Dominika Nika
30.06.11,23:24
Dobrý deň, chcela by som sa informovať, s manželom už pol roka žijeme oddelene, nie sme rozvedení, ani sa zatiaľ nerozvádzame. Ale manžel teraz kúpil menšiu nehnuteľnosť a ja sa chcem spýtať, či zo zákona musím byť na kúpnej zmluve kedže sme manželia alebo nehnuteľnosť môže kúpiť sám, aj napriek tomu, že som nesúhlasila so zrušením bezpodielového spoluvlastníctva manželov. Ide mi o to, či mám aj ja nárok na ten byt ked byt kde sme bývali spolu predal a ja teraz bývam u rodičov aj s dcérkou. A na koho sa môžem obrátiť v prípade, že by som mala na byt nárok? Ďakujem za odpoved.
negotiant
10.07.11,05:59
Dobrý deň, chcela by som sa informovať, s manželom už pol roka žijeme oddelene, nie sme rozvedení, ani sa zatiaľ nerozvádzame. Ale manžel teraz kúpil menšiu nehnuteľnosť a ja sa chcem spýtať, či zo zákona musím byť na kúpnej zmluve kedže sme manželia alebo nehnuteľnosť môže kúpiť sám, aj napriek tomu, že som nesúhlasila so zrušením bezpodielového spoluvlastníctva manželov. Ide mi o to, či mám aj ja nárok na ten byt ked byt kde sme bývali spolu predal a ja teraz bývam u rodičov aj s dcérkou. A na koho sa môžem obrátiť v prípade, že by som mala na byt nárok? Ďakujem za odpoved.
Pokial sa nemylim, ak nemate zrusene ani zuzene BSM, tak kazda nehnutelnost nadobudnuta kupou by mala podliehat automaticky pod BSM, i ked by bola zapisana do vylucneho vlastnictva jednemu z manzelskeho paru.

Mali by ste sa obratit na advokatsku kancelariu a prebrat si detaily Vasho pripadu a nasledne sa k danej veci rozhodnut ako konat.
JUDr. Daniela Ježová
21.07.11,18:12
Obry den prajem,
kazdopadne vasa situacia je o trochu komplikovanejsia. Narok na byt mate, ibaze by vas manzel preukazal, ze byt kupil z financnych prostriedkov, ktore su v jeho vylucnom vlastnictve (nadobudnute pred manzelstvom, dedictvom, darovanim). Vtedy by bol byt v jeho vylucnom vlastnictve. Aj keby ste na byt po pravnj stranke mali narok, je potrebne vase vlastnictvo zapisat do katastra nehnutenosti. Az vtedy budete aj vy spoluvlastnickou bytu.