Natka Szcz
12.01.06,19:09
Prosím, poraďte mi. Zamestnávateľ sa zo zamestnacom dohodol v prac.zmluve na podmienkach vyplácania odmeny za pohotovosť. Po niekoľkých mesiacoch vydal smernicu, v ktorej tieto podmienky zmenil. Je to takto možné,alebo by mala byť dohoda o zmene pracovnej zmluvy, resp.dodatok k pracovnej zmluve.

Ďakujem za pomoc.
bredikova
12.01.06,18:13
Smernica môže byť zmenená, ale musí byť aj dodatok k pracovnej zmluve, alebo zakomponovať do pracovnej zmluvy, že odmena za pohotovosť bude vyplácaná podľa smernice a potom ak sa zas zmení smernica nemusí sa robiť dodatok k zmluve.
Natka Szcz
12.01.06,20:40
Ďakujem za odpoveď..presne tak som si to myslela. A čo môže urobiť zamesntanec, keď mu začnú vyplácať odmenu za pohotovsť podľa smernice a nie podľa prac.zmluvy?
cepeva
13.01.06,06:11
Ďakujem za odpoveď..presne tak som si to myslela. A čo môže urobiť zamesntanec, keď mu začnú vyplácať odmenu za pohotovsť podľa smernice a nie podľa prac.zmluvy?
Moze na to v dobrom umysle upozornit zamestnavatela, ze nekona spravne podla Zakonnika prace.
vladan
13.01.06,07:25
Moze na to v dobrom umysle upozornit zamestnavatela, ze nekona spravne podla Zakonnika prace.

len trošku poopravím ... môže na to v dobrom úmysle upozorniť zamestnávateľa, že nekoná v súlade s pracovnou zmluvou ... lebo on vypláca, teda dodržuje Zákonník práce, len v inej výške ako bolo dohodnuté v pracovnej zmluve
cepeva
13.01.06,11:46
len trošku poopravím ... môže na to v dobrom úmysle upozorniť zamestnávateľa, že nekoná v súlade s pracovnou zmluvou ... lebo on vypláca, teda dodržuje Zákonník práce, len v inej výške ako bolo dohodnuté v pracovnej zmluve
Ja som to myslela tak, ze nedodrzuje Zakonnik prace v tom ohlade, ze zmenu pracovnej zmluvy a nasledne zmenu vyplaty odmien za pohotovost musi urobit dodatkom k pracovnej zmluve - nie je to tak v Zakonniku prace?