SOTHYS
03.07.11,12:41
Dobrý deň,

Chcela by som sa opýtať či má zamestnávateľ právo odmietnuť dať mi dovolenku. Dala som výpoveď a mala som 16 dní dovolenky zamestnávateľ mi sľúbil, že si ju môžem vyčerpať nakoľko on mi je nepreplatí. Ale už viacero termínov mi odmietol si ju vyčerpať. Teraz mám viac dovolenky ako ostavajucich dní v zamestnaní a bojím sa, že mi ju ani nepreplatí. Má nato právo?
A tiež by som sa chcela opýtať či je povinný mi ju preplatiť.

Ďakujem
Gina Er
03.07.11,10:43
ak Ti nedá možnosť ju vyčerpať,musí preplatiť.
Tweety
03.07.11,11:07
Dobrý deň,

Chcela by som sa opýtať či má zamestnávateľ právo odmietnuť dať mi dovolenku. Dala som výpoveď a mala som 16 dní dovolenky zamestnávateľ mi sľúbil, že si ju môžem vyčerpať nakoľko on mi je nepreplatí. Ale už viacero termínov mi odmietol si ju vyčerpať. Teraz mám viac dovolenky ako ostavajucich dní v zamestnaní a bojím sa, že mi ju ani nepreplatí. Má nato právo?
A tiež by som sa chcela opýtať či je povinný mi ju preplatiť.

Ďakujem
O jej čerpaní rozhoduje zamestnáv., tak ak jej čerpaniu bránia prev. dôvody, dovolenku si nemôžeš vyčerpať. Ale neboj sa neprepadne, podľa ZP ju preplatí pri skončení PP.
KEJKA
03.07.11,11:12
má povinnosť ju preplatiť, ale stretávam sa s tým, že nepreplácajú a zam-ec potom nemá inú možnosť ako to dať na súd, resp. podnet na IP.
Takže s tými obavami je to opodstatnené.
Tweety
03.07.11,11:12
má povinnosť ju preplatiť, ale stretávam sa s tým, že nepreplácajú a zam-ec potom nemá inú možnosť ako to dať na súd, resp. podnet na IP.
Takže s tými obavami je to opodstatnené.
Ale s tým ona nič nenarobí.:o AK jej ju čerpať neumožní, nezostáva jej iné.