sefit
03.07.11,19:02
Dobrý deň, dala som dom do prenájmu, nájomca bol od začiatku špekulant aby platil čo najmenej. Keďže sám uznal že nebude stíhať načas platiť, mimochodom nebol schopný vyrovnať schodok ktorý mu vznikol už na začiatku - 150 eur a stále to naťahoval, do toho sa pridali problémy s platením energií, a vždy niečo vymýšľal, že on nemôže za to že ho odpojili od vody,následne aj od elektriny-od vody sa sám priznal, ale od elektriny na to som prišla až pri štvrťročnom zúčtovaní od elektrární. Upozornili na meškajúcu platbu, ja som mu dala vedieť, ale keďže sa nič nedialo, tak som myslela že má zaplatené, riešila som svoje vážne osobné a rodinné problémy, takže som tomu neprikladala nejakú výraznú pozornosť, keďže vždy platil takto na upomienku.
Na základe faktúr som ho vyzvala na okamžitú úhradu alebo okamžité vysťahovanie, keďže už tam boli faktúry po splatnosti.
Išlo o jasnú špekuláciu, keďže on vedel že už končí, tak chcel zanechať po sebe čo najväčší dlh,a na moje výzvy na vysťahovanie nereagoval, pretože mal ešte platnú nájomnú zmluvu.
Ďalšia vec čo ma zarazila, ako si mohli dovoliť v elektrárňach a vodárňach pripojiť na základe žiadosti cudzích ľudí bez môjho súhlasu, keďže platby sú fakturované na moje meno! Do elektrární som už písala, tak mi poslali odpoveď že pripájali na základe predloženia dokladov, ale logicky nemôže niekto požiadať o pripojenie na moje meno bez môjho súhlasu. Brala som to tak, že keďže už nájomca neplatí nájom, cena energií bude pre neho maličkosť, keby som toto zistila, tak by som pritvrdila.
Nájomca mi po nespočetných výzvach na vypratanie domu doniesol kľúče z ktorých jediný bol od domu, hodil mi ich na stôl a vyfotil-čo je pravdaže smiešne, pretože ja si môžem vyfotiť akékoľvek kľúče, kľúče od bočných dverí nemám a tie ostali otvorené, aj od kúpeľky. Taktiež mi zapratal dvor odpadkami-typu luník 9, je tam porozbíjané sklo, nechali rozbité okno,zničená brána, všade bordel a smrad- a to tam žil minimálne s piatimi maloletými deťmi! Kľúče mi doniesol do roboty, keďže ja som v práci a nemôžem čakať kedy on vyprace dom, a oznámil mi s úsmevom na tvári, že mi nič nezaplatí nech ho dám na súd. Teraz neviem čo je lepší spôsob, doviesť tam sociálku, aby videla čo po sebe zanechali, a ako s maloletými deťmi žili, keďže odmietol aj zaplatiť a boli aj odpojení od energií-inak by som to takto neriešila, ale škoda na energiách je dosť vysoká,ja som sama s malým dieťaťom a ešte mám zaplatiť za niekoho viac ako 300 eur, k tomu ten bordel a smrad čo tam nechali, a moje výzvy, že v konkrétny deň ich prídem vyhodiť s policajtmi, a on si kľudne išiel preč a nechal tam ženu s toľkými maloletými deťmi aby sa ľudia zľutovali, takto natiahol čas a teraz jednoducho odmietol zaplatiť.
Chcem vedieť, aký spôsob je najlepší, či ísť najskôr za exekútorom, alebo či mám podať na súd aby vydali platobný príkaz, zavolať sociálku aby sa išli na to pozrieť, či to oznámiť na polícii, ako mám postupovať.
Tiež ma zaujíma či mám právo oznámiť elektrárňam a vodárňam, aby faktúru po znovupripojení zaslali nájomcovi, keďže ja som o znovupripojenie nežiadala, ani som nepodpisovala žiadnu novú zmluvu. Nemôžem predsa len tak hocikoho dať pripojiť bez jeho súhlasu! Ďakujem
Mária27
03.07.11,18:24
Vyčísliť spôsobenú škodu, žiadať náhradu. Vyčísliť mu zároveň dlžné nájomné a energie, zažiadať o úhradu aj s úrokmi omeškania od vzniku dlhu do uhradenia.
Vymáhať si súdnou cestou nájomné a neuhradené energie aj s úrokmi omeškania a trovmi konania. Ak to vieš vydokladovať, požiadaj o vydanie platobného rozkazu, čo je vlastne skrátené konanie. Ak ti neuhradí škodu, tiež ju zahrnúť.

