robin78
02.07.11,21:25
Dobry den,

zvazujem vymenu stresnej krytiny a narazil som na hlinikove stresne krytiny (jural, prefa, ...) . O vyhodach je popisane kade tade, ale nejake nevyhody som nejak nenasiel. Ako najvacsiu vyhodu vidim zivotnost, nakolko hlinik nehrdzavie. Vysokym bonus vidim cenu, ktora sa mi vidi az podozrivo nizka, hlavne pri prvom vyrobcovi co som uviedol, u druheho som cenu nenasiel. Ma skusenosti niekto s tymto typom krytiny? Pripadne nejake nevyhody, preco sa tomuto typu krytiny radsej vyhnut? Dakujem za info.
lubko6394
04.07.11,06:36
Ja vídavam takéto krytiny veľmi často v TV. A to vždy ked idú správy u nejakej búrke a sú škody na budovách, tak je tam vždy nejaká plechová strecha zrolovaná.
ciners
04.07.11,07:01
Poznam X ludi, ktory ju maju a nemaju problem, aj moji rodicia maju hlinikovu krytinu. Len treba dat pozor na dobre kotvenie k debneniu alebo latovaniu strechy a pozor na bleskozvod. Nevyhody som si nejako nevsimol, trosku rodicom z toho vytahalo farbu, ale to je 20 rocna krytina, tazko to aplikovat na dnesne.
robin78
04.07.11,07:14
Vdaka za info.

Co som sledoval informacie u jedno vyrobcu, tak sa zmienuje o vysokej odolnosti voci vichrici vdaka sposobu uchytenia. U dalsieho vyrobcu sa len klincami zatlkaju jednotlive diely.

Z akeho hladiska si davat pozor na bleskozvod?

Co mam predbezne vybrateho toho prveho vyrobcu, tak nepredavaju farebne krytiny, takze bude hlinikovi vzhlad, co mi vobec neprekaza, a na druhu stranu krytinu si ani nevidim, kedze sa jedna o strechu s nizkym sklonom.
ciners
04.07.11,09:29
No nerobit bleskozvod podomacky, ale nechat to na elektrikarov, kedze je ta krytina vodiva.