Rozalka
30.06.11,19:29
Prikladám informáciu DR SR
drobeceva
30.06.11,17:31
Rozálka, ďakujeme za upozornenie ;)
mzdarka renca
30.06.11,17:35
Dík Rozálka, no ešte, že to nie je zvýšenie o 2 centy ako minulý rok, som si vtedy myslela, že si robia srandu.;)
veronikasad
30.06.11,17:36
mzdarka renca
30.06.11,17:38
Dík Veronika;)
drobeceva
30.06.11,17:40
dievčatá, ešteže Vás máme:) dík, ste zlaté:)
Rozalka
30.06.11,17:52
Ďalšie informácie o zmenách k 1.7.2011

http://www.porada.sk/t171235-zmena-zivotneho-minima-k-1-7-2011-a-suvisiace-zmeny-db-exekucie.html


Pripla som tú informáciu, pretože nie každý má Draka ...
veronikasad
30.06.11,18:00
Pripla som tú informáciu, pretože nie každý má Draka ...
Rozalka, veď to je OK. Tému od Janky Motyčkovej som pripla, lebo tie základné informácie sú viditelné aj pre "nedrakov".
suzika1979
01.07.11,05:46
pekny den poradaci :)
prosim,poradte mi co robit. dnes mi postou prislo od mojho zamestnavatela nejake potvrdenie o tom,ze som si u neho uplatnovala dan.bonus na syna. na prilepenom papieriku je napisane, aby som to odovzdala manzelovmu zamestnavatelovi,ze od 1.7.11 t.j. od dnes si bude uplatnovat db na dieta moj manzel. ja som od 14.6.11 na md.
riesim dilemu,ci to potvrdenie po manzelovi poslat a ci nie. neviem,ci to ma zmysel,ked on nema ani vypl.pasky,mzdu dostava na ruku ani nie na ucet, odmietli mi dat podklady pre danove priznanie,ked som to od nich ziadala,bolo to tento rok. neverim im,ze robia veci tak ako sa to ma... proste neverim,ze mu daky bonus skutocne vyplatia. som laik,ale myslim,ze sa d.bonus na dieta da ziadat bud mesacne alebo raz rocne. poradte mi prosim, ci uvazujem spravne,ze by som im teraz nic nedala, manzela by som poucila,aby v januari 2012 nepodpisoval ziadost o rzd,radsej ziadal potvrdenie o prijme a v marci by sme poprosili niekoho,kto by nam urobil dp a vtedy by sme si uplatnili db uz na dve deti. druhe dieta sa ma narodit v juli 2011. srdecne dakujem za kazdu radu
tuta
01.07.11,05:53
rozmýšľaš veľmi dobre, tak isto by som to urobila i ja
suzika1979
01.07.11,05:59
dakujem tuta, tak si nemyslis,ze je to hlupost? nebude z toho problem ak teraz ten papier neposlem ako mi to nariadili?
Martasch
01.07.11,06:31
dakujem tuta, tak si nemyslis,ze je to hlupost? nebude z toho problem ak teraz ten papier neposlem ako mi to nariadili?


To nie je nariadenie, ale doporučenie. Postupovala by som tak, ako si to uviedla vyššie.
suzika1979
01.07.11,06:43
dobre :) dakujem
beba13
04.07.11,16:09
pekny den poradaci :)
prosim,poradte mi co robit. dnes mi postou prislo od mojho zamestnavatela nejake potvrdenie o tom,ze som si u neho uplatnovala dan.bonus na syna. na prilepenom papieriku je napisane, aby som to odovzdala manzelovmu zamestnavatelovi,ze od 1.7.11 t.j. od dnes si bude uplatnovat db na dieta moj manzel. ja som od 14.6.11 na md.
riesim dilemu,ci to potvrdenie po manzelovi poslat a ci nie. neviem,ci to ma zmysel,ked on nema ani vypl.pasky,mzdu dostava na ruku ani nie na ucet, odmietli mi dat podklady pre danove priznanie,ked som to od nich ziadala,bolo to tento rok. neverim im,ze robia veci tak ako sa to ma... proste neverim,ze mu daky bonus skutocne vyplatia. som laik,ale myslim,ze sa d.bonus na dieta da ziadat bud mesacne alebo raz rocne. poradte mi prosim, ci uvazujem spravne,ze by som im teraz nic nedala, manzela by som poucila,aby v januari 2012 nepodpisoval ziadost o rzd,radsej ziadal potvrdenie o prijme a v marci by sme poprosili niekoho,kto by nam urobil dp a vtedy by sme si uplatnili db uz na dve deti. druhe dieta sa ma narodit v juli 2011. srdecne dakujem za kazdu radu
.ano urob to tak já to robím už dlho a dokonca mi vyplatili spätne 3 roky dozadu,síce som zaplatila pokutu za oneskorené podanie,ale aj tak sa to oplatilo:)
suzika1979
05.07.11,11:21
super,urobime to tak :)
Melnick
05.07.11,17:21
pekny den poradaci :)
prosim,poradte mi co robit. dnes mi postou prislo od mojho zamestnavatela nejake potvrdenie o tom,ze som si u neho uplatnovala dan.bonus na syna. na prilepenom papieriku je napisane, aby som to odovzdala manzelovmu zamestnavatelovi,ze od 1.7.11 t.j. od dnes si bude uplatnovat db na dieta moj manzel. ja som od 14.6.11 na md.
riesim dilemu,ci to potvrdenie po manzelovi poslat a ci nie. neviem,ci to ma zmysel,ked on nema ani vypl.pasky,mzdu dostava na ruku ani nie na ucet, odmietli mi dat podklady pre danove priznanie,ked som to od nich ziadala,bolo to tento rok. neverim im,ze robia veci tak ako sa to ma... proste neverim,ze mu daky bonus skutocne vyplatia. som laik,ale myslim,ze sa d.bonus na dieta da ziadat bud mesacne alebo raz rocne. poradte mi prosim, ci uvazujem spravne,ze by som im teraz nic nedala, manzela by som poucila,aby v januari 2012 nepodpisoval ziadost o rzd,radsej ziadal potvrdenie o prijme a v marci by sme poprosili niekoho,kto by nam urobil dp a vtedy by sme si uplatnili db uz na dve deti. druhe dieta sa ma narodit v juli 2011. srdecne dakujem za kazdu radu

