lubo555
30.06.11,11:12
Dobry den,
asi pred 12.timi rokmi som spravil linku z tvrdého dreva. Kedze laky v tom case neboli take kvalitne ako dnes, tak lak na skrinkach a dvierkach je osuchany. Skrinky maju pomerne zlozity tvar (frezovane vzory) cize brusenie velmi neprichadza do uvahy. Dá sa stym niečo spraviť? Existuje nejaký prípravok na odstranenie stareho laku?
Dakujem za odpovede.
terezamaria
30.06.11,15:24
Dobry den,
asi pred 12.timi rokmi som spravil linku z tvrdého dreva. Kedze laky v tom case neboli take kvalitne ako dnes, tak lak na skrinkach a dvierkach je osuchany. Skrinky maju pomerne zlozity tvar (frezovane vzory) cize brusenie velmi neprichadza do uvahy. Dá sa stym niečo spraviť? Existuje nejaký prípravok na odstranenie stareho laku?
Dakujem za odpovede.

Ja som videla u jednej známej zrenovovaný kredenc, ktorý bol vytapacírovaný koženkou stredne hnedej farby, takže to vyzeralo ako koža a bolo to veľmi na pohľad príjemné. Majiteľka si to veľmi pochvaľovala, že sa to veľmi ľahko utiera a udržuje.:)
arizona
30.06.11,18:22
Dobry den,
asi pred 12.timi rokmi som spravil linku z tvrdého dreva. Kedze laky v tom case neboli take kvalitne ako dnes, tak lak na skrinkach a dvierkach je osuchany. Skrinky maju pomerne zlozity tvar (frezovane vzory) cize brusenie velmi neprichadza do uvahy. Dá sa stym niečo spraviť? Existuje nejaký prípravok na odstranenie stareho laku?
Dakujem za odpovede.
http://www.google.com/search?q=pripravok+na+odstranenie+strareho+laku+z+ dreva&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&client=firefox-a&rlz=1R1GGHP_sk___SK432#hl=sk&client=firefox-a&hs=fjN&rlz=1R1GGHP_sk___SK432&sa=X&ei=vMwMTrv5E4zbsga5xaD3Dg&ved=0CBYQBSgA&q=pripravok+na+odstranenie+star%C3%A9ho+laku+z+dre va&spell=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.&fp=c90bb4880f5bb80&biw=1366&bih=525
Marína
30.06.11,18:53
Existujú chemické odstraňovače, či už na nitro alebo syntetický lak, neviem aký si pôvodne použil, odstraňovanie je však na báze mokrého procesu a môže sa stať, že sa ti masívne drevo zdeformuje. Proces je vo väčšine prípadov potrebné zopakovať.
Bližšie nájdeš v linkoch z predchádzajúceho príspevku.