili,ale nie je to dokonalé. Dodacie doby do 3 dní, keď nie je tovar na sklade tak 10-14 dní. Najväčším problémom sú financie - mám tipy na dobrých dodávateľov,ale nemám eurá na nákup... :-(
Dantess
30.06.11,15:28
a čo investície do reklamy ?
lubica2403
30.06.11,16:02
Veľmi málo momentálne .... Kedysi viac,teraz financie nedovolia.Pár mesicov musíme vyjsť bez reklamy - posielame pravidelne zákazníkom newsletery, to nás nič nestojí a máme pár reklám na stránkach, kde sa ukazuje naša cieľová skupina.
A prerábame trochu stránku, evidenciu produktov.... tak teraz nechceme investovať.Až keď bude všetko urobené. Zhrnuté - investície do reklamy momentálne minimálne
Dáša_
30.06.11,16:27
Veľmi málo momentálne .... Kedysi viac,teraz financie nedovolia.Pár mesicov musíme vyjsť bez reklamy - posielame pravidelne zákazníkom newsletery, to nás nič nestojí a máme pár reklám na stránkach, kde sa ukazuje naša cieľová skupina.
A prerábame trochu stránku, evidenciu produktov.... tak teraz nechceme investovať.Až keď bude všetko urobené. Zhrnuté - investície do reklamy momentálne minimálne

a skúšate aj iné distribučné kanály typu mmb napríklad?
lubica2403
30.06.11,17:01
MMB nie je vhodný pre všetky druhy tovaru,ale viem o ňom :-)

Myslím,že u mňa je krítza spôsobená hlavne nedostatkom kapitálu momentálne: Máme totiž teraz aj výrazné súkromné výdavky, tak je problém utiahnuť všetko.Ale vydržíme :-)
Trochu povzbudenia od vás - kolegov či konkurencie :-) dobre padne. Vďaka
Dáša_
30.06.11,17:28
MMB nie je vhodný pre všetky druhy tovaru,ale viem o ňom :-)

Myslím,že u mňa je krítza spôsobená hlavne nedostatkom kapitálu momentálne: Máme totiž teraz aj výrazné súkromné výdavky, tak je problém utiahnuť všetko.Ale vydržíme :-)
Trochu povzbudenia od vás - kolegov či konkurencie :-) dobre padne. Vďaka

ja som len vychádzala z tých detských gumákov - to je tovar, ktory je na mmb doma tuším.

Ale samozrejme, vieš sama...

Banka neposkytne napríklad kontokorent? Mne ponúkli sami, dokonca mi ho po par mesiacoch aj navysili
paulite
30.06.11,17:32
Ahoj,
myslim, ze riesim podobne problemy so svojim eshopom ako ty. Mna by zaujimala tiez otazka reklamy. Kolko ta vyjde na mesiac a aku reklamu a kde mas. Dik.
camozzi
30.06.11,17:50
Nie zeby som zastaval porovnavace cien, ale skusali ste aj tuto formu reklamy? Napr. na Google pozorujem, ze kde jaku blbost zadam do vyhladavania, v prvej desine vysledkov je Heureka.
lubica2403
30.06.11,17:51
Máš postreh,Dáška :-) Som na Porade nováčik, nechcela som poskytnúť o sebe nejaké identifikačné údaje,ale tak... ty si trieda :-)Ináč tie gumáčky poslala pani k nám,ale po tom,ako som ju taktne ešte raz upozornila, že postupujeme podľa reklamač.poriadku a v ňom boli podčiarknuté niektoré veci - ako napr.,že v prípade neoprávnenej reklamácie má aj ona určité "povinnosti", napísala, že balík nemáme ani otvárať a poslať jej gumáky sp§ť a že s takým prístupom sa ešte nestretla. Počet výkričníkov za tým som nepočítala :-)

Na všetkých účtoch kde sa dá, sme už v mínusoch :-( Ale nesťažujem sa, bude dobre, je to u nás teraz len taká malá - hlavne súkromná - kríza (sťahovanie atď)

