lianett
01.07.11,21:35
Chcem sa opýtať na takýto prípad:
Podnikateľ - živnostník, účtujúci v jednoduchom účtovníctve si chce uplatniť výdavky na PHM+cestovné náhrady v prípade, že používa vlastné motorové vozidlo, ktoré nie je zaradené v obchodnom majetku podnikateľa. Auto používal v súvislosti s podnikateľskou činnosťou /na SC, konzultácie u zákazníka v zahraničí, konkrétne v Nemecku/, ale nemá zaplatenú daň z motorových vozidiel - tvrdí mi, že to mať zaplatené nemusí, keďže auto používa len na SC v zahraničí a teda naše cesty nepoužíva. Ja si však myslím, že by daň z motorových vozidiel zaplatenú mal mať. Výdavky za PHM, cestovné náhrady však ako daňové výdavky uviedol v DP za r.2008, 2009 aj 2010.

Ja si myslím, že by to mal doplatiť a auto prihlásiť pre účely zaplatenia dane z motorových vozidiel. Prosím Vás, aký máte na toto názor, aké sankcie mu v takomto prípade hrozia?

Vďaka
Mila123
02.07.11,05:59
čo by ma tu zaujímalo, logiku podnikateľa....on má auto zaparkované za slovenskou štátnou hranicou?
lianett
02.07.11,19:16
:D:)Nie, auto nemá samozrejme zaparkované za štátnou hranicou, a preto si myslím, že by DzMV mal doplatiť. Inak bude mať problém pri daňovej kontrole, mňa len zaujíma, vychádzajúc z terajšieho stavu, aké sankcie mu v prípade oneskorenia zaplatenia dane hrozia.
Mila123
02.07.11,19:28
:D:)Nie, auto nemá samozrejme zaparkované za štátnou hranicou, a preto si myslím, že by DzMV mal doplatiť. Inak bude mať problém pri daňovej kontrole, mňa len zaujíma, vychádzajúc z terajšieho stavu, aké sankcie mu v prípade oneskorenia zaplatenia dane hrozia.
predsa penále....a za neskoré podanie daň. priznania k MV myslím, že bývalých 2000 SK