adriankoooo
01.07.11,13:42
Dobry den,

otazocka:
planujem kupit tovar z Madarska, som platca DPH, takze viem kupit tovar s 0% DPH (z EU). Otazka je, ze potom kde viem zaplatit DPH na Slovensku?

Adrian
Tweety
02.07.11,07:27
Dobry den,

otazocka:
planujem kupit tovar z Madarska, som platca DPH, takze viem kupit tovar s 0% DPH (z EU). Otazka je, ze potom kde viem zaplatit DPH na Slovensku?

Adrian
Ak si platitleľom dph, dph platíš na Slovensku, urobíš tzv. samozdanenie, uplatníš si nárok na odpočet (ak splňaš § zákona) a zároveň ju odvedieš, takže výsledkom samozdanenia bude 0.
lynn
13.07.11,08:56
Prosím poradiť: tiež plánujeme nakupovať materiál z Maďarska. Sme platitelia DPH. V prípade, že maďarská firma je tiež platiteľ DPH-čo sa týka DPH pôjde o samozdanenie. Ak maďarská firma nie je plátca DPH, účtujem túto faktúru ako domácu faktúru bez DPH? t.j. nemám povinnosť odviesť DPH na Slovensku?
Ďakujem
zk24
13.07.11,08:58
Prosím poradiť: tiež plánujeme nakupovať materiál z Maďarska. Sme platitelia DPH. V prípade, že maďarská firma je tiež platiteľ DPH-čo sa týka DPH pôjde o samozdanenie. Ak maďarská firma nie je plátca DPH, účtujem túto faktúru ako domácu faktúru bez DPH? t.j. nemám povinnosť odviesť DPH na Slovensku?
Ďakujem

§ 11 Nadobudnutie tovaru v tuzemsku z iného členského štátu

(2) Nadobudnutie tovaru v tuzemsku z iného členského štátu je predmetom dane, ak

a) nadobúdateľom je zdaniteľná osoba konajúca v postavení zdaniteľnej osoby,právnická osoba, ktorá nie je zdaniteľnou osobou, alebo zahraničná osoba, ktorá je identifikovaná pre daň v inom členskom štáte, a

b) dodávateľom je osoba identifikovaná pre daň v inom členskom štáte, ktorá dodala tovar za protihodnotu, okrem dodania tovaru s inštaláciou alebo montážou dodávateľom alebo na jeho účet a okrem dodania tovaru formou zásielkového predaja


=> Takéto nadobudnutie tovaru nie je predmetom DPH. Neuvádzate ho v DP DPH, a celková suma ide do nákladov


....ak sa mýlim, prosím opravte ma
timejka200
05.05.15,05:05
čiže ak som nakúpila tovar v maďarsku na faktúre 0 dph tak tu na SR ju musím uplatniť - urobím to samozdanenie? A čo ak nakúpim tovar z maďarska na faktúre bude daň čov tom prípade?