Dlh so zmlúv dodávateľom energií nech si uhradí sám. Sociálka ti upratovať nebude, asi ani svedčiť na súde, v nejakom inom napadnutí ich súkromného života nie si aktívne legitimovaná.
sefit
03.07.11,18:52
Takže teraz mám podať na súd návrh o vydanie platobného rozkazu? A čo s tým domom? Ja nemám čas ísť vypratať smetisko z dvora, tiež to vyjde kopec peňazí objednať si niečo čo to odvezie, tiež rozbité okno a veci tomu podobné, finančne si nemôžem dovoliť ani dať zaskliť to okno, ani dať odpratať ten neporiadok.
Tie energie sú faktúrované na moje meno, aj keď ja som nedávala žiadnu žiadosť na znovupripojenie, tie boli dané bez môjho vedomia a bez toho aby niekto pýtal môj súhlas k tomu, to mám teraz nahlásiť do elektrární a vodární, že faktúru majú vyfaktúrovať jemu? Čo keď s tým nebudú súhlasiť, keďže reálny odber tam bol?
V elektrárňach som sa už informovala ako sa mohla stať takáto vec, predsa nedám niekomu pripojiť napríklad televíziu bez akéhokoľvek overenia osoby, povedali že im stačí keď niekto nadiktuje po telefone údaje o mieste odberu, ale predsa požiadať o pripojenie je právny úkon, kde je potrebný súhlas druhej strany, či to bude vládať ďalej platiť, a nie že hocikto môže o hocičo požiadať. Vlastne keby on dnes reálne keď tam už nebýva zavolal do elektrární, tak by ma mohol dať aj odpojiť bez môjho vedomia, a robiť si čo chce, to je logicky protizákonné, a nájomca porušil týmto aj zákon. Potom som sa dožadovala ako k tomu pripojeniu v tomto prípade došlo a povedali že predložením dokladov, a ďalej to nechceli rozvádzať, a na ďalšie maily odpisovali že sú nečitateľné, aby som zavolala na ich linku, ale to vám nemusím písať koľko volanie na ich linku stojí pokiaľ niečo vybavíte. žiadnu novú zmluvu po znovupripojení som im nepodpisovala. Preto ma zaujíma, či mám právo žiadať, aby faktúry ktoré boli vystavené na moje meno zaslali na úhradu nájomcovi, aj keď logicky nemajú žiadne jeho údaje, ani podpísanú zmluvu o odbere energie, takže môžu manipulovať len s údajmi z nájomnej zmluvy, alebo sa tento dlh sťahuje na mňa, a ja si to potom musím od nájomcu vymáhať, aj keď som so žiadnym znovupripojením nesúhlasila. Ďakujem
Mária27
03.07.11,20:20
To smetisko daj vypratať nejakej firme a zarátaj to do spôsobenej škody - aj s ušlým nájomným, kým sa dá dom do poriadku.

Keď si zmluvu o pripojení neuzatvorila, nemáš za čo platiť. Nech ti to dokážu, že si to objednala alebo odobrala. Pošli im tvoje telefónne číslo, nech volajú oni, ty si chybu neurobila.
Novú elektriku si môžeš objednať u alternatívneho dodávateľa.