Uvedomuje si Tvoj manžel, že zrejme za neho neplatia žiadne odvody ? Nechcem si predstaviť situáciu, že by sa mu nedajbože niečo stalo.
A je celkom možné pri spôsobe vyplácania jeho mzdy, že by mal byť aj samoplatiteľ do ZP a je otázkou času, kedy mu príde "pozdrav" zo ZP.
strakulka22
06.07.11,07:40
Dobrý deň,
ja by som Vás chcela poprosiť o radu pre môjho uja. Pracuje na dohodu a mesačne zarába cca 400€. Má nárok na daňový bonus? Ak áno, ako si ho má uplatniť a kde?
Ďakujem
Jana
Katy a R
06.07.11,07:46
Dobrý deň,
ja by som Vás chcela poprosiť o radu pre môjho uja. Pracuje na dohodu a mesačne zarába cca 400€. Má nárok na daňový bonus? Ak áno, ako si ho má uplatniť a kde?
Ďakujem
Jana

nuž najlepšie u zamestnávateľa ... donesie mzdárke rodný list dieťaťa, prípadne potvrdenie o návšteve školy (pri stredoškolákoch a vysokoškolákoch).. :)
strakulka22
06.07.11,08:42
ĎAKUJEM VEĽMI PEKNE.
suzika1979
06.07.11,09:02
Uvedomuje si Tvoj manžel, že zrejme za neho neplatia žiadne odvody ? Nechcem si predstaviť situáciu, že by sa mu nedajbože niečo stalo.
A je celkom možné pri spôsobe vyplácania jeho mzdy, že by mal byť aj samoplatiteľ do ZP a je otázkou času, kedy mu príde "pozdrav" zo ZP.

manzel sa strasne boji opytat na taketo veci,kvoli comu sme sa uz aj hadali. ja som to vtedy vzala do vlastnych ruk a bola sa informovat. podla mojich zisteni v socialke za neho platia a a bola som aj v jeho zp,vyplatila som za neho nemalu sumicku za ostatne roky a vraj od datumu,co ma u tohto zamestnavatela zmluvu,je zahlaseny a odvadzaju za neho. nechapem ale,ze mu nedavaju pasku.sak aj nam davaju nieco na ruku v robote,ale pasku mam. neverim im,preto chcem riesit aj dp sama.aby ho neobrali o to,co by stat mohol vratit. komunikacia s nimi je tazka,uz som mala tu cest.vraj do veci dojho muza ma nic,takze som zvedava,ci sa to podari. vtedy mi tvrdili,ze uz v januari podpisal ziadost o vykonanie rzd,tak teraz to nesmie urobit. ale sa mi nechcelo verit,lebo som sa ho pytala,ci daco podpisoval a on ze nic.potom sa zlakol,ze pojdem za jeho sefom a odrazu tvrdil,ze ano podpisovali daco. neviem,comu mam verit.je schopny mi radsej klamat,nez aby si isiel za svojimi pravami v robote :( a darmo mu vravim,ze to moze nam ublizit,my budeme mat dlhy.
Barbara
06.07.11,09:12
teraz v januári 2011 podpísal žiadosť o vykonanie RZD za rok 2010. Za rok 2011 sa bude podpisovať v januári 2012. Keď to nepodpíše, tak zamestnávateľ je povinný na jeho žiadosť vystaviť potvrdenie o zdaniteľných príjmoch za rok 2011, aby si mohla zaňho podať DP na daňovom úrade.
Môžeš to riešiť tak, že im pohrozíš, že pošleš na nich daňovú kontrolu, ak mu nebudú chcieť vystaviť v januári 2012 potvrdenie. ;);)
žeby zamestnávateľ neviedol ani mzdové listy zamestnancov:rolleyes::rolleyes:

