re88ne
02.07.11,11:58
Dobry den:):cool:

Mam taky problemik, Mal som tricka, ktore som dostal a boli mi male, takze som sa ich pokusil predat internetovej inezercii. Boli to tricka znacky Ralph Lauren. Napisal mi jeden chlapik, slovak zijuci v Rakusku, ze ich potrebuje surne a ponukol mi o 40 eur viac ako som ziadal, tak som mu to poslal s dôverou, ze mi posle peniaze, ale peniaze neposlal, ale poslal mi vyhrazku s tym, ze som mu poslal napodobeniny, a ze ma pojde udat a ze budem mat z toho nemale problemy... ja som nevedel, ze to su napodobeniny, proste mi to bolo male a chcel som to predat ... a teraz sa ukazalo v priebehu mesiaca, ze ten pan takto okrada ludi, ze ponukne viac a potom neposle peniaze. Ale teraz mi ide o to ci tu vie niekto z pravneho hladiska povedat ci mi on moze nejako pohorsit tym ze som predaval mozno napodobeniny aj ked niesom podnikatel a nezarabam si tym, proste ci som sa ja dopustil nejakeho "zlocinu" dakujem
Matasias
02.07.11,10:09
Ludia su nepoucitelni ... Denne sa o podobnych veciach pise v novinach, na internete, reportaze v lamparni, spravach ... No ale k veci. Podla mna si mu aj poslal originalne tricka, ale ujo ta chce iba vystrasit, aby si to neriesil ;) A presne to sa mu aj podarilo. Zrazu neobvinujes jeho, ze ta okradol, ale bojis sa, ze ty si mu mozno poslal falosny tovar a ty si ten zly. Kedze sa jedna o malu sumu, policia to riesit nebude (jedine ak by si sa skontaktoval aj s niekym inym a spololcne by ste to riesili). Ale kedze je to cudzinec ... Nezostava Ti nic ine, iba sa poucit, zanadavat a nikdy neplatit niekomu koho nepoznas vopred, pripadne niekomu uplne neznamemu a zo zahranicia posielat tovar.
danushka
02.07.11,10:09
A Ty nevieš, čo je dobierka? Prečo posielaš niečo na verímboha?
A prečo si sa ulakomil?

Ponaučenie do búdúcna, nič viac....
re88ne
02.07.11,10:12
ale ved prave, ze ja nas viac koho okradol, alebo sa o to pokusil, len niekto na to neskocil ... ja len chcem vediet ci by som za tie 2 tricka keby aj neboli original mohol mat nejake problemy, lebo chcel by som sa do toho pustit, mam este jedneho ktory tiez ide do toho :) len chcem vediet na com som
re88ne
02.07.11,10:13
samozrejme, ze viem co je dobierka, ale mimo SR dobierka neexistuje :) proste som sa ulakomil na trochu vacsiu ponuku
Danielle369
02.07.11,10:13
Ale nič sa ty neboj, proste ťa dostal o trička a o peniaze, ked si zistil že takto okráda ludí, tak ti chcel nahnať strach aby si nežiadal trička späť a aby si sa bál ich vôbec naspäť pýtať. Tam mu pekne napíš tak isto ako on tebe napísal, nedávaj si servítku pred ústa. Za pár tričiek ťa nikto nikde nebude vláčiť po úradoch.
avalik
02.07.11,10:24
samozrejme, ze viem co je dobierka, ale mimo SR dobierka neexistuje :) proste som sa ulakomil na trochu vacsiu ponuku


