jarkel
03.07.11,14:05
Prosím o radu.Rozviedol som sa a odstahoval sa rodičom.Bývali sme v dome ktorý darovali svokrovci manželke.Počas manželstva sme dom celý opravili a poprerábali.Mám márok na finančné vyrovnanie?Ak ano ,ako postupovať ?Ďakujem!!
Tweety
03.07.11,12:34
Prosím o radu.Rozviedol som sa a odstahoval sa rodičom.Bývali sme v dome ktorý darovali svokrovci manželke.Počas manželstva sme dom celý opravili a poprerábali.Mám márok na finančné vyrovnanie?Ak ano ,ako postupovať ?Ďakujem!!
Určite máš. Kedže dom nepatrí do BSM, nedostaneš z neho polovicu, ale máš možnosť preukázať vynaložené náklady na jeho rekonštrukciu. Ostáva teda len na dohode o vyrovaní medzi vami dvoma, alebo ak to zlyhá, potom o vyrovnaní rozhodne súd v rámci delenia BSM. Ale fundovanejšiu odpoveď Ti určite dá právnik.(čka)
Michal-L1
03.07.11,13:45
v danom prípade máte nárok na vyrovnanie s dôvodu zhodnoten a nehnuteľnosti /znamená to, že ste do cudzieho mjetku investoval v dobrej viere, že dom budete užívať/. Preto doporučujem podať návrh na súd, kde musíte však rátať s rozsiahlym dokazovaním, ktoré bude zamerané na preukazovanie vynaložených financií na prestavbu - opravu domu, svedecké výpovede a podobne.
twe
03.07.11,13:53
Preto doporučujem podať návrh na súd, kde musíte však rátať s rozsiahlym dokazovaním, ktoré bude zamerané na preukazovanie vynaložených financií na prestavbu - opravu domu, svedecké výpovede a podobne. ..

Uplne staci, ked sa dohodnete a pisomne to zachytite. Sud moze trvat velmi dlho a bude financne narocny.
arizona
03.07.11,14:11
v danom prípade máte nárok na vyrovnanie s dôvodu zhodnoten a nehnuteľnosti /znamená to, že ste do cudzieho mjetku investoval v dobrej viere, že dom budete užívať/. Preto doporučujem podať návrh na súd, kde musíte však rátať s rozsiahlym dokazovaním, ktoré bude zamerané na preukazovanie vynaložených financií na prestavbu - opravu domu, svedecké výpovede a podobne.
mimotemy Michal, prestan uz do svojich prispevkov pridavat kontakty na seba.
Na porade sa radi dobrovolne a bezplatne. Porada nesluzi na nahananie vlastych kseftov.

Ak hladas klientov, podaj si inzerat.;) Aj tu na Porade je rubrika inzercia a dokonca ZDAMA :)

Prispevky som ti upravila.
schwarzovaa
21.12.11,11:20
8.12.2011 som sa rozviedla,este predtym som predala 3-izb. byt a kupila spolu z manzelom 2- garzonku,za zvysok penazi sa mali splatit dlhy v bankach za uvery.moj ex -manzel ale povedal,ze mi neda ani € nakolko tie uvery su na moje meno,boli brane v manzelstve ,chcem podat ziadost o majetkove vyrovnanie je mozne najs niekde tlacivo?/ lebo mam pocit ze ma chce oklamat,nebudem platit ja za spolocne veci.
Mária27
22.12.11,09:53
Presnejšie sa to volá vyporiadanie BSM, resp. si daj vyhľadať aj majetkové vysporiadanie. Ak neuzatvoríte dohodu, je to normálne podanie na súd, kde popíšeš všetok spoločný majetok a majetkové práva, výhradný majetok jedného z manželov vložený do spoločného majetku, resp. spoločný majetok vložený do výhradného majetku jedného, zároveň dáš návrh na rozdelenie.