Paulite - my momentálne do reklamy nedávame nič - asi sa to aj odráža na návštevnosti.Ale zas na to, že ideme bez reklamy to nie je také zlé. Na mnohé produkty sme v googli na 1.-3. strane, na Heureke tiež nájdeš naše produkty...
lubica2403
30.06.11,17:53
Ja mám hlavne strach z toho, že ak chcem v e-shope pokračovať (čo by som rada), budem v priebehu 1 roka potrebovať sklad. A tu je problém.Neviem, či to finančne utiahneme.
Vy ste na tom ako so skladom?
elis9
30.06.11,17:58
Cute, chcem sa opytat, ci na seba zarobim eshopom aspon 1000euri mesacne, ak nebudem mat sklad vo vlastnom a nebudem nikoho zamestnavat, s balenim mi pomoze sestra. mam v plane predavat kvalitne oblecenie niekolkych znaciek, ktore na SK az tak moc este neficia,ale su kvalitne a cenovo dostupne. A zameriam sa na urcitu cielovu skupinu. dakujem pekne
padro
30.06.11,18:02
elis9 pokial si das otazku ci zarobis 1000e na mesiac, tak sa zamestnaj,.. je to biznis takze jeden mesiac mozno zarobis 3000 a potom budes dva v strate dvetisic, taka istota ako v zamestnani v biznise nie je:)
padro
30.06.11,18:03
Máš postreh,Dáška :-) Som na Porade nováčik, nechcela som poskytnúť o sebe nejaké identifikačné údaje,ale tak... ty si trieda :-).
no to je Dasa expertka :)
Dáša_
30.06.11,18:11
inak, ja sa tu už asi hodinu mordujem, chcela som zverejniť graf, z ktorého je aspon u mna viditelne, že v juni je to každý rok u mna rovnako. Len sa mi nedarí.
Inak ja fungujem už od roku 2006. A ked mi na začiatku povedali, že potrebujem minimalne 100 tisic, tak som im neverila... Ale kym som nemala aspon aký taky sklad, tak to išlo dosť ťažko.

V obchode pracujem v podstate sama, ale vo firme mam aj zamestnanca.

Čo sa týka dodacích dôb, tak občas sa mi stane, že keď príde objednávka v dobrej dobe, tak ešte ten istý den odchádza. Ak si neobjednajú niečo špeciálne, tak najneskôr druhý, tretí den balík odchádza.

čo sa týka práce okolo obchodu, tak ma vlastne nevyčerpáva nič, je to pre mňa stále celkom zábava. Dokonca aj celkom rada komunikujem so zákazníkmi. Ale za celý čas si pamätám tuším len dve sťažnosti, tuším 3 neprevzaté dobierky a dve neuhradené faktúry od jedného zákazníka - ale platobný rozkaz a exekúcia to vyriešili :)

Moje vzdelanie je také zvláštne - pôvodne som vyštudovala kybernetiku, istý čas som pracovala ako programátor. Neskôr som sa sama rekvalifikovala na účtovníka (človek nemôže programovať čokoľvek a nič o tom nevedieť) . A k obchodu som prešla cez hobby :)

Takže ja sklad mám, aj keď sú to vlastne vlastné priestory (teda z rodiny, neplatím nájom, iba elektrinu)
avalik
30.06.11,18:11
1. 2 roky
2. do 200 €
4. doma
5. sama - je to hobby shop, nie zdroj obzivy :)
6. ak je na sklade odosielam na druhy den, inac 7-21 dni, podla krajiny dodavatela
7. momentalne nic
8. ani nie na nervy ako obava aby si zakaznici neobjednali naraz od roznych mojich dodavatelov, hlavne od tych kde je stanovena minimalna vyska objednavky
9. ano ekonomika, IT, co sa tyka predavanych produktov neustale sa snazim ziskavat najnovsie info
10. mam na mieru, ale ak by som mala zacat znova, tak prenajom, nech si eshop najprv na seba zarobi :)
11. nie, odpisujem zo skladu pri fakturacii
12. absolutne nie, som rada, ze sa pytas, vela z toho aj mna zaujima :)
padro
30.06.11,18:16
inak taka zaujimavost dnes mi prisla mailom otazka zo slovinska ci posielam aj do Slovinska:) ... chcela si objednat potahy, najskor som myslel ze je to spam ale preveril som si ze nie, a pozeral som ze potahy ktore tu predavame za 45-48 Eur, stoja u nich 72, ... takze nebude na slovensku az taka drazoba.
padro
30.06.11,18:22
mna by zaujimalo ako vam to ide tento tyzden pretoze u mna od pondelku velmi dobre, uplne by mi stacilo keby to pokracovalo:) tento tyzden je u mna take svetlo na konci tunela.
elis9
30.06.11,18:23
dik.no a chcela som napisat, ze to budem skladovat doma,len mi zblbol pc.jasne,to chapem,ze to nebude kazdy mesiac rovnake,ale priemerne by som potrebovala mat 500-1000e zarobene na seba,myslim si,ze by som s tym tovarom uspela,len sa do toho musim pustit,stale rozmyslam,ci kamenny ci e-shop,kamoska ma od kamenneho odhovara,ze sa narobim ako kon, ak nezamestnam predavacku,ze e-shop je lepsi,len trochu mam pocit,ze v kamennom by som dokazala ten tovar odpezentovat genialne,pretoze som sama presvedcena o kvalite a peknom dizajne,cize by som nemusela ani prikraslovat.Polozim este takuto otazku:Keby ste sa Vy rozhodovali,uprednostnite e-shop pred kamennym?otazka sa tyka pokial ide o oblecenie.vdaka
lubica2403
30.06.11,18:24
u mňa minulý týždeň straašná bieda.Tento trochu lepšie,ale zas nič moc...

