livka_j
03.07.11,08:11
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť. s.r.o. má momentálne 2 konateľov ktorý sú zároveň spoločníkmi, jeden z nich predáva svoj podiel tomu druhému, čiže ostane v s.r.o. jeden konateľ a jeden spoločník, potrebovala by som poradiť ake doklady potrebujem.
1. Zapisnica s valného zhromaždenia, kde sa konateľ vzda funkcie a svojho podielu v s.r.o. 2x overený podpis
2. Zmluva o prevode obchodných podielov 1x overeny podpis
3. Úplné znenie spoločenskej zmluvy 1x neoverený podpis
4. Návrh na zápis zmeny 1x overený podpis
Je to tak správne? A ešte by som rada vedela či keď ostávam sama v s.r.o. ostáva mi v platnosti spoločenská zmluva alebo musím robiť zakladateľsku listinu?
domenico.office
03.07.11,08:28
Keďže ostáva v spoločnosti jeden spoločník tak treba Vyhlásenie jediného spoločníka, keď že sa mení rozsah splatenia ZI, bolo by potrebné Vyhlásenie konateľa k zmene rozsahu splatenie vkladu a urobil by som aj Vyhlásenie spoločníka k prevzatiu záväzku na splatenie časti ZI, ktoré chýba po prevode OP. Môže ostať úplné znenie spoločenske zmluvy s akualizovaným stavom, alebo sa môže prerobiť na úplné znenie zakladateľskej listiny. Nezabudni, že odvolanie konateľa treba ohlásiť na ŽÚ do 15 dní od konania MVZ.
livka_j
03.07.11,08:38
To vyhlásenie je potrebné lebo rozsah splatenia sa nemení, v zápisnici z VZ je že preberám 50% obchodný podiel čomu zodpovedá vklad ..., teda ja do s.r.o. nevkladám nič iba od druheho spoločníka odkupujem jeho podiel.
domenico.office
03.07.11,09:15
To vyhlásenie nie je potrebné lebo rozsah splatenia sa nemení, v zápisnici z VZ je že preberám 50% obchodný podiel čomu zodpovedá vklad ..., teda ja do s.r.o. nevkladám nič iba od druheho spoločníka odkupujem jeho podiel.

Ak je v zmluve o POP, tak netreba.
PetrikNmUno
08.07.11,10:49
Ahoj, chcel by som sa len informativne spytat. Ak som konatelom a spolocnikom a su este 2 spolocnici a chcem sa vzdat podielu aj funkcie konatela, CO vsetko musim predlozit a kolko to bude stat?
Dakujem
Economic
08.07.11,13:20
Ahoj, chcel by som sa len informativne spytat. Ak som konatelom a spolocnikom a su este 2 spolocnici a chcem sa vzdat podielu aj funkcie konatela, CO vsetko musim predlozit a kolko to bude stat?
Dakujem

Koľko Ťa to bude stáť ? Ak v papierovej forme 66.- Eur je súdny poplatok, cenu tvojej práce si urči sám. Risk či Ti to prejde, či to neodmietnu... Vyhodnoť si to, alebo daj zrealizovať odborníkom, ktorí sa na toto špecializujú a ušetria Ti aj 50 % na súdnom poplatku. Tí vedia aké všetky a hlavne správne spracovať všetky dokumenty. Kým Ty sa venuješ svojmu biznisu, za dobrú cenu Ti to urobia rýchlo a hlavne spoľahlivo.
Určite treba zvolať VZ, podpísať Zmluvu o POP, nejaké vyhlásenia, atď... Pre toho, kto to nerobil to nie je až také jednoduché urobiť si to sám, ale hlavne správne.