pozri: http://www.posta.sk/sluzby/balik-svet

ak sa adresatovi tricka zdaju fake, nech ti ich posle spat - ved za nich nezaplatil.
ak si tie tricka naozaj dostal, ten kto ti ich daroval si urcite pamata kde ich kupil. a da sa preverit ci je to autorizovany predajca danej znacky.
camozzi
02.07.11,10:24
samozrejme, ze viem co je dobierka, ale mimo SR dobierka neexistuje :) proste som sa ulakomil na trochu vacsiu ponuku
Stavime sa?
danushka
02.07.11,10:27
Mr. Google je pamätlivý. Napíš dotyčnému, že nech Ti trička vráti, v opačnom prípade zverejníš jeho adresu na portáli, kde k inzercii došlo a tam sa Vás nazbiera viac, čo boli dobehnutí a podáte naň trestné oznámanie. Povedz mu, že už teraz ste niekoľkí. ;)
camozzi
02.07.11,10:39
Nechcem byt skodoradostny, ale aspon si si vyskusal byt predajcom na internete a natrafil si na zakaznika - pacienta. Teraz si predstav kolko drobnych majitelov eshopov stretava takychto pacientov mesacne a o kolko penazi ich pripravia. A vies co je najvacsi paradox? Ze zakon je na strane zakaznika - pacienta. SOI-kari by ti vedeli rozpravat pribehy...
Gina Er
02.07.11,10:42
Nechcem byt skodoradostny, ale aspon si si vyskusal byt predajcom na internete a natrafil si na zakaznika - pacienta. Teraz si predstav kolko drobnych majitelov eshopov stretava takychto pacientov mesacne a o kolko penazi ich pripravia. A vies co je najvacsi paradox? Ze zakon je na strane zakaznika - pacienta. SOI-kari by ti vedeli rozpravat pribehy...
a ktorý obchod posiela dopredu tovar bez zaplatenia? daj adresu,idem si hneď objednať
re88ne
02.07.11,10:44
tak mozno ta dobierka fungeje aj mimo SR :) len som nevedel ...
padro
02.07.11,10:45
a ktorý obchod posiela dopredu tovar bez zaplatenia? daj adresu,idem si hneď objednať

skoro vsetky, .. ak si zakaznik nepreberie zasielku tak minimalne straca obchod na postovnom, a ak je to specialny tovar tak mozno ostane obchodnikovi na sklade este minimalne rok...
camozzi
02.07.11,10:46
a ktorý obchod posiela dopredu tovar bez zaplatenia? daj adresu,idem si hneď objednať
Mal som na mysli zakaznikov, ktori vracaju alebo reklamuju tovar z bizarnych dovodov.
Stalym zakaznikom som dal tovar na fakturu a nebol najmensi problem.
Gina Er
02.07.11,15:05
skoro vsetky, .. ak si zakaznik nepreberie zasielku tak minimalne straca obchod na postovnom, a ak je to specialny tovar tak mozno ostane obchodnikovi na sklade este minimalne rok...
jaaaj,Ty myslíš dobierku....ja platím vždy vopred na účet,alebo kuriérovi.
špeciálny tovar by som nikdy neposielala na dobierku,jedine vopred zaplatiť,ak nezaplatí vopred zákazník,nech to skúša inde,ale ja by som sama sebe straty nevyrábala.možno by som poslala stálemu overenému zákazníkovi na dobierku---
avalik
02.07.11,15:09
jaaaj,Ty myslíš dobierku....ja platím vždy vopred na účet,alebo kuriérovi.
špeciálny tovar by som nikdy neposielala na dobierku,jedine vopred zaplatiť,ak nezaplatí vopred zákazník,nech to skúša inde,ale ja by som sama sebe straty nevyrábala.možno by som poslala stálemu overenému zákazníkovi na dobierku---

