davidko5
01.07.11,19:39
Na akej www stranke sa da zistit vyska prijmu ? ked som bral vec na splatky tak pani v shope si zistovala vysku mojho prijmu priamo v pc v shope. stacilo nahlasit ičo , dičo ... a ine....a povedalaze prijem mam ok..
Gina Er
01.07.11,17:43
Na akej www stranke sa da zistit vyska prijmu ? ked som bral vec na splatky tak pani v shope si zistovala vysku mojho prijmu priamo v pc v shope. stacilo nahlasit ičo , dičo ... a ine....a povedalaze prijem mam ok..
:eek:
to snáď nie je ani možné.....
možno kontrolovala,či nie si dlžník na odvodoch...
pepsikova
01.07.11,17:44
...výška príjmu sa zisťuje priamo u zamestnávateľa, alebo na Sociálnej poisťovni...a tam sa ty nedostaneš...
davidko5
01.07.11,18:24
som zivnostnik , tak zamestnavatel nie... ale ako pisem, pani natukala nejaku stranku, dal som jej potrebne info.. cisla ...meno... a o 2 - 3 minutky povedala" vam to v pohode vide, prijem na to mate dobry" ... tak som s toho teraz ...
arizona
01.07.11,19:18
Na akej www stranke sa da zistit vyska prijmu ? ked som bral vec na splatky tak pani v shope si zistovala vysku mojho prijmu priamo v pc v shope. stacilo nahlasit ičo , dičo ... a ine....a povedalaze prijem mam ok..


som zivnostnik , tak zamestnavatel nie... ale ako pisem, pani natukala nejaku stranku, dal som jej potrebne info.. cisla ...meno... a o 2 - 3 minutky povedala" vam to v pohode vide, prijem na to mate dobry" ... tak som s toho teraz ...
Ak si bral na splatky, tak si pani pravdepodobne otvorila stranku spolocnosti,cez ktoru si bral tovar na splatky.
Okrem ICA,DICA atd. si jej urcite diktoval aj ine udaje, ale aj priemerny mesacny zarobok /prip. pytala dolozit nejaky doklad na overenie prijmu/
Takze predpokladam, ze vedela odhadnut podla tvojich informacii. ;)

To, ze medzitym asi vypisovala online formular splatkovej spolocnosti ta asi pomylilo.

Neverim, ze by kazda predavacka v obchode mala pristup k dost osobnym informaciam zakaznikov. To by sa dalo dost zneuzit...
pepsikova
01.07.11,19:23
...tovar na splátky sa dáva cez splátkovú spoločnosť, napr. Homecredit a tie spoločnosti majú v obchodoch svojich zamestnancov,,alebo spolupracujú s obchodníkmi, ktorí pre nich robia tie zmluvy o predaji..tiež si myslím, že do Soc. poisťovne sa nedostanú...kontrolujú podla priložených dokladov,ako píše arizona..
davidko5
01.07.11,19:46
prave ze som nemal doklad o vyske prijmu...preto to zistovala, overovala... hm.. co uz... asi sa nedozviem ako je to mozne...
pepsikova
01.07.11,19:49
..neverím..musel si mať doklad o výške príjmu,alebo výpis z daňového priznania,alebo iné potvrdenie o stálom príjme, lebo inak by ti tovar na splátky nedali...nebola by možnosť záruky navrátenia peňazí, či vymáhania dlžnej čiastky...
davidko5
03.07.11,18:46
nemal, bolo to takto.. bol som v Ba a nahodou som zbadal fotak co som dlhsie zhanal, kedze bola zan dobra palka tak som sa pytal ci sa da na splatky ked nemam ziadny doklad, bo povodne som ho nesiel kupovat. najskor sa nedalo ale po troske prehovarania ci sa to nejako neda mi pani povedala aby som pockal, potom chcela udaje co som tu uz pisal a nakoniec povedala ze mi to vide v pohode ze mam dobry prijem na to.ziadny doklad ani papier som nemal. len bezne doklady a ic dic... tak myslim ze musi nieco existovat nejaka www kde sa to da zistit
Gina Er
03.07.11,18:54
tak sa to opýtaj v tej firme,ktorá Ti dala pôžičku....to by teda aj mňa zaujímalo....ale aj tak si myslím,že pozerala sem
http://dlznik.zoznam.sk/dlznici-na-poistnom
buchač
03.07.11,19:00
nemal, bolo to takto.. bol som v Ba a nahodou som zbadal fotak co som dlhsie zhanal, kedze bola zan dobra palka tak som sa pytal ci sa da na splatky ked nemam ziadny doklad, bo povodne som ho nesiel kupovat. najskor sa nedalo ale po troske prehovarania ci sa to nejako neda mi pani povedala aby som pockal, potom chcela udaje co som tu uz pisal a nakoniec povedala ze mi to vide v pohode ze mam dobry prijem na to.ziadny doklad ani papier som nemal. len bezne doklady a ic dic... tak myslim ze musi nieco existovat nejaka www kde sa to da zistit

...blbosť...

Predsa pri týchto spoločnostiach sa len opýtajú na približný príjem ...okrem iných údajov ,samozrejme ...
Vypíše tlačivko v PC , odošle do ústredia ...ale aj pracovník pri predaji vie v podstate okamžite z daných údajov usúdiť , či bude schválená žiadosť alebo nie ...
Dva krát somto zatiaľ absolvoval ,v priebehu minúty prišlo z ústredia schválenie ...naposledy pred týždňom .
Vermi , že odkiaľ ja beriem lovky , tak tam by sa už len niekto nenabúrať musel ...nevraviac už o tom , že tento údaj ani nepotrebovala ,stačila len výška príjmu !!!


Sorry , ale radšej už nemysli ...ono to niekedy bolí :confused:....občas aj mňa ...;):---:D
avalik
03.07.11,19:00
Na akej www stranke sa da zistit vyska prijmu ? ked som bral vec na splatky tak pani v shope si zistovala vysku mojho prijmu priamo v pc v shope. stacilo nahlasit ičo , dičo ... a ine....a povedalaze prijem mam ok..

a to ine, nebolo, ze ci si uz registrovany v nejakej splatkovej spolocnosti? mozno u nich si ta overovala a tam si nejaky prijem dokladovany mal.