mocatko
01.07.11,11:41
Dobrý deň,

Rada by som Vás poprosila o pomoc.

V rámci organizačných dôvodov mám ukončený pracovný pomer po 10 rokoch. Bez prerušenia som nastúpila do novej firmy, kde som v 3mesačnej skúšobnej dobe. Nakoľko mi táto práca nevyhovuje a mám aj zdravotné problémy, túto prácu chcem ukončiť v rámci skúšobnej doby (výpoveď dám ja).
Som aj dobrovoľne zdravotne poistená - iba týždeň.

Rada by som sa poradila, či si môžem uplatniť dávky z dobrovoľného zdravotného poistenia, ak ukončím pracovný pomer a budem na PN, alebo je lepšie začať PN v skúšobnej dobe a nedávať si výpoveď.

Ďakujem za odpoveď!
Katy a R
01.07.11,09:54
No tak najskôr ... predpokladám, že si dobrovoľne nemocensky poistená :confused:;)
Ja by som v každom prípade nastúpila na PNku ešte počas trvania PP ... však ak máš zdravotné problémy - tak aj hneď . Nárok na nemocenské bude z obidvoch poistení.
Skončiť PP v skúšobnej dobe môžeš aj potom:) (nejde o výpoveď!)
§ 45 odst 2 ZP .. Skúšobná doba sa predlžuje o čas prekážok v práci na strane zamestnanca.
mocatko
01.07.11,10:03
Ďakujem za odpoveď,

Mám ešte jednu otázku.

Ak by som ukončila pracovný dobe v skúšobnej dobe zo strany zamestnanca, vzťahuje sa na mňa ochranná lehota 7 dní?
rodina1
01.07.11,10:09
Ďakujem za odpoveď,

Mám ešte jednu otázku.

Ak by som ukončila pracovný dobe v skúšobnej dobe zo strany zamestnanca, vzťahuje sa na mňa ochranná lehota 7 dní?

Áno, vzťahuje.