luckkka
01.07.11,11:06
Dobry den,

potrebovala by som poradit akym sposobom upravit pociatocny stav na 336 ked som na to prisla teraz ked inventarizujem ucty, ze mi pociatocny stav nesedi o nejake eura. Mala by som mat PS ktory sa sklada z mesiacov 11 a 12/2010 a mam tam nejaky rozidel 3 eura neviem akym sposobom sa to stalo. CHcela by som vediet cez co to mam opravit aby mi ten pociatocny stav sedel? Mohla by som to preuctovat cez 355? dakujem za rady
Stefan2005
01.07.11,09:33
...upravit pociatocny stav na 336 ked som na to prisla teraz ked inventarizujem ucty, ...CHcela by som vediet cez co to mam opravit aby mi ten pociatocny stav sedel? ...

najprv treba zistiť, prečo a z čoho vznikol rozdiel - potom si môžeme stanoviť účtovanie (odúčtovanie) rozdielu...

P.S. - inventarizácia účtov sa robí pred uzavretím účtovného roka....
luckkka
01.07.11,09:38
Rozdiel vznikol z toho ze uctovnicka v minulom roku zle spocitala a zuctovala sumu a z toho vznikol rozdiel, ked mam teraz uhrady za tie mesiace 11 a 12/2010 mal by sa mi PS stav vynulovat ale nestalo sa tak ostavaju mi tam tie eura co je rozdiel, preto to potrebujem nejak zauctovat, aby som mala spravny zostatok k dnesnemu dnu.


najprv treba zistiť, prečo a z čoho vznikol rozdiel - potom si môžeme stanoviť účtovanie (odúčtovanie) rozdielu...

P.S. - inventarizácia účtov sa robí pred uzavretím účtovného roka....
Stefan2005
01.07.11,15:41
Rozdiel vznikol z toho ze uctovnicka v minulom roku zle spocitala a zuctovala sumu a z toho vznikol rozdiel...

takže ešte nevieme, či tá zle spočítaná suma bola na úkor organizácie či zamestnancov,.... či to bolo do plusu alebo mínusu,... čo je správne - úhrada alebo predpis,....

Okrem toho, ak boli vypočítané odvody v určitej výške, prečo sa hradili v inej výške? Za 11/2010 vám predsa už musel vyskočiť rozdiel medzi predpisom a úhradou už v decembri 2010....
KEJKA
01.07.11,17:27
suma 3 EUR už je blízky sume, ktorá mohla vzniknúť z RZZP.
A RZZP sa "zabudlo" zaúčtovať.
Súhlasím, treba zistiť, kde sa stala chyba a či SP, resp. ZP neeviduje preplatky, či nedoplatky.