Prosím ťa, rob odseky, skutočne sa to ťažko číta.
Mila123
03.07.11,20:38
Nechápem, ked si na začiatku videla, že nájomca je špekutant, že si si nepýtala nejakú zálohu,zábezpeku resp. že si s ním vôbec podpísala nájomnú zmluvu.... máš splnené zákonom stanovené podmienky na prenájom? hlásila si sa na daň. úrade?
a to, že by si tam chcela, aby soc. úrad prišiel pozrieť ako žili s deťmi? nešli by tam.....ani sa pozrieť...
a policajti a vypratanie nájomníka? iba súdom uložené- deložovanie!!!! policajti takéto úkony nerobia.....
buchač
04.07.11,05:12
Dobrý deň, dala som dom do prenájmu, nájomca bol od začiatku špekulant aby platil čo najmenej.
Potom si načo dala do prenájmu ???
Keďže sám uznal že nebude stíhať načas platiť,
O dôvod viac, aby som do teplých krajín poslal ...
mimochodom nebol schopný vyrovnať schodok ktorý mu vznikol už na začiatku - 150 eur a stále to naťahoval, do toho sa pridali problémy s platením energií, a vždy niečo vymýšľal, že on nemôže za to že ho odpojili od vody,následne aj od elektriny-od vody sa sám priznal, ale od elektriny na to som prišla až pri štvrťročnom zúčtovaní od elektrární. Upozornili na meškajúcu platbu, ja som mu dala vedieť, ale keďže sa nič nedialo, tak som myslela že má zaplatené, riešila som svoje vážne osobné a rodinné problémy, takže som tomu neprikladala nejakú výraznú pozornosť, keďže vždy platil takto na upomienku.
Myslela , myslela .........po prvej upomienke by padal - zmluva , nezmluva ...
Na základe faktúr som ho vyzvala na okamžitú úhradu alebo okamžité vysťahovanie, keďže už tam boli faktúry po splatnosti.
Išlo o jasnú špekuláciu, keďže on vedel že už končí, tak chcel zanechať po sebe čo najväčší dlh,a na moje výzvy na vysťahovanie nereagoval, pretože mal ešte platnú nájomnú zmluvu.
Zmluva je jedna vec , ublíženie na zdraví druhá....zle by sa mu pohybovalo ...
Ďalšia vec čo ma zarazila, ako si mohli dovoliť v elektrárňach a vodárňach pripojiť na základe žiadosti cudzích ľudí bez môjho súhlasu, keďže platby sú fakturované na moje meno! Do elektrární som už písala, tak mi poslali odpoveď že pripájali na základe predloženia dokladov, ale logicky nemôže niekto požiadať o pripojenie na moje meno bez môjho súhlasu.
Vieš Ty čo ????.....veľa vecí posielam poštou ,mailom....ale takéto problémy sa OSOBNE riešia !!!!
Brala som to tak, že keďže už nájomca neplatí nájom, cena energií bude pre neho maličkosť, keby som toto zistila, tak by som pritvrdila.
Nájomca mi po nespočetných výzvach na vypratanie domu doniesol kľúče z ktorých jediný bol od domu, hodil mi ich na stôl a vyfotil-čo je pravdaže smiešne, pretože ja si môžem vyfotiť akékoľvek kľúče, kľúče od bočných dverí nemám a tie ostali otvorené, aj od kúpeľky. Taktiež mi zapratal dvor odpadkami-typu luník 9, je tam porozbíjané sklo, nechali rozbité okno,zničená brána, všade bordel a smrad- a to tam žil minimálne s piatimi maloletými deťmi! Kľúče mi doniesol do roboty, keďže ja som v práci a nemôžem čakať kedy on vyprace dom, a oznámil mi s úsmevom na tvári, že mi nič nezaplatí nech ho dám na súd.
A možno by ho aj ten úsmev prešiel......;)
Teraz neviem čo je lepší spôsob, doviesť tam sociálku, aby videla čo po sebe zanechali, a ako s maloletými deťmi žili, keďže odmietol aj zaplatiť a boli aj odpojení od energií-inak by som to takto neriešila, ale škoda na energiách je dosť vysoká,ja som sama s malým dieťaťom a ešte mám zaplatiť za niekoho viac ako 300 eur, k tomu ten bordel a smrad čo tam nechali, a moje výzvy, že v konkrétny deň ich prídem vyhodiť s policajtmi, a on si kľudne išiel preč a nechal tam ženu s toľkými maloletými deťmi aby sa ľudia zľutovali, takto natiahol čas a teraz jednoducho odmietol zaplatiť.
Doba je ťažká ,to je fakt ...no samaritáni sídlia niekde inde ....
Chcem vedieť, aký spôsob je najlepší, či ísť najskôr za exekútorom,
alebo či mám podať na súd aby vydali platobný príkaz, zavolať sociálku aby sa išli na to pozrieť, či to oznámiť na polícii, ako mám postupovať.
Polícia ,súd ,exekútor ????........na dlhé lakte to býva a pri takýchto typoch ani nič nezmôžeš a ani nič nevymôžeš ....zákon - nezákon ...
Tiež ma zaujíma či mám právo oznámiť elektrárňam a vodárňam, aby faktúru po znovupripojení zaslali nájomcovi,
A kde by ju asi tak poslali ?????....na Tvoju adresu ...predsa Tvoj majetok , Tvoje meráky energií !!!...smola ....
keďže ja som o znovupripojenie nežiadala, ani som nepodpisovala žiadnu novú zmluvu. Nemôžem predsa len tak hocikoho dať pripojiť bez jeho súhlasu! Ďakujem

