xmilan1
01.07.11,12:32
Poznate niekto tuto stresnu krytinu- Straldja ,je to palena krytina. Ma niekto konkretne skusenosti?
mladyzajačik
01.07.11,10:57
Nepocul som este o tejto krytine ...hlavne je podla mna ku davaju zaruku ale ani to nemusi byt vsetko ....proste ja osobne by som preferoval inu znacku ..minimalne taku s ktorou maju skusenosti v okoli ( priatelia, kolegovia, rodina atd. )
xmilan1
01.07.11,11:07
Zaruka 35 rokov, ceny su vyborne, kvalita vyzera ze tiez. Je tam viac druhov farieb. Neviem, skusim este pozriet nieco ine.
mladyzajačik
01.07.11,11:27
maju nejaku internetovu stranku ? ...myslim ta znacka krytiny ? rad by som videl ich ponuku a technicke listy tej krytiny ...diki
xmilan1
01.07.11,11:30
ano maju, straldja.sk..
ciners
01.07.11,11:49
najvyššia kvalita je garantovaná normami BDS EN 1304, BDS EN 1024, BDS EN 538, BDS EN 539

Nejaka ta ISO norma by sa nenasla? Nejaky ten certifikat kvality by sa nenasiel?
mladyzajačik
01.07.11,11:53
Asi tak nejak :-D presne toto som hladal ale ani ISO a ani certifikat kvality len nejake normy .... myslim si XMILAN1 ze ak mas sikovny jazyk tak si minimalne v ich cenach najdes aj nieco lepsie v stavebninach .... reklama sa robit nema ale co uz ... moji rodicia maju krytinu mediterran na dome a su spokojny uz treti rok ..... strecha cca 200 m2 ich vysla s prislusenstvom a odkvapovym systemom na cca 4000 € co je slusna cena
220870
01.07.11,16:43
35 rokov na čo? že nezhrdzavie?To je ako tá 7 ročná záruka na KIA .vzťahuje sa len na motor.
xmilan1
01.07.11,21:09
konkurancia dava 30 rokov alebo 33, tak co sa tyka zaruky to bude tak isto....tiez ''nezhrdzavie''........tie normy som napriklad u niektorych vyrobcov ani nenasiel......je to v podstate jedno, len som chcel vediet nejaku realnu skusenost, ale ziadna skusenost len zbytocne reci
tienik
02.07.11,09:41
chlapi, nerieste ziadne ISO. To v podstate hovori len o tom, ze k danemu vyrobku mate v poriadku vsetky papiere, ale ani slovo o tom ci je kvalitny :-)
mentore
02.07.11,10:06
Vážení poraďáci - stavitelia,

ja osobne si myslím, že riešiť, či Vám dá niekto záruku 30 alebo 35 rokov je úplne bezpredmetné. Všetci vieme, že staré strechy vydržali skoro polstoročie a to sme nepoznali výrobné postupy, ktoré poznáme dnes. Ak má niečo certifikácie ako uvádza výrobca na webe, znamená to, že musel splniť náročné kritéria, ktoré sú stanovené zákonmi. Všetko, čo sa vyrába je dnes už takmer identické, záleží od toho ako "chamtiví" sú jednotliví výrobcovia - na základe toho je stanovená cena (obchodná prirážka) a potom ešte v neposlednom rade akú majú reklamu. My im tú reklamu platíme vlastne pri našom nákupe v podobe navýšenej ceny. Niekoľkokrát som sa presvedčil vlastnou skúsenosťou, že nie všetko, čo vidíme v reklame deň čo deň je dobré. Preto nemám problém kúpiť niečo, čo je rokmi overené len preto, že je to lacnejšie. Priznajme si, z čoho sú postavené naše domy?..určite nie z najlepších, najdrahších a najznačkovejších vecí. To je určite na zamyslenie.
Ešte na záver toľko, že môj známy doviezol tento typ strešnej krytiny cca pred 10 rokmi zo zahraničia a neoľutoval. Aj dnes vyzerá jeho strecha ako nová. O susedovej sa to povedať nedá, ten sa môjmu známemu smial keď videl ako robí s niečím novým. Opäť sa potvrdilo, že kto sa smeje naposledy, ten sa smeje najlepšie. Pre mňa je to naozaj 1-ka za takú cenu, pri ktorej ešte stále zostáva z rozpočtu pripraveného na opravu strechy rezerva na peknú rodinnú dovolenku. Prajem pekné leto
xmilan1
02.07.11,11:37
Tienik to vystihol uplne presne......
xmilan1
02.07.11,11:46
Ktory s tych druhov krytin ma Vas znamy?....resp. je to aspon podobne tomu co ponukaju dnes na strankach?
tienik
02.07.11,16:27
Tienik to vystihol uplne presne......


mimotemymam to este cerstvo v krvi, tento tyzden sme mali audit :-) Musim povedat ze tak jalovo som niekolko hodin nestravil uz od predchadzajuceho auditu.