Keď tu píšeš, či si zarobíš 1000..... wou, to by som bola šťastná.Zarobím ich síce,ale nič mi z ich nezostane - stále ešte nemáme sklad naplnený tak ako by bolo treba a preto všetko ide znovu na nákup a žijeme len z mužovej výplaty
lubica2403
30.06.11,18:25
elis, ja si myslím,že najlepšia je kombinácia oboch
Dáša_
30.06.11,18:27
No vieš, poznám podnikateľov, ktorí mali kamenné predajne a zrušili ich, teraz majú výhradne internetové obchody. Nemajú starosti s personálom napríklad.
Na druhú stranu, poznám také, čo začínali ako internetové obchody, zriadili kamennú predajňu, a pre príliš silnú konkurenciu časom internetový predaj zrušili.
A zaujímavé je, že ide o podobný sortiment.
padro
30.06.11,18:29
u mňa minulý týždeň straašná bieda.Tento trochu lepšie,ale zas nič moc...



u mna tiez bol minuly poslabsi
avalik
30.06.11,18:30
u mňa minulý týždeň straašná bieda.Tento trochu lepšie,ale zas nič moc...

Keď tu píšeš, či si zarobíš 1000..... wou, to by som bola šťastná.Zarobím ich síce,ale nič mi z ich nezostane - stále ešte nemáme sklad naplnený tak ako by bolo treba a preto všetko ide znovu na nákup a žijeme len z mužovej výplaty


som na tom podobne :(

ja tiez vsetko co zarobim "tocim" - jediny prinos je v tom, ze firma mi financuje net, telefony a dopravu :)
elis9
30.06.11,18:40
som tu novoregistrovana,obcas som nakukla,ale kedze ma to zacalo bytostne zaujimat,tak som vhupla medzi vas.v dobrom zavidim vam vsetkym,ktori uz rozhodovanie sa a zaciatky mate za sebou,ale pokusim sa o to aj ja. :-)
padro
30.06.11,18:42
som tu novoregistrovana,obcas som nakukla,ale kedze ma to zacalo bytostne zaujimat,tak som vhupla medzi vas.v dobrom zavidim vam vsetkym,ktori uz rozhodovanie sa a zaciatky mate za sebou,ale pokusim sa o to aj ja. :-)

na jednej strane su zaciatky tazke na druhej ta faza rastu na zaciatku to je pekne :D ked to kazdy mesiac ide o 100 percent hore.
lubica2403
30.06.11,18:49
elis, držím palce. Všetko pôjde, neboj, len sa priprav na to, že tie "začiatky" môžu trvať trochu dlhšie

Sú tu takí, čo práve uvažujú nad prenájmom skladových priestorov? Či máte všetci vlastné priestory? Alebo predávate hodinky, čo sa vojdú doma do dvoch skríň? :-))
padro
30.06.11,18:51
elis, držím palce. Všetko pôjde, neboj, len sa priprav na to, že tie "začiatky" môžu trvať trochu dlhšie

