Bataj
01.07.11,18:49
Zdravim a dopredu dakujem zaredu.

Nestihol som vypovedat poistnu zmluvu 6 tyzdnov pred splatnostou dalsieho poistneho obdobia. Je mozne zmluvu ukoncit jednoducho nezaplatenim poistneho ? V zmluve sa uvadza, ze poistne zanikne ak nebude zaplatena splatka do 4 tyzdnov od dorucenia vyzvy na zaplatenie. Nemozu po mne ziadat nejake dalsie pokuty alebo cokolvek.... ?
Katy a R
01.07.11,17:02
a čo keď ti tú výzvu pošlú o dva roky ;) .. ale nepíšeš o aké poistenie ide:confused:
ivka70
01.07.11,17:07
Nie je to mozne, na 100% poistovna bude od teba vymahat poistne.
Prestuduj si poistne podmienky.
rudopp
01.07.11,19:54
Zdravim a dopredu dakujem zaredu.

Nestihol som vypovedat poistnu zmluvu 6 tyzdnov pred splatnostou dalsieho poistneho obdobia. Je mozne zmluvu ukoncit jednoducho nezaplatenim poistneho ? V zmluve sa uvadza, ze poistne zanikne ak nebude zaplatena splatka do 4 tyzdnov od dorucenia vyzvy na zaplatenie. Nemozu po mne ziadat nejake dalsie pokuty alebo cokolvek.... ?

Ak vieš argumentovať, tak hocikedy.

Dohodou ste zmluvu uzatvorili, dohodou ju môžete aj ukončiť.
Ice dive
01.07.11,21:18
Zdravim a dopredu dakujem zaredu.

Nestihol som vypovedat poistnu zmluvu 6 tyzdnov pred splatnostou dalsieho poistneho obdobia. Je mozne zmluvu ukoncit jednoducho nezaplatenim poistneho ? V zmluve sa uvadza, ze poistne zanikne ak nebude zaplatena splatka do 4 tyzdnov od dorucenia vyzvy na zaplatenie. Nemozu po mne ziadat nejake dalsie pokuty alebo cokolvek.... ?
no ak sa jedná o poistenie PZP, tak ak nezaplatíš poistné, máš zo zákona povinnosť poistiť sa v tej istej poisťovni, kde ti poistenie zaniklo pre neplatenie... každá zmluva s novým poisťovateľom je potom automaticky zo zákona neplatná...
Bataj
02.07.11,07:08
Vdaka za postrehy, len kratko upresnim,

1. Nejde o PZP, ide o poistenie budovy
2. Vobec by som sa nebal, ze mi vyzvu poslu o dva roky, skor predpokladam, ze ju mam do tyzdna na stole:D
3. Odstavec o zaniku zmluvy po nezaplateni doslova uvadza, ze vyzva bude obsahovat upozornenie, ze poistenie po nezaplateni zanikne a ze poistovatel bude mat pravo na poistne do zaniku poistneho.

Takze idem do toho, dam vediet ako to dopadlo.


(nedrazdi leva....)
Ice dive
03.07.11,12:52
no tak ak ide o bežné komerčné poistenie, ktoré nie je evidované ešte u ďaľšieho subjektu (ako napr. PZP v SKP)... tak to kľudne nezaplať a do troch mesiacov, to máš za sebou...
dejo
03.07.11,17:56
mam taky isty problem s poistenim. poistil som sa u inej spolocnosti, neviem ci je tato zmluva platna.
navyse som mal havariu a teraz neviem ci si mam uplatnit nahradu skody v poistovni.
co si o tom myslis
Chobot
03.07.11,22:54
mam taky isty problem s poistenim. poistil som sa u inej spolocnosti, neviem ci je tato zmluva platna.
navyse som mal havariu a teraz neviem ci si mam uplatnit nahradu skody v poistovni.
co si o tom myslis

Že by si mal toho napísať viac:

- čo je to za poistenie? PZP alebo havarijné?
- kto spôsobil haváriu? Ty? Alebo ty si bol poškodený niekým iným?