Nepochopím ...zvyšok v texte ...
buchač
04.07.11,05:21
Takže teraz mám podať na súd návrh o vydanie platobného rozkazu? A čo s tým domom? Ja nemám čas ísť vypratať smetisko z dvora, tiež to vyjde kopec peňazí objednať si niečo čo to odvezie, tiež rozbité okno a veci tomu podobné, finančne si nemôžem dovoliť ani dať zaskliť to okno, ani dať odpratať ten neporiadok.
Tie energie sú faktúrované na moje meno, aj keď ja som nedávala žiadnu žiadosť na znovupripojenie, tie boli dané bez môjho vedomia a bez toho aby niekto pýtal môj súhlas k tomu, to mám teraz nahlásiť do elektrární a vodární, že faktúru majú vyfaktúrovať jemu? Čo keď s tým nebudú súhlasiť, keďže reálny odber tam bol?
V elektrárňach som sa už informovala ako sa mohla stať takáto vec, predsa nedám niekomu pripojiť napríklad televíziu bez akéhokoľvek overenia osoby, povedali že im stačí keď niekto nadiktuje po telefone údaje o mieste odberu, ale predsa požiadať o pripojenie je právny úkon, kde je potrebný súhlas druhej strany, či to bude vládať ďalej platiť, a nie že hocikto môže o hocičo požiadať. Vlastne keby on dnes reálne keď tam už nebýva zavolal do elektrární, tak by ma mohol dať aj odpojiť bez môjho vedomia, a robiť si čo chce, to je logicky protizákonné, a nájomca porušil týmto aj zákon. Potom som sa dožadovala ako k tomu pripojeniu v tomto prípade došlo a povedali že predložením dokladov, a ďalej to nechceli rozvádzať, a na ďalšie maily odpisovali že sú nečitateľné, aby som zavolala na ich linku, ale to vám nemusím písať koľko volanie na ich linku stojí pokiaľ niečo vybavíte. žiadnu novú zmluvu po znovupripojení som im nepodpisovala. Preto ma zaujíma, či mám právo žiadať, aby faktúry ktoré boli vystavené na moje meno zaslali na úhradu nájomcovi, aj keď logicky nemajú žiadne jeho údaje, ani podpísanú zmluvu o odbere energie, takže môžu manipulovať len s údajmi z nájomnej zmluvy, alebo sa tento dlh sťahuje na mňa, a ja si to potom musím od nájomcu vymáhať, aj keď som so žiadnym znovupripojením nesúhlasila. Ďakujem
Hm ...nemáš na zasklenie okna a ani na vypratanie dvora ....no ale aj návrh o vydanie platobného rozkazu niečo stojí ...a platí sa vopred .


