paulite
30.06.11,15:45
Dala som si vypracovat ponuku od jednej spolocnosti na spravu reklamnej kampane na googli. Slovo , ktore som chcela ako dominantne sa vyhladava mesacne 250krat. to je dost malo, nie?
Co odporucate? A naopak produkt, ktory som nechcela nejako extra propagovat sa vyhladava az 6000krat.
Dantess
30.06.11,14:09
Je to málo, ale zasa konverzia môže byť podstatne vyššia, než u iných slovách s veľkou vyhľadávanosťou, keďže sa asi jedná o špecifický tovar...
Dáša_
30.06.11,17:41
Sranda, dnes mi prišla poštou obálka od google a tam poukážka na 40€, aby som vyskúšala google adwords .

Asi sa sozvedeli, že nemam žiadnu reklamu :)
Rado Rohal
30.06.11,18:41
Dala som si vypracovat ponuku od jednej spolocnosti na spravu reklamnej kampane na googli. Slovo , ktore som chcela ako dominantne sa vyhladava mesacne 250krat. to je dost malo, nie?
Co odporucate? A naopak produkt, ktory som nechcela nejako extra propagovat sa vyhladava az 6000krat.


Ak predavas "Bentley" a stranku mas ako support (ciel generovanie leadov) je pri specifickom key 250 x dost. Ak mas eshop a predavas len "sponky do vlasov" je 250x malo.

Odporucam necielit len na jedno key ale na skupinu. Otestovat pilotnu kampan a optimalizovat ako samotnu kampan tak aj web (UX), a merat ROI jednotlivo ku kazdemu key (musis stanovit hodnotu leadu).
padro
30.06.11,18:50
Rado Rohal? :) neverim,.. to bude kvalitna diskusia.
avalik
30.06.11,18:52
Sranda, dnes mi prišla poštou obálka od google a tam poukážka na 40€, aby som vyskúšala google adwords .

Asi sa sozvedeli, že nemam žiadnu reklamu :)


mne tiez :)
avalik
30.06.11,18:54
Ak predavas "Bentley" a stranku mas ako support (ciel generovanie leadov) je pri specifickom key 250 x dost. Ak mas eshop a predavas len "sponky do vlasov" je 250x malo.

Odporucam necielit len na jedno key ale na skupinu. Otestovat pilotnu kampan a optimalizovat ako samotnu kampan tak aj web (UX), a merat ROI jednotlivo ku kazdemu key (musis stanovit hodnotu leadu).

mohol by si to prosim ta prelozit do slovenciny? ;)
padro
30.06.11,19:02
mohol by si to prosim ta prelozit do slovenciny? ;)

no keby si vedala kolko stoji rozhovor s nim :D ... ale musim sa mu po roku podakovat za rady v oblasti SEO veeelmi pomhli a uplatnujem :) je to odbornik ;)
avalik
30.06.11,19:04
no tak rady ohladne seo by sa zisli aj mne!
padro
30.06.11,19:05
no tak rady ohladne seo by sa zisli aj mne!

pozri kontakt v jeho profile :)
avalik
30.06.11,19:16
ok, dik :)
padro
30.06.11,21:08
wau tak ja dnes este raz podakujem za Seo poradenstvo, moj web ma od dnes Google PR 4 :) potesilo...
padro
01.07.11,03:52
ako zistujem tak aj dalsi moj web dostal PR 4, google zrejme updatoval.
sasenkak
01.07.11,07:01
Ja sa tak laicky opýtam... čiže ak mi adwords vyhodil,ze klucove slovo sa zobrazuje mesacne 12 000 a slova odvodene od 500 do 6000 mesacne. (priklad : klucove slovo pomarance a slovo pribuzne pomarancovy dzus a pod :-))
Pritom budem ponukat produkty pribuzne a odvodene od klucoveho slova a domena je vlastne nazov klucoveho slova, je to vyborna sprava alebo je to len take PLUS:rolleyes:
Konkurencia ....neviem este posudit,kedze na trhu este nie som,ale taky specializovany eshop, ako chystam ja na trhu nie je. Je pravda,ze kazdy druh tovaru, ktory budem ponukat sa da kupit inde, ja však chcem špecializovany eshop len na tu jednu oblasť ,cize vsetko bude pod jednou strechou.
Rado Rohal
01.07.11,08:07
Ja sa tak laicky opýtam... čiže ak mi adwords vyhodil,ze klucove slovo sa zobrazuje mesacne 12 000 a slova odvodene od 500 do 6000 mesacne. (priklad : klucove slovo pomarance a slovo pribuzne pomarancovy dzus a pod :-))
Pritom budem ponukat produkty pribuzne a odvodene od klucoveho slova a domena je vlastne nazov klucoveho slova, je to vyborna sprava alebo je to len take PLUS:rolleyes:
Konkurencia ....neviem este posudit,kedze na trhu este nie som,ale taky specializovany eshop, ako chystam ja na trhu nie je. Je pravda,ze kazdy druh tovaru, ktory budem ponukat sa da kupit inde, ja však chcem špecializovany eshop len na tu jednu oblasť ,cize vsetko bude pod jednou strechou.

Je to plus, z pohladu SEO dobra sprava (key v domene), nakolko mimo ineho budes mat pri linkingu vyhodu nakolko nazov tvojej domeny/key bude zaroven i anchor textom/text v odkaze (vyuzijes iba u jednej casti linkingu, pri katalogoch).

To ze sa nieco vyhladava neznamena ze to chce niekto kupit, avsak, pokial to bude pre ludi zaujimave, dokazes objavit svoj USP a ponuknes pridanu hodnotu, dokazes priniest traffic, konvertovat, atd. moze to mat zmysel.

K produktu, drzim palce pri vhodnom vybere.
negotiant
10.07.11,15:25
Dala som si vypracovat ponuku od jednej spolocnosti na spravu reklamnej kampane na googli. Slovo , ktore som chcela ako dominantne sa vyhladava mesacne 250krat. to je dost malo, nie?
Co odporucate? A naopak produkt, ktory som nechcela nejako extra propagovat sa vyhladava az 6000krat.
ak potrebujes spravit SEO lepsie uplatnenie svojej pozicie vo vyhladavacoch, treba si spocitat, ci sa ti oplati do toho investovat a kedy sa ti investicia vrati.

Mozes nam poslat link a klucove slova, na ktore by si rada mala dosiahla dobre vysledky.

Robime aj SEO na weby, ale casovo dosiahnutie zelaneho efektu moze trvat aj 6 mesiacov a bohuzial keby to malo trvat dlho, je to trocha draha zabavka. Zavisi od klucovych slov, do akej miery je konkurencia preferovana vo vyhladavacoch na dane slova.

Uvediem priklad. robili sme SEO na nas. Az po 6 mesiacoch sme sa dostali na 1. zalozku v googlei na slovo "realitna kancelaria". Momentalne uz mame takmer 70 slovnych spojeni na 1. zalozke vo vyhladavacoch.

Zastavam nazor, bud robit SEO dokym dozadovany efekt sa neziska (aspon 1. zalozka) alebo to nerobit vobec. Byt na 3. alebo 4. zalozke s lahkou optimalizaciou nema zmysel.

To potom si radsej z casu na cas spravit PPC kampan.