Sú tu takí, čo práve uvažujú nad prenájmom skladových priestorov? Či máte všetci vlastné priestory? Alebo predávate hodinky, čo sa vojdú doma do dvoch skríň? :-))
skor zapratavame prebytocne miestnosti :)
lubica2403
30.06.11,18:54
padro, to závidím... my práve máme doma všetko zapratané a pomaly nemáme kde bývať :-)
A prenájom je taaaaaak drahý :-(
camozzi
30.06.11,18:59
elis, držím palce. Všetko pôjde, neboj, len sa priprav na to, že tie "začiatky" môžu trvať trochu dlhšie

Sú tu takí, čo práve uvažujú nad prenájmom skladových priestorov? Či máte všetci vlastné priestory? Alebo predávate hodinky, čo sa vojdú doma do dvoch skríň? :-))
Cast Just In Time a skladove veci boli vystavene v partnerskom kamennom obchode, 50% z marze pre kamenny obchod.
avalik
30.06.11,19:01
mne sa dcera nedavno odstahovala takze som si zriadila v jednej miestnosti kancelariu/sklad :)
padro
30.06.11,19:04
camozzi ty uz nemas ten eshop?
camozzi
30.06.11,19:06
camozzi ty uz nemas ten eshop?
Z roznych dovodov uz nie :)
Dantess
30.06.11,19:34
K tej reklame... to je začarovaný kruh, pretože ak nemáš peniaze, tak nemáš reklamu a ak nemáš reklamu, tak nemáš peniaze... Práve pre toto je dobré podnikať v službách, kde je reklama aj ústnym podaním. My sme dávali do reklamy dosť, ale už asi 4 mesiace ani cent a sme vybookovaní asi na 2 týždne (čiastočne aj koli zlavam). S eshopom to bude problém, lebo kúpiť "niečo" sa dá v rôznych shopoch a referencie až tak nerozhodujú. Inak rozmýšľal som nad vytvorením nejakej lišty, kde by sa umiestnilo niekoľko eshopov nás poraďákov a dalo by sa prekliknúť. Bola by to dajme tomu horná lišta a boli by tam: autodoplnky, oblečenie, topánky, kvety... taká vzájomná podpora, ktorá by bola úplne zadarmo, no predsa by nam tom každý len získal...
Dáša_
30.06.11,19:38
Inak rozmýšľal som nad vytvorením nejakej lišty, kde by sa umiestnilo niekoľko eshopov nás poraďákov a dalo by sa prekliknúť. Bola by to dajme tomu horná lišta a boli by tam: autodoplnky, oblečenie, topánky, kvety... taká vzájomná podpora, ktorá by bola úplne zadarmo, no predsa by nam tom každý len získal...

mimotemy ja som sa zase už viackrát zaoberala tým, či by predsa len nebolo lepšie tieto debaty viesť v uzavretej sekcii - da sa to aj tu na porade ako uzavretá miniporada. lebo konkurencia nikdy nespí :)
Dantess
30.06.11,19:42
tak minimálne debata by sa o tom viesť mohla... :D a ako sa tie miniporady vytvárajú ?
Dáša_
30.06.11,19:42
K tej reklame... to je začarovaný kruh, pretože ak nemáš peniaze, tak nemáš reklamu a ak nemáš reklamu, tak nemáš peniaze... Práve pre toto je dobré podnikať v službách, kde je reklama aj ústnym podaním. My sme dávali do reklamy dosť, ale už asi 4 mesiace ani cent a sme vybookovaní asi na 2 týždne (čiastočne aj koli zlavam).

s tým začarovaným kruhom to máš fakt pravdu. Ja som zažila eshop, ktorý fakt makal. Akurát to ovocie, t.j. peniaze sa všetky rovno rozpustili v reklame. Ani nie v sklade. Takže sa mi to zdalo také divné - ja makám a peniaze skončia niekde úplne inde. Keby som ich nezaplatil za reklamu, zase by neboli objednávky, ale na druhú stranu, ani by som sa nenamakal. Lebo po pravde, nejakých 500 objednávok za mesiac, to je už celkom problém aj na zabalenie, fakturáciu, kontrolu...
Dáša_
30.06.11,19:45
tak minimálne debata by sa o tom viesť mohla... :D a ako sa tie miniporady vytvárajú ?