...čo som tvrdil a aj tvrdím ????....že nepísať maily a ani na zákaznícke čísla nevolať ...OSOBNE , s konkrétnou osobou to riešiť ...

Ozaj ...a keď takouto formou bol aj mail napísaný ...ani sa im nečudujem

Mária27
...
Prosím ťa, rob odseky, skutočne sa to ťažko číta.
...nie skutočne ťažko...až príliš je to neskutočné - chaotické ...;):rolleyes:
sefit
04.07.11,07:51
Ahoj, dom som prenajala z vážnych súkromných dôvodov, ktoré tu nechcem rozpisovať, jednoducho som ho potrebovala prenajať, a bola som rada, že sa nejaký záujemca vzhľadom k stavu domu našiel-išlo o starý dom bez kúrenia, čo pravdaže je aj v zmluve, že nájomca je oboznámený so stavom a súhlasí s ním.
Zrejme robil podobné veci aj v predchádzajúcom nájme, keďže bol pozrieť dom, povedal že do dvoch dní sa nasťahuje, a ozval sa až po mesiaci že sa potrebuje okamžite presťahovať nehovoriac o tom, že ma chcel vydierať, že on bude zadarmo bývať, a zato ma neoznámi že neplatím dane-ale tam neuspel, keďže mám všetko riadne prihlásené,jednoducho už mal s tým zrejme skúsenosti ako bývať zadarmo.
Pokiaľ neskončila výpovedná doba, ja som nezmohla nič, a na rukách som ho vyniesť nemohla keďže on sa odmietol vysťahovať po mojom zistení že bol odpojený a pripojený bez môjho vedomia a že prestal platiť.
yoyo3333
04.07.11,15:44
Hm ...nemáš na zasklenie okna a ani na vypratanie dvora ....no ale aj návrh o vydanie platobného rozkazu niečo stojí ...a platí sa vopred .


...čo som tvrdil a aj tvrdím ????....že nepísať maily a ani na zákaznícke čísla nevolať ...OSOBNE , s konkrétnou osobou to riešiť ...

Ozaj ...a keď takouto formou bol aj mail napísaný ...ani sa im nečudujem

...nie skutočne ťažko...až príliš je to neskutočné - chaotické ...;):rolleyes:

Nie je každý taký BUCHAČ ako ty...:D Niektorý ľudia sa snažia riešiť svoje problémy v rámci zákona, aj keď viem že nie vždy je to efektívne. A za ďalšie si uvedom že sefit je žena!!! Tak možno pri sebe nemá takého BUCHAČA ktorý by jej to s tým neplatičom pomohol vybaviť a ona sama ho logicky na rukách s toho domu nevynesie, takže sa to snaží riešiť právnou cestou. Myslím si že sem prišla hľadať právne rady a nie silácke reči, ako by ho niekto mohol vyniesť, vyhodiť a pod...
buchač
04.07.11,16:34
Nie je každý taký BUCHAČ ako ty...:D Niektorý ľudia sa snažia riešiť svoje problémy v rámci zákona, aj keď viem že nie vždy je to efektívne. A za ďalšie si uvedom že sefit je žena!!! Tak možno pri sebe nemá takého BUCHAČA ktorý by jej to s tým neplatičom pomohol vybaviť a ona sama ho logicky na rukách s toho domu nevynesie, takže sa to snaží riešiť právnou cestou. Myslím si že sem prišla hľadať právne rady a nie silácke reči, ako by ho niekto mohol vyniesť, vyhodiť a pod...

