elleonorka
03.07.11,06:38
dobry den,
prosim vas o radu ohladne predokennych roliet. Mam na okne predokenne rolety s viditelnym roletovym boxom na vonkajsej strane okna, z ktoreho vedie snura na ovladanie. Tuto je mozne pouzivat zvonku, nie zvnutra.
Mam otazku - da sa takyto system ovladania "prerobit" na ovladanie zvnutra? Ide mi o to, aby nebolo mozne ovladat roletu zvonku, aby tak mohla plnit aj urcitu ochrannu funkciu. Teda aby snura na ovladanie bola pristupna z druhej strany okna (vnutornej). Alebo treba kupit kompletne nove rolety?
Dakujem za radu
lubko6394
04.07.11,06:33
A to Ti ten zázrak spadol z neba alebo ako ? Však to ktosi montoval a ktosi platil. Ja by som za takú bykovinu určite neplatil, takže taký problém nemám.
elleonorka
04.07.11,08:56
1. tuto bykovinu ako to nazyvas platil niektory z predchadzajucich majitelov, od ktorych som kupila nehnutelnost
2. ak si myslis, ze mi to spadlo z neba, tak to asi po ceste trafilo teba do hlavy, ved ked by som vedela, kto to montoval, oslovim priamo dodavatela a nevypisujem na forum, nie?
3. to, ze ty taky problem nemas, ma pre mna nevycislitelnu informacnu hodnotu

este nieco?
alltracboy
04.07.11,09:07
pokial mas z vonku aj ten navijaci box prisrobovany o okno, tak sa to podla mna da prerobit. treba prevrtat okno oproti toho kolesa kde sa nataca snura ktora hybe roletou, tade to pretiahnut a navijaci box umiestnit z vnutra. v tom prechode cez okno by mal byt taky valecekovy roh, aby sa ta snura nesuchala po dreve. ten mechanizmus nieje zlozity, staci to rozobrat a zistit ako to funguje. Asi bude treba aj zmenit smer natacania snury, ale to sa zisti na mieste. Treba mat pri tom trpezlivost..alebo male ruky.. je to dost piplacka kvoly priestoru