gandija
30.06.11,22:23
Chcela by som vediet ci si mozem zvysit podporu, a to tak ze si priplatim poistenie v nezamestnanosti.Som sice prepustena, od maja, ale hned som isla na Pn-ku a o podporu som este nepoziadala. Caka ma zakrok a dlha liecba.Ako dlho by som musela priplacat na dobrov. nezam., aby mi to zvysilo podporu? Predtym som pracovala v kuse 6 rokov. Rozmyslam ze by som si priplacala pocas celej doby na Pn-ke. Zvysilo by mi to podporu?
video1983
30.06.11,20:24
neviem neviem ci ti bude aj nejaka rada platna kedze sa chystaju zmeny

http://aktualne.centrum.sk/ekonomika/slovensko-a-ekonomika/clanek.phtml?id=1236573
gandija
04.07.11,06:12
Hm, aj tak by som si s tym mohla pomoct, mam odpracovanych vela rokov, ta posledna varianta by mi este polepsila. A neviete ako dlho musim dobrovolne priplacat, ci je tam stanovena nejaka minimalna dlzka v dnoch, alebo je to jedno a spocita sa to.dakujem za odpovede.
veronikasad
04.07.11,06:54
Hm, aj tak by som si s tym mohla pomoct, mam odpracovanych vela rokov, ta posledna varianta by mi este polepsila. A neviete ako dlho musim dobrovolne priplacat, ci je tam stanovena nejaka minimalna dlzka v dnoch, alebo je to jedno a spocita sa to.dakujem za odpovede.
Dávka v nezamestnanosti sa počíta z vymeriavacieho základu za posledných 24 mesiacov.
Spravidla výpočet = vymeriavací základ (hrubá mzda) / počet kal. dní. Dostaneš denný vymer.základ. Z toho dávka v nezamestnanosti je 50 %. Vypláca sa za kal. dni.