Livka
30.06.11,13:44
Dobrý deň,
musí mať dohodár u zamestnávateľa podpísané aj vyhlásenie na zdanenie príjmo?
JarkaL
30.06.11,11:46
Nemusí , ale môže.
ewita888
30.06.11,11:46
nemusí.. može mať, ale len u jedného zamestnávateľa.. /ak má viacerých../
kn-alka
30.06.11,11:47
Nemusí, zamestnanec podpisuje vyhlásenie na zdanenie príjmov LEN u jedného zamestnávateľa. Ak už podpisoval u iného zamestnávateľa, u druhého už nepodpisuje.

Ja osobne ale dávam podpisovať každému zamestnancovi, aj ked si nezdaniteľnú časť uplatnuje u iného zamestnávateľa, u mna podpíše, že si nezdaniteľnú časť neuplatňuje.
mzdarka renca
30.06.11,17:05
Ja osobne ale dávam podpisovať každému zamestnancovi, aj ked si nezdaniteľnú časť uplatnuje u iného zamestnávateľa, u mna podpíše, že si nezdaniteľnú časť neuplatňuje.

mimotemy fúha, škoda našich lesov :D ;):D
mzdarka renca
30.06.11,17:12
ešte doplním, že je na slobodnom rozhodnutí zamestnanca - daňovníka, ktorý je zamestnaný na základe či už PZ, alebo niektorej z dohôd, či si uplatní, alebo neuplatní NČZD. Takže si ju uplatní pri RZD, alebo DP. Dôvody nás nemusia zaujímať. :D
drobeceva
30.06.11,17:13
dovolím si doplniť, že mnohokrát zamestnanec ani nevie, o čo ide :D
mzdarka renca
30.06.11,17:22
Evka, mala som na mysli napr. zamestnancov, ktorí si NČZD napr. neuplatňujú preto, lebo okrem toho, že majú príjem zo závislej činnosti, tak sú aj SZČO a dosahujú zisk a týmto spôsobom pri podaní DP nebudú mať až taký vysoký nedoplatok, bude ich to menej bolieť :D. Alebo daňovník chce mať naraz viac peňazí. Dôvodov môže byť neúrekom.
kn-alka
01.07.11,05:08
Škoda lesov? Rada by som sa pozrela do archívu sociálnej poisťovne, keď veľakrát po mne požaduje tlačivá, čo som im už 2x zaslala, len oni to nevedia nájsť. :D