aky je rozdiel medzi platbou na dobierku alebo kurierovi? :confused::)
Gina Er
02.07.11,15:11
aky je rozdiel medzi platbou na dobierku alebo kurierovi? :confused::)
pre dobierku si musíš ísť na poštu,kuriér Ti donesie domov alebo tam,kam udáš adresu (mne konkrétne do práce)
inak asi žiadny.
zuzusa
02.07.11,15:12
Ja len nechopem ako si mu ich posielal.Veď ja keď niečo kupujem cez nett,a pošlu mi to na poštu,tak mi to skôr nevydajú ak to nezaplatím a následne prídu peniažky aj predávajucému.
Gina Er
02.07.11,15:15
Ja len nechopem ako si mu ich posielal.Veď ja keď niečo kupujem cez nett,a pošlu mi to na poštu,tak mi to skôr nevydajú ak to nezaplatím a následne prídu peniažky aj predávajucému.
ak to pošle ako dobierku,tak Ti to vydajú až po zaplatení.ale on to poslal ako obyčajný balík.nemá tričká a ani peniaze za ne a aj poštovné platil :eek:
avalik
02.07.11,15:19
pre dobierku si musíš ísť na poštu,kuriér Ti donesie domov alebo tam,kam udáš adresu (mne konkrétne do práce)
inak asi žiadny.

ano, kurier ti doruci kam chces, lenze urciti spekulanti sa nenamahaju so zrusenim objednavky a nepreberu ani od kuriera
padro
02.07.11,15:26
pre dobierku si musíš ísť na poštu,kuriér Ti donesie domov alebo tam,kam udáš adresu (mne konkrétne do práce)
inak asi žiadny.

ja teda neviem, ale v UPSku tomu hovoria dobierka ako na poste :D
Gina Er
02.07.11,15:28
ja teda neviem, ale v UPSku tomu hovoria dobierka ako na poste :D
mne je to jedno,ako tomu hovoria,ja si vyberiem vždy ten najlacnejší spôsob
camozzi
02.07.11,15:39
ja teda neviem, ale v UPSku tomu hovoria dobierka ako na poste :D
Hovoria dobierka, pisu COD = Cash On Delivery alebo doslovne prelozene Platenie pri doruceni. Stale ide o to iste.
sasenkak
02.07.11,16:22
pre dobierku si musíš ísť na poštu,kuriér Ti donesie domov alebo tam,kam udáš adresu (mne konkrétne do práce)
inak asi žiadny.

Ja len doplním, že aj dobierku donesie postar domov (alebo na inu adresu aku udate), ale ak Vas nezastihne,nemusi to robit opakovane ako kurier, ale necha len listok o oznameni zasielky a s nim musite na postu.
Rozdiel je v tom, ze dorucenie kurierom byva rychlejsie (aj drahsie) niekedy aj do 24 hodin.
danushka
02.07.11,17:11
No mne veru náš poštár necháva len oznámenie o dobierke, vždy si to chodím osobne vyzdvihnúť na poštu.
Gina Er
02.07.11,17:26
Ja len doplním, že aj dobierku donesie postar domov (alebo na inu adresu aku udate), ale ak Vas nezastihne,nemusi to robit opakovane ako kurier, ale necha len listok o oznameni zasielky a s nim musite na postu.
Rozdiel je v tom, ze dorucenie kurierom byva rychlejsie (aj drahsie) niekedy aj do 24 hodin.
to chcem vidieť,ako bude tie dobierky vláčiť.....
camozzi
02.07.11,17:32
Gina Er
02.07.11,17:49
Autom?

http://img.cas.sk/img/4/bigArticle/443601_motorizovane-dorucovanie-posta-postarka-postar.jpg
hej? no možno vo veľkomeste,alebo tam,kam by to bolo pešo ďaleko,určite nie v malom meste,u nás nosia všetko na pleci....
sasenkak
03.07.11,17:37
My nie sme mesto a dorucuju autom.
Toto maju v postových podmienkach:
SP zabezpečuje doručovanie balíkov v mestách na odovzdávacie miesto adresáta. Na vidieku
a v priľahlých častiach miest len vtedy, ak to umožňujú hmotnosť a rozmery zásielok.

