jelenka
01.07.11,08:29
dobrý deň chcela by som poprosiť o radu, ohľadom dohody o vykonaní práce. po roku ideme zamestnať dohodára a potrebovala by som si overiť či sa niečo nezmenilo aby som na niečo nezabudla. Dohodár sa nahlasuje len prihláškou v soc.poisťovni deň pred nástupom do práce a po ukončení práce resp.po po odpracovaní 350 hod.ho zase odhlášam zo soc.poisťovne.... nie je potrebné ho ešte prihlásiť do zdravotnej poisťovne? Len pre info aby som na niečo nezabudla. ďakujem
Timka1
01.07.11,06:31
dobrý deň chcela by som poprosiť o radu, ohľadom dohody o vykonaní práce. po roku ideme zamestnať dohodára a potrebovala by som si overiť či sa niečo nezmenilo aby som na niečo nezabudla. Dohodár sa nahlasuje len prihláškou v soc.poisťovni deň pred nástupom do práce a po ukončení práce resp.po po odpracovaní 350 hod.ho zase odhlášam zo soc.poisťovne.... nie je potrebné ho ešte prihlásiť do zdravotnej poisťovne? Len pre info aby som na niečo nezabudla. ďakujem

zatiaľ je to tak ako píšeš, prihlásiť len do SP, do ZP nie
drobeceva
01.07.11,06:32
dobrý deň chcela by som poprosiť o radu, ohľadom dohody o vykonaní práce. po roku ideme zamestnať dohodára a potrebovala by som si overiť či sa niečo nezmenilo aby som na niečo nezabudla. Dohodár sa nahlasuje len prihláškou v soc.poisťovni deň pred nástupom do práce a po ukončení práce resp.po po odpracovaní 350 hod.ho zase odhlášam zo soc.poisťovne.... nie je potrebné ho ešte prihlásiť do zdravotnej poisťovne? Len pre info aby som na niečo nezabudla. ďakujem
tak, ako píšeš- prihláška, odhláška na SP, ZP sa nenahlasuje.
jelenka
01.07.11,06:35
ďakujem za super rýchle odpovede
katka 23
01.07.11,07:05
ak je evidovaný na ÚP ako uchádzač o zamestnanie od 01.07.2011 sa zmenila výška max.zárobku na 139,90 € , pri výpočte mzdy sa od 01. 01. 2011 zmenila zrážková daň na preddavkovú.
linki
06.07.11,06:12
Ja mám k tejto téme ešte jednu otázočku. Dohodár pracuje v ČR. Výkon práce je takto uvedný aj v DVP. Zamestnávateľ ho tam odvezie, zabezpečí mu ubytovanie. Jedná sa vlastne o jednorazovú brigádu. Brigádnici budú pripravovať podklad pre ďaľšie práce.
Sú s tým nejaké iné povinnosti?
Mila123
06.07.11,06:30
Ja mám k tejto téme ešte jednu otázočku. Dohodár pracuje v ČR. Výkon práce je takto uvedný aj v DVP. Zamestnávateľ ho tam odvezie, zabezpečí mu ubytovanie. Jedná sa vlastne o jednorazovú brigádu. Brigádnici budú pripravovať podklad pre ďaľšie práce.
Sú s tým nejaké iné povinnosti?
AK sa dohodne, ale písomne v dohode, môže mu vyplácať aj diéty, pozor ale na vreckové k diétam, to sa od 01012011 zdaňuje......a prihláška do SP platí to pri dohodároch musí byť deň (najneskôr) predchádzajúci nástupu na výkon práce.....
linki
06.07.11,06:42
ďakujem za odpoveď, o diétach sme sa v zmluve nedohodli, takže len nahlásim do sociálky.
SERVIS
06.07.11,08:26
Mám dohodára z ÚP a nedala som podpísať Vyhlásenie, tak neviem či mám zrážať daň alebo nie.. ďakujem
Tweety
06.07.11,08:27
Mám dohodára z ÚP a nedala som podpísať Vyhlásenie, tak neviem či mám zrážať daň alebo nie.. ďakujem
A prečo by mal platiť daň len preto, že si mu nedala podpísať vyhlásenie. Má nárok na NČ.
SERVIS
06.07.11,08:29
tak mám mu dať podpísať Vyhlásenie?
Tweety
06.07.11,08:30
tak mám mu dať podpísať Vyhlásenie?
No samozrejme.
silwusik
07.07.11,10:08
Dobrý deň,
mám otázočku ohľadom tejto témy. Zamestnali sme na dohodu človeka z úradu práce. Na začiatku sme sa dohodli, že odpracuje 40 hodin a dostane odmenu 100 eur. No v mesiaci odpracoval 48 hodin a ja mu vyplatim 120 eur. Dúfam, že nebude problem, keď odnesie na UP potvrdenie a dohodnutá odmena nebude sedieť s vyplatenou? Musí sedieť odmena na dohode s odmenou, ktorá mu je vyplatená?
Do práce som nastúpila v máji a u nás dohodári si doposiaľ neuplatňovali nezdaniteľnú časť, tak ja som pokračovala v počítaní miezd tak ako to robila moja predchodkyňa. Môže to tak byť???
Ďakujem za odpoveď
Tweety
07.07.11,10:12
Dobrý deň,
mám otázočku ohľadom tejto témy. Zamestnali sme na dohodu človeka z úradu práce. Na začiatku sme sa dohodli, že odpracuje 40 hodin a dostane odmenu 100 eur. No v mesiaci odpracoval 48 hodin a ja mu vyplatim 120 eur. Dúfam, že nebude problem, keď odnesie na UP potvrdenie a dohodnutá odmena nebude sedieť s vyplatenou? Musí sedieť odmena na dohode s odmenou, ktorá mu je vyplatená? Nie, musí splniť akurát max. limit, aby ho nevyradili.
Do práce som nastúpila v máji a u nás dohodári si doposiaľ neuplatňovali nezdaniteľnú časť, tak ja som pokračovala v počítaní miezd tak ako to robila moja predchodkyňa. Môže to tak byť??? Ak títo dohodári majú aj inú prácu a NČ si uplatňujú u iného zamestnáv., nárok u vás na ňu ju už nemaj, ale ak nemajú inú prácu, nárok na uplatnenie NČ u vás majú. Treba im dať podpísať Vyhlásenie k zdaneniu.
Ďakujem za odpoveď
V texte.