anicka8030
02.07.11,15:02
Pekný deň. Nemá prosím niekto skúsenosti s poťahovou látkou napoleon, ktorá sa používa na čalúnenie sedacích súprav ? Objednali sme si takú sedačku a chcela by som sa dozvedieť niečo viac. Ďakujem !
anicka8030
02.07.11,15:11
Nikto nemá skúsenosti ?
Gina Er
02.07.11,15:13
Nikto nemá skúsenosti ?
sorry,ale už máš objednané,pýtaš sa dosť neskoro.keď Ti niekto napíše,že je to zlé,a nikdy by to nechcel,tak čo urobíš? neprevezmeš objednávku? hádam si si mala zistiť všetko pred objednaním....
Tweety
02.07.11,15:15
Pekný deň. Nemá prosím niekto skúsenosti s poťahovou látkou napoleon, ktorá sa používa na čalúnenie sedacích súprav ? Objednali sme si takú sedačku a chcela by som sa dozvedieť niečo viac. Ďakujem !
toť ujo gúgl
http://foxnabytok.sk/gallery/katalog/NAPOLEON_NANOVEL.pdf
Gina Er
02.07.11,15:18
toť ujo gúgl
http://foxnabytok.sk/gallery/katalog/NAPOLEON_NANOVEL.pdf
tak náhodou to vyzerá byť dobrý matroš,máš šťastie:D
anicka8030
03.07.11,06:53
Ďakujem Tweety ! : )
orlica
03.07.11,07:14
a ešte možno dodať, že poťahová latka" Napoleon" veľmi príjemne pôsobí aj v lete, síce vzhľadovo ako koža,(ale nelepí) a pocit, že človek sedí na plyši , ale je to skôr " zamatovo - bavlnený pocit:-) . Určite vynikajúca a správna voľba (aj pri malých deťurencoch), bledobéžove jednofarebné a pritom " bezpečné voči náhodným nešikovnostiam a "karambolom " bez vážnych následkov.:-)
gaspi
03.07.11,08:06
Ahoj, mame sedacku s tymto materialom a bola to dobra volba. Lahko sa cisti (cistou vodou) a "nelepi" sa na nu spina :).
Ako pise orlica, velmi dobre posobi v lete aj v zime, na dotyk taky "semis".
KEJKA
03.07.11,08:11
ako by ste porovnali tento poťh a tzv. teflonovú látku? lebo ja mám teflón a pôsobí na mňa rovnako príjemne, semišovo, ešte som nemala dôvod ju čistiť..........
pepsikova
03.07.11,08:39
..tiež mám teflon,tmavohnedý......a keď moje decko spalo bez vankúša a "spotilo" opierku, vyčistila som mastné sprcháčom a teplou vodou, potom čistou vodou a suchou handričkou...flaky žiadne...
lujza.j
03.07.11,09:21
pepsi a teraz kde ti dám "užitočné"?:)
anicka8030
03.07.11,12:00
Krásne ďakujem všetkým za ochotu a čas sa podeliť s vašimi skúsenosťami. Ako napísala orlica, aj my sme objednali krémovú béžovú, ale s opierkovými vankúšmi sú vzorom tmavohnedých listov. Neviem, či by nebolo lepšie mať jednofarebnú. Asi by bola lepšie kombinovateľná s inými farbami na stene, predmetmi... aj vankúše by sa dali rôzne farebne meniť. Objednali sme ju len v piatok, tak by sa to dalo ešte pozmeniť. Neviem si ju predstaviť, tak sa neviem ani rozhodnúť...
anicka8030
03.07.11,16:07
... neviete mi poradiť, či je lepšie jednofarebná, alebo s nejakým vzorom ? Ďakujem !
pepsikova
03.07.11,16:19
... neviete mi poradiť, či je lepšie jednofarebná, alebo s nejakým vzorom ? Ďakujem !..

..mohla si nájsť na nete, ako vyzerá..ak sú farebné iba vankúše, to nie je problém zmeniť..ja mám k moje sedačke 4 vankúše originál šedé a už mali minimálne 5 nových "povlečení"..ako sa mi chce, zmením návlečky..a pokial máš deti, tak vzorová je lepšia, nebudeš musieť furt chodiť a čistiť..myslím si ja..
KEJKA
03.07.11,16:21
to záleží od vkusu. Ja som zvolila jednofarebnú, lebo na stene mám tapetu so vzorom a na sedačku plánujem vankúše a mám na výber - bud zvolím inú farbu alebo môžem aj viacfarebné, nie som obmedzovaná kombináciou farieb na sedačke.
orlica
04.07.11,13:52
mame osvedčenú bledobéžovú jednofarebnú a vankuše sú podľa aktualnej doby a interieru , vééééľa ich mám v rohu a aj po celej sedačke ich je nahádzaných viacfarebných ( môžeš meniť podľa ročných období alebo symbolických farieb (vianočných červená, zelená, resp. veľkonočných farieb krikľavá pistáciová, žltá , pomarančová, letná kvetinová v tónoch interieru a pod. ) jednoducho sústavná zmena a urobíš si aj radosť "za pár ojro " - vankúše s in designom :-) sú teraz od výmyslu sveta :-)
anicka8030
04.07.11,16:41
Ďakujem krásne orlica ... :) ja som už len na Váš názor čakala :))
ešte by som sa chcela opýtať, ako dlho máte takúto sedačku ? Dnes mi jedna pani tu na nete napísala, že je to hrozný materiál. Špinili sa jej opierky, kde sa dávajú ruky a jednoducho to mala začerneté a nešlo to dole...
pepsikova
05.07.11,05:19
..nooo, záleží na tom, kto ako používa sedačku a kam si utiera ruky...kde sú malé deti, stane sa, ale to sa dá vyčistiť, dospelý si ruky do sedačky neutrie..never tomu, že sa nedá vyčistiť, dnes sú materiály ľahko ošetriteľné.....lebo samé sa to nezašpiní...
KEJKA
05.07.11,05:21
never tomu, že dospelý si neutrie...nepoznáš môjho muža.
pepsikova
05.07.11,06:24
..ale, no, tak raz za čas...
orlica
07.07.11,15:15
anicka , pridávam sa k pepsikovej, vôbec tomu never.. všetko sa zašpiní, ale je rozdiel čistiť a čistiť. Ked ju budeš chcieť "oživiť" , tak za pár minút prebehneš vysávačom, ale bez chémie! Mno a ako dlho ju máme? Syn ju má tri roky a je fakt ako nová a má ju v obyvačko - jedalno- kuchyni :-) a vzhľadovo je ako nová a my ju máme rok a teda sme na nej "vycapení" nonstop a pohoda -ehm je nová :-) a opakujem - skutočne veľmi príjemné sedenie a aj letiskové ležanie (rozmery má cca 3100 x 2600 ) a ani to jej nevadí :-) Určite si urobila veľmi správnu voľbu, ale aj ak som zvedavá na Tvoje pocity, keď ju budete mať už v obyvačke ....
A prajem Ti veľa pohody, a keďže poťah má deklarované obrovské kvantum "oteru " ,aby si mohla tráviť čas na sedačke len s tými najúprimnejšími a milovanými osôbkami čo najčastejšie a najdlhšie. Látka to určite vydrží bez " ujmy" :-)
anicka8030
07.07.11,16:36
Orlica, naozaj krásne ďakujem za Vašu odpoveď :) , veľmi ste mi pomohli. Už môžem kľudne spať :))) . A už len čakať na sedačku, bude až v auguste, ale veľmi sa teším :), tak dlho sme si šetrili ... verím, že bude super.
Ešte raz veľké ĎAKUJEM !!!