marko123
01.07.11,19:23
Dobry vecer chcel by som sa informovat dostal som v praci vypoved §68ods. 1 pism. b) ZP mal som dve hrube porušenia prve hrube porušenie som mal a to 04.01.2010 znenie Dna 4.1.2010 vratnik vpustil do objektu..... cudzie motorové vozidlo a pri jeho odchode ho vobec nekontroloval cim hrubo porusil predpis straznej sluzby. k tomu len niesme strazna sluzba, mali by sme to robit kontrolovane bolo vizualne cez kamerovy system.
druhy pripad bol 27. 6.2011 znenie Hrube porušenie pracovnej discipliny z dovodu nedoslednej kontrolnej cinnosti ( vniknutie do objektu, poskodenie pletiva, odcudzenie motorovej nafty samozrejme cudzou osobou!) a vlastne na zaklade tychto hrubich porušení som dostal vypoved §68 neviem ci sa ma zmysel natahovat s ni my po sudoch a samozrejma inspektorate prace tak vas ziadam o radu.
terezamaria
02.07.11,19:14
Dobry vecer chcel by som sa informovat dostal som v praci vypoved §68ods. 1 pism. b) ZP mal som dve hrube porušenia prve hrube porušenie som mal a to 04.01.2010 znenie Dna 4.1.2010 vratnik vpustil do objektu..... cudzie motorové vozidlo a pri jeho odchode ho vobec nekontroloval cim hrubo porusil predpis straznej sluzby. k tomu len niesme strazna sluzba, mali by sme to robit kontrolovane bolo vizualne cez kamerovy system.
druhy pripad bol 27. 6.2011 znenie Hrube porušenie pracovnej discipliny z dovodu nedoslednej kontrolnej cinnosti ( vniknutie do objektu, poskodenie pletiva, odcudzenie motorovej nafty samozrejme cudzou osobou!) a vlastne na zaklade tychto hrubich porušení som dostal vypoved §68 neviem ci sa ma zmysel natahovat s ni my po sudoch a samozrejma inspektorate prace tak vas ziadam o radu.

§ 68, ods.1, písm.b/ ZP nie je výpoveď, ale okamžité skončenie pracovného pomeru pre závažné porušenie pracovnej disciplíny.
Pokiaľ bola s Tebou napísaná zápisnica o závažnom porušení pracovnej disciplíny, bola podpísaná obidvoma zainteresovanými stranami, teda Tebou a zamestnávateľom, naozaj sa opísaná skutočnosť považuje za hrubé porušenie pracovnej disciplíny. Robíš v strážnej službe a hlavnou povinnosťou strážnej služby je........../ máš to napísané v náplni práce/ okrem iného kontrolovať autá pri vstupe, výstupe........

Prvé porušenie pracovnej disciplíny nespadá do tohoto zváženia zamestnávateľa, nakoľko už uplynulo viac ako 2 mesiace odo dňa, keď sa o dôvode na okamžité skončenie dozvedel, ale najneskôr to musí byť do jedného roka odo dňa, keď tento dôvod vznikol.

K okamžitému skončeniu pracovného pomeru Ti však stačí toto jedno závažné porušenie pracovnej disciplíny.
Mila123
02.07.11,19:35
mňa by zaujímalo, kedy bola tá krádež? cez tvoju smenu?
Michal-L1
03.07.11,13:57
v danom prípade sa naskytuje otázka, či ste oprávnený prehľadávať moorové vozidlo - nakoľko nie ste verejným činiteľom a nevykonávate služobný zákrok, nemáte právomoc niekomu vykonať prehliadku motorvého vozidla. Čo znamená vpustenie cudzieho motorového vozidla? Ako je možné preukázať,že toto vozidlo bolo cudzie, čo znamená, že toto vozidlo prišlo len tak do nejakého objektu? O tom pochybujem, skôr zastávam názor, že toto vozidlo tam prišlo s nejakého dôvodu a preto nemožno toto konanie charakterizovať ako hrubé porušenie pracovnej disciplíny. treba si však aj vysvetliť pojmy porušeie pracovnej discipíny a hrubé porušenie pracvnej disciplíny. Za menej závažné porušenie pracovnej disciplíny možno považovať napr.: oneskorený príchod do práce, neospravedlnenú absenciu, nesprávne zapisovane do evidencie dochádzky, nedodržiavanie zákazu fajčenia na pracoviskách mimo priestorov na to určených, opustenie pracoviska a odchodu zo zamestnania bez zapísania do evidencie dochádzky, upovedomenia nadriadeného zamestnanca alebo riaditeľa, neoznámenie prekážky v práci zamestnávateľovi, ak je zamestnancovi prekážka vopred známa, nehospodárnosť, nedôslednosť a nedodržiavanie termínov pri plnení pracovných úloh, nedôsledné plnenie príkazov nadriadených v súvislosti s plnením pracovných úloh a povinností vyplývajúcich z pracovnej náplne.

