vanilka
02.07.11,21:05
SZCO ma v prenajme tenisove kurty a pri nich si zriadil aj bar, je platcom DPH a nakupuje tam od alkoholu cez sladkosti az po mlieko.... z tychto blockov si mozem uplatnit DPH?
Mila123
02.07.11,19:10
jasne, že môžeš, ak má v živnosti, oprávnení aj prevádzku baru, činnosť pohostinskú....
KEJKA
02.07.11,19:17
a predáva tiež s DPH.
vanilka
03.07.11,13:43
jasne, že môžeš, ak má v živnosti, oprávnení aj prevádzku baru, činnosť pohostinskú....


tie veci ale neberiem ako tovar...myslim teraz na rocnu inventuru zasob atd .... vykaz majetku a zavazkov
Mila123
03.07.11,13:51
tie veci ale neberiem ako tovar...myslim teraz na rocnu inventuru zasob atd .... vykaz majetku a zavazkov
tak ich účtuješ ako materiál???alebo to pohostenie je vrámci služieb na kurtoch?
vanilka
03.07.11,16:24
tak ich účtuješ ako materiál???alebo to pohostenie je vrámci služieb na kurtoch?


je to pohostenie v ramci sluzieb....a uctujem ich do rezie s odpoctom DPH
KEJKA
03.07.11,16:28
môže byť, potom je to ako materiál, inventúru aj tak robiť musíš a čo evidencia alkoholu?
predaj je predpokladám zaťažený DPHčkou na výstupe.
vanilka
03.07.11,16:32
môže byť, potom je to ako materiál, inventúru aj tak robiť musíš a čo evidencia alkoholu?
predaj je predpokladám zaťažený DPHčkou na výstupe.


ano, aj ja si myslim, ze inventura bude potrebna, alkohol predava normalne v bare urcite s danou...a vedie dennu evidenciu kolko mu zostalo, vyplyvaju z alkoholu este nejake ine povinnosti pre mna ako uctovnicku?
KEJKA
03.07.11,16:49
nie, len si sa o tom nezmienila, tak ak on si plní všetky povinnosti, tak ty iba účtuješ.
doktor01
03.07.11,17:22
môže byť, potom je to ako materiál, inventúru aj tak robiť musíš a čo evidencia alkoholu?
predaj je predpokladám zaťažený DPHčkou na výstupe.
Na základe čoho to bude účtované ako materiál? Je zjavne, že je to tovar. Predáva v nezmenenej forme, tak ako nakúpil. Inventúry a vedenia skladu je úplnou samozrejmosťou.

PS: No neviem, mám pochybnosť- účtovanie ako pohostenie v rámci služieb pri predaji alkoholu na športoviskách s veľkou pravdepodobnosťou u daňovakov neprejde.
KEJKA
03.07.11,17:25
v bare nepredáva tovar v nezmenenom stave.
otvorí fľašu a uleje, ak celú fľašu minerálky, nealko -tam by to eventuálne šlo ako tovar, nič sa enstane ak to bude ako služba - lebo aj tu fľašu otvorí, podá s pohárom, či?
vanilka
03.07.11,18:06
Na základe čoho to bude účtované ako materiál? Je zjavne, že je to tovar. Predáva v nezmenenej forme, tak ako nakúpil. Inventúry a vedenia skladu je úplnou samozrejmosťou.

PS: No neviem, mám pochybnosť- účtovanie ako pohostenie v rámci služieb pri predaji alkoholu na športoviskách s veľkou pravdepodobnosťou u daňovakov neprejde.


zauctovala som to ako nakup tovaru, do rezie s odpoctom DPH, zatial som takto dala iba sladkosti, mlieko a napoje, blocky za alkohol zatial nemam ale mozno sa nejake vyskytnu ked ho tam predava....ako by to bolo teda spravne??? alebo ich radsej vobec nezahrnat???