http://www.porada.sk/group.php?do=create
Dantess
30.06.11,19:48
presne. sú shopy, čo dajú do marketingu 1000eur, príjem majú 2000eur z toho 1000 ide na tovar 1000 do reklamy a točia sa stále dookola a len makajú a makajú, pritom ak by nedali nič do marktingu, tak by nemakali a predsa mali rovnako veľa peňazí, teda žiadne :D
zubro85
01.07.11,06:30
Inak rozmýšľal som nad vytvorením nejakej lišty, kde by sa umiestnilo niekoľko eshopov nás poraďákov a dalo by sa prekliknúť. Bola by to dajme tomu horná lišta a boli by tam: autodoplnky, oblečenie, topánky, kvety... taká vzájomná podpora, ktorá by bola úplne zadarmo, no predsa by nam tom každý len získal...

toto nefunguje
lubica2403
01.07.11,06:39
Dopĺňam otázku :-)

Aká je denná návštevnosť na vašej web-stránke ?
U náš od cca 270 do 470 návštev :-) - ca takže priemerne cca okolo 350 - reálne skôr okolo 300 :-)
blowk
01.07.11,10:24
Denna navstevnost niekde okolo 500 UIP. Zatial to celkom ide.
rakerian
01.07.11,13:20
1. 2 roky
2. Priemerne sa cena položky pohybuje od 10 - 20€. Máme aj zopár "drahých" položiek nad 100€
3. cca 150
4. prvý rok to bolo doma... v spálni :))) ...pred polrokom sme už otvorili aj malú kamennú predaju, takže máme aj sklad
5.Od otvorenia kamennej predajne máme už aj jednu zamestnankyňu :)
6.Ak je tovar skladom ide preč hneď v ten istý, alebo na druhý deň po objednávke. Na objednávku sa čaká 2-4 týždne.
7.Pár € na googli
8. Zháňanie tovaru je niekedy dosť veľká drina. účtovníctvo a sklad je zdlhave, ale už sa stalo rutinou. Balenie a odosielanie sme si prispôsobili tak, aby bolo čo najjednoduchšie, takže to už celkom ide.
9. Vzdelanie absolútne mimo - mám dopravnú priemyslovku a dlhé roky som robil programátora :)) Tovar čo ponúkame je predmetom môjho hobby, takže sa v ňom pomerne vyznám a dokážem o ňom kecať celé hodiny :)
10. Kúpil som licenciu komerčného eshopu zo zahraničia. Prepojenie s účtovníctvom som si robil sám a aj menšie dizajnové a programové úpravy eshopu si viem urobiť sám.
11. Systém na stránke to robí za nás :) Ako som písal vyššie s účtovníctvom som si to prepojil sám, takže aj to čo sa predá v kamennje predajni, sa online aktualizuje s eshopom.
12. Ani nie :)))))

A ešte odpoveď na doplňujúcu otázku k návštevnosti:
Priemerne 350 - 400 návštevníkov. Takáto úroveň je za posledný polrok.
Juhele
02.07.11,11:19
1. 3 a pol roka
2. od 2 EUR do 150 EUR
3. v priemere asi 100
4. mám jednu miestnosť v dome vyhradenú pre tovar
5. sám + manželka pomáha počas vianoc
6. snažím sa mať čo najviac tovaru skladom ale mám v ponuke aj tovar na objednávku, ktorý sa dodáva do 2 - 3 týždňov
7. ako kedy...okolo 100 EUR mesacne
8. Na nervy mi idú zákazníci, čo nepreberú dobierku. Každý mesiac sa nájdu aj traja. A niekedy je problém nájsť dodávateľa na tovar podľa požiadaviek zákazníkov, kedže všetko dovážam zo zahraničia a niektorí výrobcovia a distribútori ani neodpíšu na email.
9. mám obchodné vzdelanie
10. eshop som si robil sám...použil som voľne dostupný zencart
11. je to viac menej manuálne...ale každá objednávka mi odpíše tovar z aktuálneho stavu na sklade
12. nie
mdetko
05.07.11,04:00
Trochu mimotemy ale posielate faktury a dodacie listy vzdy v papierovej podobe, alebo jste uz aj skusali posielat tieto dokumenty v elektronickej?

Ci uz s oskenovanym alebo elektronickym podpisom.

Ked ano, tak ake boli skusenosti.
PS: eshop neprevadzkujem ale svagor ano a je to drina. Viac tovaru predava cez eshop ako v kamennej predajni.