A toto vo vseobecných obch.podmienkach:
SP zabezpečuje doručovanie zásielok každý pracovný deň najmenej jedenkrát, doručuje ich
adresátovi alebo oprávnenému prijímateľovi na odovzdávacie miesta podľa adresy uvedenej na
zásielkach.
17.2. Zásielky, ku ktorým sa vyžaduje potvrdenie prevzatia nie je možné doručiť, ak:
a) adresát alebo oprávnený prijímateľ v čase doručenia nebol zastihnutý,
[B]b) poukázaná suma, výška poistenia alebo výška dobierkovej sumy je nad stanovený limit, ktorý je
zverejnený na www.posta.sk,
Aky je ten limit sa mi nechcelo zistit :),ale podstatne je asi ta hmotnost a rozmer balika. Napr. pocula som,ze v meste maju zobrat co vladzu a potom sa vratit po dalsie baliky,co sa mi z ludskeho hladiska da blbe:(

Je mozne poslat doporucene a zaroven na dobierku?
Gina Er
03.07.11,17:40
buď dobierka alebo doporučene
avalik
03.07.11,17:43
Je mozne poslat doporucene a zaroven na dobierku?

ano je to mozne : http://www.posta.sk/sluzby/doporuceny-list-slovensko
padro
03.07.11,17:48
buď dobierka alebo doporučene ... kazda dobierka je doporucene.
sasenkak
03.07.11,17:55
... kazda dobierka je doporucene.

Ja som stale zila v tom,ze ak je nieco doporucne automaticky mi to musia dorucit domov,ale asi sa pletiem. Podmienkou je pravdepodobne dorucit to len do vlastných ruk a je jedno ci je to u mna doma alebo na poste.:confused:
padro
03.07.11,18:13
Ja som stale zila v tom,ze ak je nieco doporucne automaticky mi to musia dorucit domov,ale asi sa pletiem. Podmienkou je pravdepodobne dorucit to len do vlastných ruk a je jedno ci je to u mna doma alebo na poste.:confused:
do vlastnych ruk je zase nieco ine :) ... doporucene je dolezite pre odosialetala, pretoze dostan doklad o tom ze zasielku odoslal.
Gina Er
03.07.11,18:17
Ja som stale zila v tom,ze ak je nieco doporucne automaticky mi to musia dorucit domov,ale asi sa pletiem. Podmienkou je pravdepodobne dorucit to len do vlastných ruk a je jedno ci je to u mna doma alebo na poste.:confused:
doručia Ti to domov,ak si v čase doručenia doma.ak si nezastihnutá,nechajú Ti v schránke oznam.
camozzi
03.07.11,20:44
do vlastnych ruk je zase nieco ine :) ... doporucene je dolezite pre odosialetala, pretoze dostan doklad o tom ze zasielku odoslal.
Presne tak.
Sluzba "Do vlastnych ruk" dovoluje odovzdat zasielku len prijemcovi zasielky bez vynimky, respektive osobe ktoru splnomocnil podla pravidiel Posty.
"Doporucene" dovoluje zasielku odovzdat aj blizkym pribuznym z danej adresy napr. manzelka preberie manzelovu zasielku. Vtedy je ku podpisu vyzadovane aj uvedenie vztahu s adresatom, napr. Novakova - manzelka.
mann
04.07.11,20:26
Pokiaľ si tie tričká dostal, tak odkiaľ máš ty vedieť či sú pravé. Problémy by mohol mať človek, krorý vyrába napodobeniny a predáva ich ako originál. Z právneho hľadiska pokiaľ si ich nevyrobil sám, tak sa nemusíš obávať, a kedže si ich predával ako nosený tovar, nadá sa uplatniť ani reklamácia zo strany kupujúceho.
Adrián Řezníček
09.07.11,20:34
už som o ňom počul, takže robí dosť objednávok zo Slovenska
yoyo74
16.07.11,14:02
Autorovi prispevku - dostal si uz peniaze spat? Aka je vyska pohladavky? Ak mozes napisat :)