mako24
01.07.11,06:36
Caute poradaci...
Da sa nejakym sposobom zistit, ci zamestnanec je zaroven aj poberatelom dochodku?
drobeceva
01.07.11,04:38
Caute poradaci...
Da sa nejakym sposobom zistit, ci zamestnanec je zaroven aj poberatelom dochodku?
Pýtaš sa ako zamestnávateľ?
Ak áno a jedna sa o Vášho zamestnanca-musíš byť o tom informovaná. Pri vybavovaní dôchodku bol potrebný ELDP.
Dav
01.07.11,04:42
Spýtať sa zamestnanca, dať mu podpísať Vyhlásenie k zdaneniu, kde je povinný uviesť, či je poberateľ dôchodku a akého. vyhlásenie podpisuje pri nástupe do zamestnania, k 1.1. bežného roka a všetky zmeny je povinný hlásiť zamestnávateľovi.
mako24
01.07.11,14:17
pytam sa ako zamestnanec... mam totiz pocit, ze kolega, ktory minuleho roku dosiahol dochodkovy vek (ale neviem ci aj pobera starobny dochodok), je u zamestnavatela "preferovany", na ukor ostatnych. Jedna sa konkretne o skolstvo, t.j. ma vyssi uvazok hodin, ako niektori ini zamestnanci.
drobeceva
01.07.11,16:27
pytam sa ako zamestnanec... mam totiz pocit, ze kolega, ktory minuleho roku dosiahol dochodkovy vek (ale neviem ci aj pobera starobny dochodok), je u zamestnavatela "preferovany", na ukor ostatnych. Jedna sa konkretne o skolstvo, t.j. ma vyssi uvazok hodin, ako niektori ini zamestnanci.
a Ty čo chceš s tým urobiť? Neznamená, že poberateľ dôchodku musí ukončiť PP. Čo keď si ho z-ľ váži, je s ním spokojný a preto je to tak.
Katy a R
01.07.11,16:52
pytam sa ako zamestnanec... mam totiz pocit, ze kolega, ktory minuleho roku dosiahol dochodkovy vek (ale neviem ci aj pobera starobny dochodok), je u zamestnavatela "preferovany", na ukor ostatnych. Jedna sa konkretne o skolstvo, t.j. ma vyssi uvazok hodin, ako niektori ini zamestnanci.

.. však sa ho na to opýtaj ;)
.. a aj keď je poberateľom dôchodku - je takým istým zamestnancom ako ostatní .. a ešte ak je zamestnávateľ s ním spokojný :confused: (a ešte má aj nižšie náklady na poistné;))

ja si myslím, že dôchodok poberá (veď to by veru bola chyba nepoberať... ak už má dôchodkový vek;))