mon
31.08.04,13:30
Vklad peňažných prostriedkov firmy (na bankový účet katastra nehnuteľností) na sprístupnenie informácií cez www.katasterportal.sk (http://www.katasterportal.sk) sa má účtovať ako 518/211?
Vďaka za odpoveď
mudroš
31.08.04,12:19
nepozná prersne podmienky, ale mám taký dojem, že to je iba záloha. zo zálohy budú účtovať poplatky podľa toho, koľko infomácií sa bude sťahovať cez inernet. na to by mali dať doklad.
Ak je to tak, ako si predstavujem, tak by som účtoval:
vloženie peňazí na účet 314/221
vyúčtovanie poplatkov 538/314

Myslím si, že poplatok ide katasru a tak by to mal byť poplatok a nie poskytnutá služba. Aj keď platím obchodnému registru za poskytnutie informácie (napríklad nahliadnutie do zbierky listín) je to 538. Ak by tú službu poskytovala komerčná firma a nie štátny orgán, tak by to bolo 518.
Marian
16.09.04,17:09
Je to takto:

Zaplatená platba za služby Katasterportálu je záloha,t.j. napr.
1000,- 314/221 bankový výpis
Ak vznikne počas mesiaca pohyb na Vašom KaPor účte, tak Vám faktúru pošle Geodetický a Kartografický ústav Blava. Požadovanú čiastku si odrátajú z Vašej zálohy v prospech účtu vedeného v štátnej pokladnici. Prikláňam sa k mudrošovi, že ide o poplatok štátu, takže napr.
650,- 538/321 predpis z faktúry
650,- 321/314 úhrada preddavkom
accad
16.09.04,21:07
Ja to účtujem tiež ako Marián.
noroskulo
25.01.06,12:40
vie mi niekto pomôcť ako to zaúčtovať v jednoduchom účtovníctve?
lele28
05.12.07,11:14
kde by som našla tlačivo na vklad do katastra
lenkak
05.12.07,19:23
Poradca Podnikateľa

Návrh na povolenie vkladu vlastníckeho práva do katastra nehnuteľností na základe zmluvy
(§ 133 ods. 2 OZ, § 28 a nasl. zákona č. 162/1995 Z. z.)
Katastrálny úrad
v ...............
Správa katastra
v ....................
Navrhovatelia: .............................
..............................
Návrh na povolenie vkladu vlastníckeho práva do katastra nehnuteľností
Navrhovatelia uzavreli dňa.......................... kúpnu zmluvu, ktorou ................. ako predávajúci previedol do bezpodielového spoluvlastníctva ...................... ako kupujúcich ....... parcelu č. ..... o výmere ........ v kat. úz. .............., zapísanú na liste vlastníctva ............Správy katastra v ............ Kúpnu zmluvu z ........................ v šiestich vyhotoveniach prikladáme k tomuto návrhu. Ako účastníci tohto právneho úkonu súčasne vyhlasujeme, že naša zmluvná voľnosť nie je obmedzená.
Na základe uvedeného navrhujeme, aby Katastrálny úrad v ................, Správa katastra v ....................... rozhodol tak, že:
povoľuje vklad vlastníckeho práva pre nadobúdateľov ................ ako bezpodielových spoluvlastníkov k ............. parcele č. ...... vo výmere ..... v kat. úz. ............., zapísanej na liste vlastníctva č. ..........Správy katastra ............, a to na základe kúpnej zmluvy z ...............
V ............, dňa..........
Predávajúci: .............
Kupujúci: ................
Prílohy: 6 vyhotovení kúpnej zmluvy z .............
nexxia
07.12.07,11:25
Ahojte, vie mi niekto povedat do kedy od podpisu kupnej zmluvy je potrebne podat navrh na vklad do katastra? Existuje na to nejaka lehota? Mam totiz nezavkladovanu zmluvu z roku 1970 a predavajuci je uz mrtvy, takze sa uz nedá ani uzavriet nová. Ako to riesit?
Dakujem.