Za závažné porušenie pracovnej disciplíny možno považovať napr.: neospravedlnenú absenciu, odmietnutie podrobenia sa skúške alkoholom, resp. vyšetrenia alkoholu a iných omamných látok v pracovnom čase, zistenie alkoholu po skúške alkoholového testu alebo vyšetrenie alkoholu a iných omamných látok u zamestnancov v pracovnom čase, nástup na pracovisko pod vplyvom alkoholu, prijímanie darov alebo iných výhod v súvislosti s výkonom zamestnania, zavinené porušovanie bezpečnostných predpisov a pod. preto treba naozaj presne na základe dokladov si stanoviť o čo vlastne išlo a až po dôkladnom rozbore je možné Vám odpovedať, či došlo k porušeniu zákona na strane zamestnávateľa, alebo nie. V prípade ak potrebujete právne posúdenie napíšte mi, a môžem Vám to pozrieť. S úctou
marko123
04.07.11,10:44
v danom prípade sa naskytuje otázka, či ste oprávnený prehľadávať moorové vozidlo - nakoľko nie ste verejným činiteľom a nevykonávate služobný zákrok, nemáte právomoc niekomu vykonať prehliadku motorvého vozidla. Čo znamená vpustenie cudzieho motorového vozidla? Ako je možné preukázať,že toto vozidlo bolo cudzie, čo znamená, že toto vozidlo prišlo len tak do nejakého objektu? O tom pochybujem, skôr zastávam názor, že toto vozidlo tam prišlo s nejakého dôvodu a preto nemožno toto konanie charakterizovať ako hrubé porušenie pracovnej disciplíny. treba si však aj vysvetliť pojmy porušeie pracovnej discipíny a hrubé porušenie pracvnej disciplíny. Za menej závažné porušenie pracovnej disciplíny možno považovať napr.: oneskorený príchod do práce, neospravedlnenú absenciu, nesprávne zapisovane do evidencie dochádzky, nedodržiavanie zákazu fajčenia na pracoviskách mimo priestorov na to určených, opustenie pracoviska a odchodu zo zamestnania bez zapísania do evidencie dochádzky, upovedomenia nadriadeného zamestnanca alebo riaditeľa, neoznámenie prekážky v práci zamestnávateľovi, ak je zamestnancovi prekážka vopred známa, nehospodárnosť, nedôslednosť a nedodržiavanie termínov pri plnení pracovných úloh, nedôsledné plnenie príkazov nadriadených v súvislosti s plnením pracovných úloh a povinností vyplývajúcich z pracovnej náplne.

Za závažné porušenie pracovnej disciplíny možno považovať napr.: neospravedlnenú absenciu, odmietnutie podrobenia sa skúške alkoholom, resp. vyšetrenia alkoholu a iných omamných látok v pracovnom čase, zistenie alkoholu po skúške alkoholového testu alebo vyšetrenie alkoholu a iných omamných látok u zamestnancov v pracovnom čase, nástup na pracovisko pod vplyvom alkoholu, prijímanie darov alebo iných výhod v súvislosti s výkonom zamestnania, zavinené porušovanie bezpečnostných predpisov a pod. preto treba naozaj presne na základe dokladov si stanoviť o čo vlastne išlo a až po dôkladnom rozbore je možné Vám odpovedať, či došlo k porušeniu zákona na strane zamestnávateľa, alebo nie. V prípade ak potrebujete právne posúdenie napíšte mi, a môžem Vám to pozrieť. S úctou
Dobry den, nie sme SBS, to auto co som ja pustil do objektu bol zamestnankynin manzel isiel po manzelku k satniam nic hrozne sa nestalo ide hlavne o to ze sa mi nezda ta vypoved podla paragrafu 68, kedze to prve porusenie bolo 4.1.2010 cize viac ako rok a pol od tohto a ci vobec som mohol dostat ukoncenie podla par.68, A ani neviem a ani som nevidel nejaky podrobny rozpis co je u nas hrube porusenie pracovnej discipliny. Podpisat som podpisal vsetko co som uznal za vhodne vyjedrovat som sa nevijadroval k tym veciam. A este som nezazil zaznam hrubeho porusenia pracovnej discipliny za nedoslednu kontrolu objektu a veci s tym suviciacich, okolnosti co predchadzali tej kradezi nie su zname nevie sa kedy sa to stalo ale oni si vydedukovali svoj scenar ako sa to asi stalo a kedy sa to stalo, v kratkosti opisem robime 24hodinove smeny cas kradeze sa mohol udiat od soboty do pondelka rana kedy sa na to prislo cize o siedmej rano v pondelok uz pri poslednej obchodzke ktora bola o 4:10 som na to neprisiel a mozno ze to este nebolo len ked som povedal ze sa to mohlo kludne stat aj po 4tej hodine ze ci som chori na hlavu to sa im nehodilo aj ked podmienky na kradez mali perfektne z jednej strany vysoka burina asi tak 1 meter a s druhej strany velke nakladne auta a casu asi tak 45 minut na to aby stiahli 200l nafty . Tak neviem co ako jednoznacne skusim inspektorat prace nech preskuma ci zasadala zamestnanecka rada, ci to vvobec je napisane v dakej knihe a specifikovane ako hrube porusenie pr. discipliny a tak. Ak by ste vedeli o niecom lepsom tak prosim poradte.
Mgr.Shrek
04.07.11,12:50
Pokiaľ nie je jednoznačne preukázaná príčinná súvislosť medzi tvojím konaním a krádežou, resp. tvojím konaním a spôsobenou škodou okamžité skončenie je protiprávne. Nájdi si nejakého právnika a podajte návrh na súd o neplatnosť skončenia pracovného pomeru. Zamestnávateľ by musel dokázať, že ty si zavinil odcudzenie nafty. V tomto prípade to bude veľmi komplikované, lebo neexistuje ani presne určený čas krádeže.