V principe by som rad vedel ktory .....to vymyslel. Ludia co to konktroluju beru strasne prachy a ich zodpovednost je mensia ako upratovacky vo firme (ta ma podla mna toho o par 100% na starosti viac ako "auditor")

Ale mam taku zasadu, co audit, to musim vytocit auditora :-) Zatial vzdy som ho dobre mierenymi otazkami nachytal na hruskach - aspon to ma na tom celom tesi

koniec mimotemy
ciners
02.07.11,16:30
chlapi, nerieste ziadne ISO. To v podstate hovori len o tom, ze k danemu vyrobku mate v poriadku vsetky papiere, ale ani slovo o tom ci je kvalitny :-)

Tu nejde o tu ISO samotnu, ide o to, aby vyrobcovi stalo zato ju mat. A nie je to zase take lahke dosiahnut. Na druhej strane to nemusi nic znamenat, ci je ta skridla kvalitna. Mal by ju niekto skusit a dam sem infosky, moze to byt prinos pre nas trh s krytinami.
tienik
02.07.11,18:16
tak tak, nie ISO ale skusenost rozhoduje. Otazne je, kto to len tak vyskusa - predsa len je to pekna suma dohromady.
xmilan1
03.07.11,05:27
Zajtra oslovim tu firmu a dam nejake info
220870
03.07.11,07:31
Vážení poraďáci - stavitelia,

ja osobne si myslím, že riešiť, či Vám dá niekto záruku 30 alebo 35 rokov je úplne bezpredmetné. Všetci vieme, že staré strechy vydržali skoro polstoročie a to sme nepoznali výrobné postupy, ktoré poznáme dnes. Ak má niečo certifikácie ako uvádza výrobca na webe, znamená to, že musel splniť náročné kritéria, ktoré sú stanovené zákonmi. Všetko, čo sa vyrába je dnes už takmer identické, záleží od toho ako "chamtiví" sú jednotliví výrobcovia - na základe toho je stanovená cena (obchodná prirážka) a potom ešte v neposlednom rade akú majú reklamu. My im tú reklamu platíme vlastne pri našom nákupe v podobe navýšenej ceny. Niekoľkokrát som sa presvedčil vlastnou skúsenosťou, že nie všetko, čo vidíme v reklame deň čo deň je dobré. Preto nemám problém kúpiť niečo, čo je rokmi overené len preto, že je to lacnejšie. Priznajme si, z čoho sú postavené naše domy?..určite nie z najlepších, najdrahších a najznačkovejších vecí. To je určite na zamyslenie.
Ešte na záver toľko, že môj známy doviezol tento typ strešnej krytiny cca pred 10 rokmi zo zahraničia a neoľutoval. Aj dnes vyzerá jeho strecha ako nová. O susedovej sa to povedať nedá, ten sa môjmu známemu smial keď videl ako robí s niečím novým. Opäť sa potvrdilo, že kto sa smeje naposledy, ten sa smeje najlepšie. Pre mňa je to naozaj 1-ka za takú cenu, pri ktorej ešte stále zostáva z rozpočtu pripraveného na opravu strechy rezerva na peknú rodinnú dovolenku. Prajem pekné leto
Ste distribútor tohto výrobku , klamár ,alebo tým dristom veríte?
mentore
03.07.11,10:48
Ste distribútor tohto výrobku , klamár ,alebo tým dristom veríte?
Vyjadril som slobodne môj vlastný názor. Nepropagujem, len som pochválil. Neobvinil som Vás z ničoho, tak nerozumiem prečo ste taký ostrý a obviňujete ma.? Rastie Vám tým konkurencia alebo máte zlú osobnú skúsenosť? Veď sa tu s nami podelte o to, nech to tu splní účel, že je to PORADA. Tu sme všetci "na jednej lodi".
xmilan1
07.07.11,04:40
Firmu som oslovil, ponuka je vynikajuca, pristup tiez....ja do toho idem a vyskusam to
janka104
31.08.12,07:10
ahoj dal si si tú krytinu?
peba
04.09.12,16:34
Aj mna by zaujímalo, ako ste stou krytinou spokojný?
janka104
05.09.12,04:53
lebo my sme si ju dali, tak som zvedavá ako bude