...už nie som to , čo som býval...tie časy sa už minuli ...;)

Jedná sa o to , že ani ja už nejak tie kvalitné " zákony " obchádzam ...snažím sa rešpektovať ...:confused:
Nerád by som zažil kukláčov " klopať "na dvere baranidlom ...;):rolleyes:

Aj teraz mám na súde jednu kauzičku ...občiansko - právny súd som vyhral , no čo bude ďalej , ešte podumať musím ...nechce sa mi platiť ešte aj exekútora , nakoľko ( predpokladám ) protistrana asi nič nevlastní , takže nebude čo exekuovať...
Trestno - právne konanie sa len v podstate začalo ...boli tri pojednávania ,vždy sa odporca vyhýbal , až ju sudca dal hliadkou predviesť ...
Samozrejme nevinná ...ale 3 - 5 rokov ( toľko jej hrozí ) môže strúhanú mrkvu ;):D na večeru si dávať ...:---:D:D:D

Pred pár rokmi to bolo ale inak ...jeden mi dlhoval love , poriešil som ho svojím a svojským spôsobom ...mne vrátil ,čo musel a ostatní ma nezaujímali ...nakoniec fásol cca 18 mesiacov na tvrdo ...
Ten druhý exot sedí ešte dodnes - 11,5 rokov dostal ...nie síce mojím pričinením , no mne vyplatil , čo bol dlžný...a to sme sa o gorotky nehrali ;)

K tomu zvýraznenému ...hm , silácke reči ???...ani nie ...tvrdá realita , nič viac ...a keď už reči ,tak reči ...prečítaj aj ostatné zvýraznené vety , myslím , že to nie je o siláctve ale len a len o zle odhadnutej situácii , respektíve jedného jedinca ...
Nie vždy sa to totiž podarí , viem z vlastnej skúsenosti a to mám teda poriadny čuch na ľudí ...čo už , učíme sa aj na vlastných chybách , ale mali by sme sa skôr na cudzích ...

sefit Re: Problémy s nájomcom
Ahoj, dom som prenajala z vážnych súkromných dôvodov, ktoré tu nechcem rozpisovať, jednoducho som ho potrebovala prenajať, a bola som rada, že sa nejaký záujemca
...aj to je tak trochu dôležité ,no nemienim sa do toho šprtať ,neprináleží mi to ...

No pozornosť by som upriamil na moje vety o tých dodávateľoch médií ...stojím si za svojím a ešte raz zdôrazňujem , že takéto problémy sa len a len osobne vybavujú ...
sefit
04.07.11,17:42
Vieš búchač, ja som zažila už aj to baranidlo, aj keď sa nejednalo priamo o mňa, po takýchto zážitkoch si rozmyslíš, či pôjdeš podľa zákona alebo nie.
Pôvodne som chcela tam ísť s policajtmi, čo myslím že by som aj uspela pri tých podkladoch ktoré mám, ale nemala by som srdce vyhodiť na ulicu matku s minimálne piatimi deťmi, a nechcela som aby podobný zážitok s policajtmi zažili maloleté deti kvôli jednému debilovi, ktorý dostal aj oznámené kedy tam s policajtmi chcem prísť,lebo som nechcela aby pritom boli deti, a namiesto toho aby aby ochránil deti, tak odišiel on preč, a nechal tam samú ženu s deťmi. Je to hajzel, čo? V skutočnosti mi do toho termínu aj niečo prišlo, takže nemala som čas, práca je pre samú matku s dieťaťom prednejšia, ale ako sa hovorí za dobrotu na žobrotu.
Už som písala do elektrární aj vodární, uvidím ako pochodím.
Ale po pravde, tento hajzlík si zaslúži takého búchača, čo to s ním vyrieši tak, že si to do smrti zapamätá.
Pravdepodobne má v tomto ale asi prax, a pravidelne keď deti skončia školu, tak sa sťahuje, lebo aj z predchádzajúceho nájmu odchádzal štýlom, že prišiel pozrieť dom, povedal že o dva dni sa potrebuje nasťahovať, potom sa ozval až asi po mesiaci, že hneď sa potrebuje nasťahovať. Takže spravil asi podobné špinavosti ako u mňa.
sefit
04.07.11,17:46
Najnovšie som zistila, že hneď ako odovzdal kľúče aj vymenil telefonne číslo, to hovorí samé za seba, od momentu čo odovzdal kľúče sa mu nedá dovolať.