delfy11
30.06.11,14:12
Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať, ZŤP - 60 %, po prehodnotení od 1.6.2011 má 70% , má možnosť sa zamestnať ale nevie či nestratí svoj invalidný dôchodok, a či môže vôbec pracovať pri 70 %, poberá aj kompenzáciu na diétu. Stratí nárok na finančné terajšie dávky? Nie je evidovaná na úrade práce, že nemusím byť , ale zamestnávateľ chce ju zobrať na TPP prostredníctvom dotácie z UP, kedy sa budem musieť prihlásiť na UP a tam byt evidovaná mi. 3 mesiace. Môžem sa ísť prihlásiť na UP a začať pracovať, nepríde o ID a kompenzáciu? Povinnosti pre zamestnávateľa budú klasické ako pri riadnom pracovnom pomere ? [/FONT][/COLOR]

Ďakujem veľmi pekne
Xanti
30.06.11,12:17
Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať, ZŤP - 60 %, po prehodnotení od 1.6.2011 má 70% , má možnosť sa zamestnať ale nevie či nestratí svoj invalidný dôchodok Nestratí, rozhodnutie o ID dať zamestnávateľovi. Aby nastavil odvody., a či môže vôbec pracovať pri 70 %, poberá aj kompenzáciu na diétu. Stratí nárok na finančné terajšie dávky? Nie nestratí. Nie je evidovaná na úrade práce, že nemusím byť , ale zamestnávateľ chce ju zobrať na TPP prostredníctvom dotácie z UP, kedy sa budem musieť prihlásiť na UP a tam byt evidovaná mi. 3 mesiace.Ano, presne tak. Ale na UP budú vymýšľať a presviedčať, že nemusíš sa evidovať. Nedaj sa odbiť. Môžem sa ísť prihlásiť na UP a začať pracovať, nepríde o ID a kompenzáciu? Nie neprídeš. Povinnosti pre zamestnávateľa budú klasické ako pri riadnom pracovnom pomere ? Ano, akurát pri ukončení PP bude musieť požiadať o súhlas s výpovedou UP, pri dohode o skončení PP to neplatí. [/FONT][/COLOR]

Ďakujem veľmi pekne
[FONT=Verdana] Odpovede v texte modrým.
delfy11
30.06.11,14:14
Dakujem veľmi pekne za pomoc
Katy a R
30.06.11,14:24
.. ešte doplním, že pri kompenzáciách sa skúma príjem ZŤP ... pre príspevok na dietu pltí .. do 3-násobku ŽM.