a nie je možné, že tú výplatnú pásku má, ale ti to nedáva? to len na okraj:rolleyes:

za odvody je zodpovedný zamestnávateľ, ak je v TPP a nie ON. lebo z jeho mzdy odvody zráža, to že ich neodvedie nie je Váš problém.
suzika1979
06.07.11,09:26
teraz v januári 2011 podpísal žiadosť o vykonanie RZD za rok 2010. Za rok 2011 sa bude podpisovať v januári 2012. Keď to nepodpíše, tak zamestnávateľ je povinný na jeho žiadosť vystaviť potvrdenie o zdaniteľných príjmoch za rok 2011, aby si mohla zaňho podať DP na daňovom úrade.
Môžeš to riešiť tak, že im pohrozíš, že pošleš na nich daňovú kontrolu, ak mu nebudú chcieť vystaviť v januári 2012 potvrdenie. ;);)
žeby zamestnávateľ neviedol ani mzdové listy zamestnancov:rolleyes::rolleyes:

a nie je možné, že tú výplatnú pásku má, ale ti to nedáva? to len na okraj:rolleyes:

za odvody je zodpovedný zamestnávateľ, ak je v TPP a nie ON. lebo z jeho mzdy odvody zráža, to že ich neodvedie nie je Váš problém.

no ano,tieto veci viem,ale zial az od marca tohto roku...pohrozenie je risk,pretoze jeho sefovci su " kamarati" a su velmi blizko,nerada by som rozputala daku vojnu proti nam,vedeli by sa velmi skaredo pomstit. uz tak riskujem,ze rypem a manzel sa za to hneva. aj s tym suhlasim,ze za odvody je zodpovedny zamestnavatel,ale az od chvile,kedy svojho zamestnanca prihlasi. a predtym,co bol "zamestnany" u druheho, si tiez myslel,ze je vsetko o.k. lenze nebolo. a teraz za to platim ja..kedze som jeho zena a mame spolocnu kasu.preto uz som opatrna a vdacna za tuto stranku,poradaci ste super a patri vam velka vdaka,uz ste mi xkrat pomohli :)
Melnick
06.07.11,13:20
Dobrý deň,
ja by som Vás chcela poprosiť o radu pre môjho uja. Pracuje na dohodu a mesačne zarába cca 400€. Má nárok na daňový bonus? Ak áno, ako si ho má uplatniť a kde?
Ďakujem
Jana


nuž najlepšie u zamestnávateľa ... donesie mzdárke rodný list dieťaťa, prípadne potvrdenie o návšteve školy (pri stredoškolákoch a vysokoškolákoch)..

Súhlasím s Katy a R ak je zamestnávateľ férový.


A možno sa k daňovému bonusu dostane skôr cez podanie daňového priznania. Keď čítam, aké majú zamestnanci problémy so zamestnávateľmi toto sa mi zdá ako schodnejšia cesta.

strakulka22 to je ujov jediný príjem ? Upozorni ho na nevýhody zamestania sa na dohodu.
Rozalka
09.08.11,16:40
Daňový bonus - zahraniční študenti II.stupňa VŠ - zo stránky DR SR
katarinqua
22.08.11,08:53
Dcéra ide po maturite študovať na vysokú školu do Prahy od 09/2011.
Čo je potrebné vybaviť a ako postupovať, aby sme dostali
rodinné prídavky a daňový bonus?
veronikasad
22.08.11,10:29
Dcéra ide po maturite študovať na vysokú školu do Prahy od 09/2011.
Čo je potrebné vybaviť a ako postupovať, aby sme dostali
rodinné prídavky a daňový bonus?
odovzdať zamestnávatelovi a na UPSVaR potvrdenie o návšteve školy.

Rovnako do ZP, aby zostala poistencom štátu (aj keď si sa na to nepýtala).
katarinqua
24.08.11,12:34
Ďakujem za odpoveď,

mám toľko nejasností...

Ak dcéra prinesie z ČR potvrdenie o návšteve VŠ, mám s ním ísť do našej ZP, a tým vlastne bude platiť za ňu ZP štát (SR)?

Na UPSVaR dávala potvrdenie škola, ale to bolo na zvláštnom tlačive, ktoré sa dalo použiť iba na PnD. Dajú jej také aj v ČR,
alebo si ho máme niekde zaobstarať a v ČR dať pri zápise potvrdiť?

Vedel by mi niekto poradiť?